Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 30

Wątek: Dziwny problem z nagrzewaniem się TT

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Dziwny problem z nagrzewaniem się TT

    Dzisiaj zrobiłem nieco większy tour swoją TT, i los tak chciał że mam już problemy z TT, a miało być tak pięknie.

    Otóż, temperatura płynu chłodniczego gwałtownie rośnie do 90 i tak mniej więcej na tylu się zatrzymuje. Druga sprawa miałem dzisiaj wyciek płynu chłodniczego poszły uszczelki albo coś, po uzupełnieniu płynu nagle NIE MA JUż WYCIEKU!
    Dolałem więc płynu, odpowietrzyłem - komputer pokładowy mi pokazuje coś takiego przy dojściu do 90 stopni, a dojście do tej temperatury to zaledwie 1-3 minuty jazdy lekko na jedyneczce.



    więc ciekawi mnie co może być tego przyczyną...

    (rozumiem że zaworek na chłodnicy się otworzył żeby pozbyć się ciśnienia)

  2. #2
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    nalej płynu do szyb, powinno zniknąć. Ja aktualnie tez mam ten znaczek, ale nie chce mi sie narazie dolać płynu.

  3. #3
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    lol

    tak ale co jest przyczyną zgrzania się silnika do tego stopnia że miałem wyciek płynu z chłodnicy, zepsuta pompa, zabrudzona chłodnica,zepsuty termostat, zły płyn chłodniczy? i czy praca silnika TT to standard 90c?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Ja osobiście troche sie zawidłem na TT . Napewno sie potrafi uciążliwie psuć , niby pierodły ale życia nie umilaja !!!!
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    btw czytałem topic'i wszystkie na temat "chłodzenia", ale po prostu nie wiem co dalej z tym zrobić zapewne pod komputer podłączyć tylko w ASO, kurde no nie wiem nawet czy tam dojadę, że znowu wycieku nie będę miał...

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Maxvibe, gdyby ktos sie mnie zapytal czy TT to awarynjne auto, odparlbym ze absolutnie nie. Jezdze swoim dwa lata i w zasadzie nie spotkaly mnie zadne usterki nieeksploatacyjne (poza rozwaleniem sie pompy wody tuz przed i tak zaplanowana wymiana rozrzadu). Zalezy pewnie na jaki egzemplarz sie trafi, badz co dolegalo TT (bo i tak szczerze mowiac praktycznie kazde TT mialo mniejsze lub wieksze "przygody").

  7. #7
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zgadzam sie z Mari , mam TT pare lat i zepsul mi sie tylko seryjny DV i N75 ..
    Michal tak jak koledzy napisali ten symbol oznacza za niski poziom plynu do spryskiwaczy , zwykly zbieg okolicznosci ...
    Temperatura w czasie jazdy powinna byc na 90 stopni , jesli tak nie miales wczesniej to cos bylo nie tak , moze po prostu odpowietrzyl Ci sie uklad , na chwile poziom plynu w zbiorniczku poszedl na max i troche sie ulalo przez spust bezpieczenstwa
    Jedynie wlasciwa temperature lapie szybko , sprawdz to jeszcze kiedy silnik kompletnie wystygnie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337
    Audi TT to bezawaryjne auto. Mam od roku i poza prockiem w radiu ( często tutaj nazywanym potencjometrem ) nic się nie działo. Ale o tym wiedziałem kupując autko. Wiec tak naprawdę absolutnie żadnej niespodzianki nie było. Po wymianie tego procka i zgraniu z Vaga systemu Bose ( kod 00017) auto jest jak nowe, a Vag pokazuje tylko komunikaty no faults codes.
    Błędy się nakładają, jak nie usuwacie przyczyn. Piętrzą się, bo jeden układ wpływa na inny i robi się piramida.
    Temperatura, tak jak napisał Arrtur ( zawsze mądrze pisze ! ) musi być 90 - 92 stopni. W zimie osiąga ten poziom po ok. 3-4 km spokojnej jazdy. W lecie 2-3 km. Tak jest u mnie. W zbiorniku przelewowym musi być katalogowy poziom, inaczej mogą się pojawiać komunikaty o błędach.
    I jeszcze coś. Vag to koszt 83 zł. Program jest na necie. Warto kupić, inaczej szukacie igły w stogu siana. Jezeli ktoś ma problemy z ang, czy niemieckim - jest też Vag polski.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  9. #9
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Zgadzam sie z Mari , mam TT pare lat i zepsul mi sie tylko seryjny DV i N75 ..
    Michal tak jak koledzy napisali ten symbol oznacza za niski poziom plynu do spryskiwaczy , zwykly zbieg okolicznosci ...
    Temperatura w czasie jazdy powinna byc na 90 stopni , jesli tak nie miales wczesniej to cos bylo nie tak , moze po prostu odpowietrzyl Ci sie uklad , na chwile poziom plynu w zbiorniczku poszedl na max i troche sie ulalo przez spust bezpieczenstwa
    Jedynie wlasciwa temperature lapie szybko , sprawdz to jeszcze kiedy silnik kompletnie wystygnie


    Pozdrawiam

    Dzięki szefie dzisiaj jeździłem sporo TT i nie narzekałem, temperatura trzymała 90 stopni ani więcej wni mniej. Tylko jedno ale - jak wylać aktualny płyn z chłodnicy i uzupełnić nowym, bo brzydko się przyznawać ale jeżdżę na destylowanej a chcę dolać borygo ALU i odpowietrzyć na zimnym silniku jutro jak wystygnie wszystko?


    I jeszcze jedna druga sprawa komputer na wyświetlaczu może pokazywać KM/h i KM/2 co to oznacza? MI się pojawia przy gwałtowniejszym przyspieszaniu samo KM/h taki okrągły znaczek w środku tego znaczka napis KM/h... ?


    ps.: jest gdzieś do pobrania w PDF angielski guide do TT bo ja mam po włosku

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    tu http://klubtt.pl/forum/topics10/inst...ght=instrukcja masz instrukcje po polsku, a w niej odpowiedz na drugie pytanie(72str.)

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Sosnowiec
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    572
    Dzięki chłopaki za pociesznie mam nadzieje że niedługo sie uporam ze wszystkimi problemami bo jestem troszkę zmęczony tymi małymi ale uciążliwymi usterkami
    2009 Lotka R32 tył,Dystanse,Większe hamulce tył,Ciemne szyby jak drug? połówkę przekonam,Dolot BMR

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Maxvibe dobrze wiem jak to jest nie cieszyć się pełnią posiadanego auta, gdy coś mu doskwiera non stop

    btw będę musiał do norauto podjechać tam mi szybciej i pro wymienią borygo pozdrawiam


    -------

    Dodane : dzisiaj wszystko już styka z autem, płyny napełnione - ktoś po prostu nie odpowietrzył chłodziwa i źle był wypełniony zbiornik wyrównawczy. Testowałem działanie w ostrych warunkach na drodze w upale - śmiga jak nowe.

    Dzięki za pomoc




    temat można zamknąć

  13. #13
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    Dodane : dzisiaj wszystko już styka z autem, płyny napełnione - ktoś po prostu nie odpowietrzył chłodziwa i źle był wypełniony zbiornik wyrównawczy. Testowałem działanie w ostrych warunkach na drodze w upale - śmiga jak nowe.
    Pytanie moze banalne, ale... w jaki sposob odpowietrza się uklad chlodzenia!?

    Artur psal cos kiedys o ostroznym odkreceniu zbiornika na nie mocno nagrzanym silniku. Czy tylko tyle?

    Pozdrawiam,
    Marcin

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Wystarczy odpalic i pozwolic na zlapanie roboczej temperatury przy odkreconym zbiorniczku .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  15. #15
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Dokładnie tak jak artur mówi,

    otwórz klapę odkręć zaworek od zbiornika wyrównawczego, możesz to na zimno zrobić albo na gorąco jak silnik ma 90 stopni, ale uważaj żebyś się nie popażył jak masz delikatne rączki żart bo zbiornik w temp. roboczej jest pod ciśnieniem i ci może bryzgnąć.

    A potem włącz silnik - płyn musi nabrać 90 stopni i niech sobie tak trochę popracuje maszynka na otwartym zaworku - pompa "wybombelkuje" powietrze przez otwór .

    Pamiętaj o tym że właściwości cieczy są takie że zwiększa swą objętość w wyższych temperaturach więc nie dolewaj na zimno.

Podobne wątki

  1. Dziwny problem - spalanie
    Przez Mariusz Kidacki w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 14:04
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 15:16
  3. Dziwny problem
    Przez Martinek333 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 09:34
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-11-2010, 00:17
  5. Dziwny problem z odpalaniem.
    Przez SilverTM w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 04-10-2009, 10:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •