Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Szarpanie przy ruszaniu i cofaniu 3.2 MK2 Automat

  1. #1
    Awatar Matiic
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21

    Szarpanie przy ruszaniu i cofaniu 3.2 MK2 Automat

    Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem, ze moja TT MK2 3.2 "szarpie" przy ruszaniu lub cofaniu. Nie zdarza się to za każdym razem, ale mimo wszystko denerwuje. Podczas jazy jest ok, skrzynia zmienia biegi bardzo dobrze. Tylko jak ruszam lub cofam to potrafi szarpnąć. Miał ktoś taki problem? Albo słyszał lub wie jaka jest tego przyczyna? Czy to coś ze skrzynią lub coś innego? Przebieg auta: 150tys. Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037

    Szarpanie przy ruszaniu i cofaniu 3.2 MK2 Automat

    Kiedy byl zmieniany olej?

  3. #3
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Pierwsza sprawa tak jak napisał Hubi - kiedy była zmiana oleju ?
    Jeśli był już wymieniany i stan oleju się zgadza to pewnie problem z którym boryka się wielu użytkowników - mechatronika.
    Streetrace robił to bodajże w tym roku w Teomotors i jest zadowolony z efektów, cenowo też tragedii nie było. Może przybliży ci coś więcej

  4. #4
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Na ciepło czy na zimno są objawy złej pracy?

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny mat
    Posty
    29
    Przerabiałem ten problem na początku roku. Wersja optymistyczna, tak jak pisze Hubi- stary olej/za mało oleju(wyciek). Jeśli minęło w okolicach 40tys od ostatniej wymiany od tego możesz zacząć. Wersja bardziej prawdopodobna i pesymistyczna to początek problemów z mechatroniką. Szarpanie będzie się nasilało, a potem zaczną się problemy na niskich obrotach przy zmianach biegów np. w korku. Przy redukcji z 3 na 2 bieg, a zwłaszcza z 2 na 1 i w górę z 1 na 2 będzie odczuwalne szarpnięcie. Na szczęście najczęściej oznacza to konieczność czyszczenia/regeneracji mechatroniki, a nie jej uszkodzenie. U mnie po tym czyszczeniu na razie skrzynia działa niemal jak fabryczna(najechane od naprawy ok 10.000). Największym problemem w tym wszystkim jest znalezienie odpowiedniego fachury/warsztatu. Bo większość działa na zasadzie ,,na udo"(albo się udo, albo się nie udo).

  6. #6
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Ja miałem podobne objawy... rozgrzana skrzynia sprawiała, że auto przy ruszaniu robiło lekkiego "kangurka", biegi potem już w góre/w dół, bez żadnego uskoku, ślizgu etc.
    Pojechałem do serwisu Midparts w warszawie - Pan generalnie podchodził do tematu, że w sumie należałoby mu dziękować na kolanach, że wogóle przyjął auto. Zaczął wymyślać jakieś elektrozawory, sprzęgła... cuda. Przez telefon, już mi się zera myliły w kwotach, które wymawiał. W końcu poprosiłem o wymianę oleju i odebrałem auto.
    Po dwóch tygodniach wybrałem się do TeoMotors obok Poznania, wybrałem go z dwóch powodów po 1 - regenerują sami na miejscu mechatronikę, po 2 - mają naprawde dobre opinie. Po umówieniu się (termin za 3 dni) przyjezdzam na miejsce - wielki serwis, dużo aut od GTR'ów, 911 przez nowe A6, nowe BMW 5- tylko skrzynie biegów - również auta klientów którzy przywieźli do serwisu swoje auta z niemiec, z francji, z norwegii. Wjeżdżam na plac 8:00 i dowiaduje się, że najpierw test drive, który wykonuje szef osobiście (Teodor Myszkowski - kierowca wyścigowy - obecnie Avantador klasa GT). Po kilkunastu minutach podjechało RS3 8V i TM ok. 8:20 siedział za kierownicą mojego auta. Wytłumaczył mi dlaczego tak się dzieje, że są to tulejki w mechatronice które się zacierają i przy ruszaniu nie "wstają" gwałtownie i stąd problem. Auto ok. 8:40 wjechało na podnośnik, wyciągnięty został moduł mechatroniki - na ich sprzęcie zostały sprawdzone wszystkie obwody i wymienione zostały tulejki. Poproszono mnie o wejście na serwis, żebym zobaczył olej, który podobno midparts wymienił dwa tygodnie wcześniej - dramat. Ok 11:30 usłyszałem komunikat - auto gotowe.
    Koszt - 1800zł netto i problem jest rozwiązany. Jest to cena za regeneracje mechatroniki i wymianę oleju z filtrem.
    Zasada u nich jest taka - "jeśli to mechatronika, dziś wracasz do domu autem"
    Naprawde - kopalnia wiedzy odnośnie DSG - Teodor był osobiście chyba w każdej fabryce automatycznych skrzyń biegów. Wiele popularnych skrzyń automatycznych - leży nowych na magazynie (magazyn jest większy niż serwis). Te tulejki o których mowa, ma bezpośrednio od producenta DSG, podczas gdy Audi w takim przypadku wymienia całą mechatronikę.
    Także - polecam, polecam i jeszcze raz polecam - marzę o tym, aby każdy serwis samochodowy podchodził tak do klienta.
    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 07-11-2016 o 14:04
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  7. #7
    Awatar Matiic
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21
    Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i wskazówki. Oleju w skrzyni jeszcze nie wymieniałem (Auto mam krótko). Ale z tego co wynika z książki serwisowej olej ten był wymieniany przy 120tys. (Obecnie jest 150tys.) Według zaleceń ten olej wymienia się co 60tys. więc wychodziłoby, że to dopiero półmetek. Ale jestem już umówiony u mechanika na sprawdzenie stanu oleju, itp. Mechanik też obstawił na początku, że to olej i filtr. I oby tak było, bo jak się okaże, że mechatronika to kiepsko :/

    Nazwa:  DSC_0001.JPG
Wyświetleń: 271
Rozmiar:  126.3 KB

  8. #8
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    Ja miałem podobne objawy... rozgrzana skrzynia sprawiała, że auto przy ruszaniu robiło lekkiego "kangurka", biegi potem już w góre/w dół, bez żadnego uskoku, ślizgu etc.
    Pojechałem do serwisu Midparts w warszawie - Pan generalnie podchodził do tematu, że w sumie należałoby mu dziękować na kolanach, że wogóle przyjął auto. Zaczął wymyślać jakieś elektrozawory, sprzęgła... cuda. Przez telefon, już mi się zera myliły w kwotach, które wymawiał. W końcu poprosiłem o wymianę oleju i odebrałem auto.
    Po dwóch tygodniach wybrałem się do TeoMotors obok Poznania, wybrałem go z dwóch powodów po 1 - regenerują sami na miejscu mechatronikę, po 2 - mają naprawde dobre opinie. Po umówieniu się (termin za 3 dni) przyjezdzam na miejsce - wielki serwis, dużo aut od GTR'ów, 911 przez nowe A6, nowe BMW 5- tylko skrzynie biegów - również auta klientów którzy przywieźli do serwisu swoje auta z niemiec, z francji, z norwegii. Wjeżdżam na plac 8:00 i dowiaduje się, że najpierw test drive, który wykonuje szef osobiście (Teodor Myszkowski - kierowca wyścigowy - obecnie Avantador klasa GT). Po kilkunastu minutach podjechało RS3 8V i TM ok. 8:20 siedział za kierownicą mojego auta. Wytłumaczył mi dlaczego tak się dzieje, że są to tulejki w mechatronice które się zacierają i przy ruszaniu nie "wstają" gwałtownie i stąd problem. Auto ok. 8:40 wjechało na podnośnik, wyciągnięty został moduł mechatroniki - na ich sprzęcie zostały sprawdzone wszystkie obwody i wymienione zostały tulejki. Poproszono mnie o wejście na serwis, żebym zobaczył olej, który podobno midparts wymienił dwa tygodnie wcześniej - dramat. Ok 11:30 usłyszałem komunikat - auto gotowe.
    Koszt - 1800zł netto i problem jest rozwiązany. Jest to cena za regeneracje mechatroniki i wymianę oleju z filtrem.
    Zasada u nich jest taka - "jeśli to mechatronika, dziś wracasz do domu autem"
    Naprawde - kopalnia wiedzy odnośnie DSG - Teodor był osobiście chyba w każdej fabryce automatycznych skrzyń biegów. Wiele popularnych skrzyń automatycznych - leży nowych na magazynie (magazyn jest większy niż serwis). Te tulejki o których mowa, ma bezpośrednio od producenta DSG, podczas gdy Audi w takim przypadku wymienia całą mechatronikę.
    Także - polecam, polecam i jeszcze raz polecam - marzę o tym, aby każdy serwis samochodowy podchodził tak do klienta.
    Szkoda, że nie ma "pochwał", ode mnie dostałbyś dwie

    W samym temacie, miałem podobne objawy, przy czym w moim wypadku było to naprawdę delikatne poszarpywanie przy ruszaniu z miejsca na mocno rozgrzanym oleju - jedynie w dużym korku. Wymieniłem w kwietniu olej - dynamiczna wymiana z płukaniem, poszło ok. 11 litrów na całą operację - problem zniknął całkowicie na jakieś 2-3 tys km, po czym wrócił, ale jedynie w najbardziej upalne lipcowe/sierpniowe dni i tylko podczas stania w korku i ruszania. Obecnie odkąd temperatury spadły, nawet po mocnym upalaniu i zagrzaniu oleju w skrzyni, znowu wszystko jest ok. Jest też opcja, że po modyfikacji/przeprogramowaniu skrzyni przez Compsport m.in. z tego co pamiętam podniesieniu dopuszczalnego ciśnienia coś się "naprawiło"

    W każdym razie jeżeli problem wróci latem to wybiorę się do TeoMotors, tak jak to zrobił streetrace - koszt 1.800 zł za naprawę i wymianę oleju (gdzie ja za samą wymianę metodą dynamiczną zapłaciłem 1.300 zł) uważam za naprawdę uczciwą opcję.
    Ostatnio edytowane przez madry ; 07-11-2016 o 15:09

  9. #9
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Matiic Zobacz posta
    Według zaleceń ten olej wymienia się co 60tys. więc wychodziłoby, że to dopiero półmetek.

    Nazwa:  DSC_0001.JPG
Wyświetleń: 271
Rozmiar:  126.3 KB
    Niestety ten interwał dotyczy tylko kilometrów - nie lat... moje auto ma 63.000km,
    Wszystkie serwisy, które miał były wykonywane tylko w Polskich ASO, i olej wg. ich interwału wymagał pierwszej wymiany dopiero teraz - czyli po 8latach! (bo dopiero teraz przekroczył 60.000km)...
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Szkoda, że nie ma "pochwał", ode mnie dostałbyś dwie

    W samym temacie, miałem podobne objawy, przy czym w moim wypadku było to naprawdę delikatne poszarpywanie przy ruszaniu z miejsca na mocno rozgrzanym oleju - jedynie w dużym korku. Wymieniłem w kwietniu olej - dynamiczna wymiana z płukaniem, poszło ok. 11 litrów na całą operację - problem zniknął całkowicie na jakieś 2-3 tys km, po czym wrócił, ale jedynie w najbardziej upalne lipcowe/sierpniowe dni i tylko podczas stania w korku i ruszania. Obecnie odkąd temperatury spadły, nawet po mocnym upalaniu i zagrzaniu oleju w skrzyni, znowu wszystko jest ok. Jest też opcja, że po modyfikacji/przeprogramowaniu skrzyni przez Compsport m.in. z tego co pamiętam podniesieniu dopuszczalnego ciśnienia coś się "naprawiło"

    W każdym razie jeżeli problem wróci latem to wybiorę się do TeoMotors, tak jak to zrobił streetrace - koszt 1.800 zł za naprawę i wymianę oleju (gdzie ja za samą wymianę metodą dynamiczną zapłaciłem 1.300 zł) uważam za naprawdę uczciwą opcję.
    Problem ewidentnie pojawia się przy mocno nagrzanym oleju, myślę że powróci latem, obym się mylił.
    Stretrace fajny opis, obym nie musiał korzystać, ale gdyby to wiem gdzie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Problem ewidentnie pojawia się przy mocno nagrzanym oleju, myślę że powróci latem, obym się mylił.
    Stretrace fajny opis, obym nie musiał korzystać, ale gdyby to wiem gdzie.
    ZUCZEK myślę, że dokładnie tak będzie, ale teraz dzięki streetrace wiem już gdzie się udać!

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2016
    Płeć
    Skąd
    Roznie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2006
    Kolor
    czarny
    Posty
    31
    Kolego Streetrace TEO Motors znajdują na ulicy ogrodowa 3??

  13. #13
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Tak jest...Tarnowo Podgórne - na google maps jest tam puste pole, bo to nowy budynek.
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  14. #14
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Prawdopodobnie w grudniu dodam opinie od siebie bo niestety też się tam wybieram

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Strzela przy cofaniu na skręconych kołach
    Przez adamo230 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-08-2019, 23:33
  2. Buczenie przy cofaniu.
    Przez Piti w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 07:55
  3. Obcieranie przy ruszaniu
    Przez Mtt w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-11-2015, 19:38
  4. Haldex hamowanie kół przy cofaniu?pomocy...
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-12-2011, 13:14
  5. Problem - zgrzyt przy ruszaniu
    Przez apostol w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 09:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •