Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 30

Wątek: Dziwny problem z nagrzewaniem się TT

  1. #16
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Wystarczy odpalic i pozwolic na zlapanie roboczej temperatury przy odkreconym zbiorniczku .


    Pozdrawiam
    Reakcja szybka jakbym do Ciebie zadzwonil... Dzieki!

    Marcin

    [ Dodano: Nie Cze 01, 2008 8:09 pm ]
    Czesc,

    Skoro Michal juz swoj problem rozwiązal ja dodam troche swojego

    Problem zglaszalo juz pare osob, ale nie znalazlem jasnego wyjasnienia/rozwiazania.

    Moj samochod ma roboczą temperature pracy ok 70-75 stopni. Sprawdzone kompem podczas jazdy. Gdy pokrece sie troche w korkach temperatura podskakuje do 90 stopni, ale wystarczy jakas dluzsza prosta z paroma zielonymi pod rzad i bardzo szybko temperatura znow schodzi o ok 70 st. Czesto tez widze jak temeperatura szybko rosnie z 70 do 90 (w czasie ok 10-20 sec) wlasnie gdy stane w korku i podobnie szybko potrafi spasc w dol. Tak jakby bylo widac wlaczanie się/wyłączanie wentylatora i jego natychmiastowy wplyw na temperaturę.

    Dodam jeszcze, ze problem zglosilem w ASO przy okazji ostatniej proby wymiany oleju w Haldexie i pan powiedzial, ze to normalne i zebym sie nie przejmowal. Mnie jednak temperatura robocza 70stopni sie zdecydowanie nie podoba, a wiarygodnosc serwisanta i ASO w ogole okresla to, ze przy prosbie o zmianę oleju w Haldexie czlowiek przesiedzial ok 15 min przy kompie z manualami serwisowymi, po czym gdy zobaczylem wciaz nie mijajace zdzwienie w jego oczach stwierdzilem, ze wracam do domu...

    Bardzo prosze o wskazkowe co z tym poczac (z temperaturą, z Haldexem sobie poradzę Z ciekawostek wyczytalem, ze powinno sie go uzupelniac przez korek spustowy, a nie ten do sprawdzania poziomu)

    Pozdrowienia!
    Marcin

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zabawne z tym ASO

    Jesli autko nie lapie wlasciwej temp to tylko zostaje do sprawdzenia prawidlowe odpowietrzenie , termostat lub temperatury plynu chlodzacego .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Zabawne z tym ASO

    Jesli autko nie lapie wlasciwej temp to tylko zostaje do sprawdzenia prawidlowe odpowietrzenie , termostat lub temperatury plynu chlodzacego .


    Pozdrawiam
    Rozumiem, ze zeby sprawdzic termostat, trzeba go wymontowac (w sumie kupa roboty), czy da sie nieco organoleptycznie, macając odpowiednie przewody w trakcie nagrzewania?

    Pozdrowka,
    Marcin

  4. #19
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Termostat zawsze powinno wymieniac sie przy okazji robienia rozrzadu , nie wiem ile czasu zostalo u Ciebie do tej operacji
    Nie bardzo jest jag to sprawdzic organoleptycznie w Twoim przypadku ..
    Wczesniej sprawdz poziom i upewnij sie czy w ukladzie nie ma powietrza ..
    Mozesz tez sprawdzic vag.com-em lub kodami z climatronica jaka jest temperatura , moze jest cos nie tak z wskaznikiem


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #20
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Termostat zawsze powinno wymieniac sie przy okazji robienia rozrzadu , nie wiem ile czasu zostalo u Ciebie do tej operacji
    Rozrzad zrobilem jakies 500km temu. Zmienilem pompe wodna, ale jezeli chodzi o termostat, to czlowiek twierdzil, ze to zupelnie inna robota. Robilem to w serwisie Boscha. Dalem sie nabrac?

    Pozdrowka,
    Marcin

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Termostat jest w innym miejscu ale jesli jest upuszczony plyn do wymiany pompy wodnej to az zal tego nie zrobic . W wielu serwisach jest zwyczaj ze wymienia sie termostat przy wymianie rozrzadu.. I raczej powinno sie tak robic ...
    Jesli ktos nie robi tego pierwszy raz wymiana termostatu to 15- 20 min pracy .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witajcie Panowie,

    payne100, mam ten sam problemik. Autko moze nie natychmiast lapie 90C, ale jak juz dostanie 90, to faktycznie, zauwazylam, ze temperatura lubi spadac na prostej.

    Tlumacze to tym, ze silnik w sumie to nie jest az taki wielki... i latwo go wystudzic pedem powietrza.

    Ale pytanie, czy to woogle normalny objaw?

    EmiliaS

    =========
    Vorspung durch Technik

  8. #23

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Jadac po autostradzie nie spada ponizej 90C,a stojac w korkach waha sie od 92-102.

  9. #24
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    ..no i masz Ci babo placek... ahahah.

    Wydaje mi sie, ze tak po prostu ma byc... )

    =========
    Vorspung durch Technik

  10. #25
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dokłądnie tak ma być. Temperatura robocza to 90c, czasami może nam wejść na 110-120 jak ostro męczymy turbo, ale szybko spada na 90c.

    I jeszcze jedna ważna uwaga, gdy w upale lubimy pocisnąć autko i przyjdzie nam zaparkować nagle gdzieś, zostawcie swoją TeTusię na minutę włączony silniczek, chociaż żeby chłodnica pochłodziła. Bo przy nagłym wyłączeniu bez chłodzenia, obudzicie się w nocniku z temperaturą 130c na parkingu :] a nie 90c - ja miałem problemy z odpalaniem przez to :] więcej tego błędu nie popełniam.

  11. #26
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam,
    co do temp.
    Auto bylo serwisowane do konca w AUDI, zero problemow.... wiec... pomozecie?
    Poradzcie, jak zlokalizowac ew. usunac niedogrzanie silniczka..

    Poprawka. Zaczne od plynu chlodniczego.

    =========
    Vorspung durch Technik

  12. #27
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    MichałTT, co do tych temperatur 120 st C to niebylbym taki pewien. Ja jakbym niekatowal to zawsze jest w granicach 90 st C. Auto po katowaniu zawsze wypada nieco schlodzic ale ze wzgledu na turbine. Jak jest za wysoka temperatura to sie wlacza wiatraki i wylacza dopiero, gdy temperatura bedzie juz ok. Wiatrak moze wlaczyc sie nawet sam (podczas postoju na wylaczonym silniku), jesli silnikowi bedzie za cieplo

  13. #28

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Cytat Zamieszczone przez emy
    witam,
    co do temp.
    Auto bylo serwisowane do konca w AUDI, zero problemow.... wiec... pomozecie?
    Poradzcie, jak zlokalizowac ew. usunac niedogrzanie silniczka..

    Poprawka. Zaczne od plynu chlodniczego.
    jak dla mnie termostat

  14. #29
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    MichałTT, co do tych temperatur 120 st C to niebylbym taki pewien. Ja jakbym niekatowal to zawsze jest w granicach 90 st C. Auto po katowaniu zawsze wypada nieco schlodzic ale ze wzgledu na turbine. Jak jest za wysoka temperatura to sie wlacza wiatraki i wylacza dopiero, gdy temperatura bedzie juz ok. Wiatrak moze wlaczyc sie nawet sam (podczas postoju na wylaczonym silniku), jesli silnikowi bedzie za cieplo

    U mnie jest podobnie, aczkolwiek miałem dwa przypadki, że na szybki wypad na stacji po coś tam zostawiałem auto wyłączone świeżo po katowaniu, wracjąc włączając zapłon witała mnie temperatura sporo powyżej 90c, powoli schodząc do normy, dlatego to mnie zaniepokoiło. Dlatego też o tym wspomniałem wyżej. Możliwe że coś nie działa jak powinno (wydajność chłodnicy w stanie spoczynu szwankuje) - pisałem już o objawach przegrzania czego następstwem było nadciśnienie i wyciek przez zawór bezpieczeństwa płynu chłodniczego.

    Ale trudno mi to sprecyzować bo koleś który go sprowadzał wlał zwykłą zdemineralizowaną... :/ A teraz jeżdżę na dobrym Alu. Więc dalej obserwuję jak się autko zachowuje w różnych sytuacjach.



    ps.: moja teza - świeżo po katowaniu, spadam na niższe obroty jadąc na dwójeczce, więc co za tym idzie chłodnica się już tak nie chłodzi dobrze bo wraz z prędkością zwiększa się wymienność cieplna powietrza. I świeżo "podgotowany" silnik już tak dobrze nie jest chłodzony przy niższych prędkościach. Więc albo wentylatorki szwankują, albo chłodnica jest zasyfiona (brud działa jak izolator cieplny na drodze wymiany cieplnej z powietrzem), musze jutro to sprawdzić i obejrzeć jak to wygląda.

  15. #30
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    witam,
    z tego co sie orientuje, rozrzad byl wymieniany, ale o termostacie ani slychu ani widu.

    Po tym jak piszecie, najlepiej to zmienic przy rozrzadzie.
    Pytanie,hmmm... jak sprawdzic czy termostat jest OK..?

    =========
    Vorspung durch Technik

Podobne wątki

  1. Dziwny problem - spalanie
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 14:04
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 15:16
  3. Dziwny problem
    Przez Martinek333 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 09:34
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 00:17
  5. Dziwny problem z odpalaniem.
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •