Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Fotele z MK2 w Audi TT MK1

  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    Fotele z MK2 w Audi TT MK1

    Ostatnio poruszałem w swoim wątku temat zmiany foteli w MK1 na te z MK2. Dzisiaj udało mi się je ostatecznie założyć.
    Powiem, że nie jest to specjalnie skomplikowane, kwestia rozplanowania, kupienia materiałów, itp. Pracy trochę jest, ale generalnie da się to zrobić w jeden dzień. Ja nie miałem czasu, więc rozplanowałem to na 2 weekendy
    Ale od początku:

    1. Kupujemy blachę (najlepiej 3mm ze względów bezpieczeństwa, 4 mm może być już nieco za gruby na większość wiertarek). Nie da się wsadzić ot tak foteli, bo są szersze od tych z MK1
    Blachy (a w zasadzie 2 komplety) powinny mieć następujące wymiary:



    gdzie:
    czerwone strzałki: długość i szerokość blach (u mnie były nieco dłuższe z racji niedokładności maszyny do cięcia)
    zielona strzałka : spadek - tutaj trzeba na imadle wygiąć nieco blachę, żeby pasowała do oryginalnych mocowań (jak spojrzycie na fotele w MK1, to prowadnice na końcu są odgięte w dół pod pewnym kątem)
    pomarańczowe kółka - tutaj (mniej więcej ) będą wiercone dziury pod oryginalne mocowania

    Zdjęcie blach w moim przypadku:



    2. Kompletujemy śruby, najlepiej, żeby nie były za długie (śruba 5-8 pod klucz 18stkę).
    Tutaj porównanie: dłuższa śruba / oryginał / krótsza śruba. Krótszymi będziemy mocować stelaż z MK2 pod te blachy, Śruby nie mogą być za długie, ponieważ suwnica nie będzie działała.



    2. Wycinamy pokaźny kawałek wykładziny w celu zrobienia miejsca pod blachę (wykładzina ma gąbkę, dlatego mocowanie na tą wykładzinę by nie pasowało). Wycinamy nie za dużo, nie za mało, uważając przy tym na wiązkę idącą w tym miejscu!



    3. Wkładamy blachy do środka, mierzymy gdzie powinniśmy wywiercić otwory pod oryginalne mocowania i wiercimy dziury w blasze. Na wiertłach się nie znam, więc nie powiem jakie, na pewno dosyć duże

    4. Odcinamy dwa bolce wystające po prawej stronie każdego fotela w MK2 (podejrzewam, że w MK2 wchodzą one w specjalne otwory) - na zdjęciu zaznaczone na czerwono:



    5. Wkładamy fotele do środka i mierzymy sobie gdzie powinniśmy wywiercić dziury pod suwnice z MK2.

    6. Po dobrym spasowaniu wszystkiego przykręcamy tą dłuższą blachę do fotela:
    Na pomarańczowo zaznaczone są otwory, przez które wkręcimy tą blachę do samochodu. Nic nie będzie ich zasłaniać, więc możemy nasze nowe mocowanie przykręcić jeszcze przed zamocowaniem w aucie.
    Zupełnie inaczej sprawa ma się z tym mniejszym mocowaniem. Tutaj suwnica będzie zasłaniać jeden otwór do wkręcenia (czerwone kółka, a dokładnie czerwone kółko na lewo). Ten uchwyt musimy najpierw zamocować w samochodzie.



    Na niebiesko zaznaczone są śrubki, które wkładamy od spodu. Na nie wejdzie cały fotel z suwnicami.



    7. Wkładamy fotel do środka (ostrożnie, ciężko go włożyć) i skręcamy wszystkie pozostałe śruby

    8. Cieszymy się fotelami z MK2 w MK1!





    Ostatnio edytowane przez KrzysiuProgramista ; 19-11-2016 o 16:19

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nooo Gosciu! powiem Ci szczerze, ze bylem troszke sceptycznie nastawiony do tego moda, gdyz nie podoba mi sie wpychanie stylu mk2 do mk1, ale w tym przypadku wyglada to naprawde dobrze.. szkoda ze nie ulatales foteli w elektryce..

    Jak sie jezdzi?? W dalszym ciagu wygodnie mimo ze zmieniona jest pozycja kierowcy?? Wydaje sie ze siedzisko "patrzy" troche w gore.. no chyba ze maja "kolyske".. jak sprawa z poduszka? P&P?

    Bardzo fajny tutek, gratki kolejnego moda!

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Nooo Gosciu! powiem Ci szczerze, ze bylem troszke sceptycznie nastawiony do tego moda, gdyz nie podoba mi sie wpychanie stylu mk2 do mk1, ale w tym przypadku wyglada to naprawde dobrze.. szkoda ze nie ulatales foteli w elektryce..

    Jak sie jezdzi?? W dalszym ciagu wygodnie mimo ze zmieniona jest pozycja kierowcy?? Wydaje sie ze siedzisko "patrzy" troche w gore.. no chyba ze maja "kolyske".. jak sprawa z poduszka? P&P?

    Bardzo fajny tutek, gratki kolejnego moda!
    A dziękuję Uważam, że fotele z MK2 nadal są spójne ze stylistyką poprzedniczki, więc uznałem, że nie będzie to widoczna ingerencja we wnętrze

    Co do pozycji za kierownicą, to przy minimalnym położeniu, siedzi się nieco wyżej niż w MK1 (deska w MK2 jest nieco wyżej poprowadzona, pewnie dlatego), ale jest bardzo wygodnie Właśnie dlatego chciałem mieć fotele z MK2, bo według mnie jest duża różnica. Fotel pasażera założyłem dwa tygodnie temu i moja dziewczyna stwierdziła, że faktycznie dużo wygodniejsze są niż oryginały. Siedzisko faktycznie patrzy nieco w górę, ale nie zauważyłem jakiegoś dyskomfortu tutaj. Problematyczne jest tylko wsiadanie, bo te fotele są dużo bardziej kubełkowe niż w MK1

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No nawet spoko mk2 ale chyba nie zauważyłeś przy kupnie że buda jest od Mk1

  5. #5
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    No nawet spoko mk2 ale chyba nie zauważyłeś przy kupnie że buda jest od Mk1
    Po ciemku kupowałem, facet kazał umowę szybko pisać, to wziąłem

Podobne wątki

  1. Fotele z 8J do 8N
    Przez Piotr Orlik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 07:02
  2. Fotele z MK2 do MK1
    Przez RETTEVER w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-05-2015, 13:44
  3. Fotele z MK2 i ich montaż w MK1
    Przez dyzio217 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 15:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •