Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak odpowietrzyć układ hamulcowy.

  1. #1
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92

    Jak odpowietrzyć układ hamulcowy.

    Witam mam pytanie jak powinna przebiegać prawidłowa procedura odpowietrzania po wymianie tylnego prawego zacisku hamulcowego.
    Ja zrobiłem tak.
    Długi wężyk 6mm założyłem na poluzowany odpowietrznik tylnego prawego zacisku.
    Dolałem płynu do max i wężyk położyłem na szybie i do zbiorniczka włożyłem. Pompowałem tak długo aż cały czas krążył sam płyn bez powietrza. Zakręciłem i co lipa jazda próbna pedał zapada się i trzeba pod pompować żeby wyhamować.

    W internecie jest sporo informacji jedni mówią od koła tylnego prawego do lewego przód prawy i lewy. Inni że jak jest ABS to najpierw przód lewy prawy później tył na włączonym zapłonie lewy prawy. Też słyszałem o jakiejś metodzie po podłączeniu kompa do waga.

    Więc jak to prawidłowo zrobić i czy pompa abs się zapowietrzyła bo też takie informacje krążą czy to raczej mało prawdopodobne POZDRO

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na wylaczonym silniku zaczynasz od kola najdalszego od pompy hamulcowej, w tym wypadku prawy tyl. Pozniej lewy tyl, prawy przod, lewy przod.
    Odpowietrzanie. Pompujesz spokojnie pedalem gdyz plyn sie pieni i pozniej wytraci sie z niego piekny babel powietrza. Zakladasz wezyk na odpowietrznik, wezyk moze zwisac np do sloika. Dobrze jak jest przezroczysty. Pompujesz 3 - 4 razy, i odkrecasz odpowietrznik na wcisnietym pedale, na wcisnietym pedale zakrecasz itd. Robisz tak dlugo dopoki w wezyku nie ma powietrza. I tak dalej w kazdym kole.

    Najlepiej jest miec kogos do pomocy, lub zakupic zestaw do odpowietrzania, jest to wezyk z zaworkiem jednokierunkowym. Osobiscie jednak uwazam ze druga osoba to najlepsze rozwiazanie, a po robocie zakonczonej sukcesem mozna isc razem.na browar
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 03-11-2016 o 23:02

  3. #3
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Witam .
    Niektórym ludzią odpowietrzenie układu hamulcowego zajmuje 15 min. po tym co piszesz wynika że nie bardzo ogarniasz temat więc oddaj samochód do kogoś kto ma o tym pojęcie . Wiem po to jest forum aby sobie pomagać na wzajem lecz pamiętaj że to hamulce więc nie bagatelizuj tego, koszt takiego zabiegu nie jest duży . Sorry ale później będziemy słuchać w mediach jak to młody człowiek wjechał w przystanek lub coś w tym stylu.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie przesadzajmy, sposob ktory podalem jest prosty i logiczny. Jesli zrobi to porzadnie i na spokojnie to bedzie wszystko ok. Jak hamulec bedzie dobry to poczuje, ze jest jak bylo. Jak bedzie zle to rowniez sie zorientuje zanim wyjedzie z podworka

    Wiem, ze masz troche racji Marko ale nie ma co demonizowac bo idac takim tokiem myslenia nie zmienilibysmy sobie kola zapasowego sami, bo a noz sie odkreci.. a bez kola bedzie dzwon.

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 04-11-2016 o 18:49

  5. #5
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    (Prosty i logiczny) Jak najbardziej dla kogoś kto to już przerabiał lecz jeśli ktoś ma praktykować na hamulch to sorry ale jakoś mnie to razi . Wymiana koła to jednak całkiem inny temat nie porównywalny do hamulcy . Bez urazy dla potrzebującego bo jeśli czuję się na siłach to ok.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poradzi sobie, jest duzy wiec sam.moze decydowac

    Wiecej wiary w ludzi koniec OT.

  7. #7
    Awatar mate1993
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Poznan
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    92
    Dzięki kolego metoda pomogła
    Bez przesady żeby z takim czymś jechać do mechanika jedyne po co dałem raz to na wymianę rozrządu. Łożysko w piaście sam wymieniałem i wszystko działa Ligowo to odpowietrzenie też poszło po prostu miałem pytanie bo dużo jest teorii nawet w czasopismach samochodowych na temat odpowietrzania i właśnie tam pisali o tym ze gdy abs jest to zacząć od przednich później tylne na włączonym zapłonie. Ale zrobiłem tak jak kolega radził od najdalszego i wszystko działa

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No i super. Sposob ktory opisalem stosuje od lat i sie sprawdza. Wazne zeby pompowac pedalem spokojnie zeby nie pienic plynu oraz jesli dolewamy plyn w razie potrzeby, to tez musi on odstac ze 30min na polce zanim go zaczniemy uzywac. Fajnie, ze sobie poradziles, pozdrawiam!

  9. #9
    Awatar Farseer
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Pruszków/Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LY7W
    Posty
    271
    Cześć wam, nie chciałem zakładać nowego tematu, a będzie na pewno przydatny.

    Mam problem, gdyż, krótko mówiąc i bez zbędnej historii, zlekceważyłem poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku i cały się z niej spuścił, więc zbiorniczek był "suchy". Już nie raz odpowietrzałem hamulce (z powodzeniem), ale jeszcze mi się nie udało "wysuszyć" zbiorniczka.

    Zalałem nowym płynem i odpowietrzyłem hamulce potem normalną procedurą, ale wciąż mam miękki pedał (przejechałem już z 5km, testując przy różnych prędkościach). Samochód hamuje bezawaryjnie, ABS się załącza, ale czuję, że ten pedał jest miększy niż wcześniej.

    Poszperałem na różnych forach zagranicznych i najprawdopodobniej w skutek spuszczenia ze zbiorniczka całego płynu, powietrze się dostało do pompy hamulcowej (to pod zbiorniczkiem) i pompy ABS.

    Pompy ABS nie mogę odpowietrzyć, gdyż nie mam vag-com...

    Ale ponoć można samą pompę hamulcową (mam nadzieję, że tak to się nazywa, to jest ten srebrny cylinderek pod zbiorniczkiem) odpowietrzyć korzystając z dwóch odpowietrznikach... których ja w swojej wersji właśnie nie mam.

    Zatem, czy jest możliwość odpowietrzenia tej części? Czytałem, że wiele osób odzyskało twardy pedał po tym jak tę pompę odpowietrzyli, ale wygląda na to, że ja nie mogę.

    Coś Panowie doradzicie? W ostateczności zabiorę samochód do mechanika, ale założę się, że mechanik nie zaproponuje niczego oprócz zwykłego odpowietrzania. Pozdrawiam!

    P.S. dodam również, że odpowietrzyłem wszystkie cztery hamulce najpierw pompką próżniową, a potem tradycyjną metodą z drugą osobą w środku i nie było nigdzie powietrza w linach.

    Tutaj jest link do zdjęć pompy https://www.ttforum.co.uk/forum/view...3070&p=1663027 jak widać, są dwa odpowietrzniki, ale u mnie ich po prostu brakuje.

    Edit: a czy ma ktoś dobrego mechnika w Warszawie (lub okolice), który mógłby odpowietrzyć układ właśnie vag-comem i to dobrze?

    EDIT: a czy jest jakaś dobra dusza, która ma dostęp do takiego cuda, dzięki którym można odpowietrzyć układ poprzez wytworzenie ciśnienia od zbiornika (czyli nie prozni jak to jest z pompkami prozniowymi)? Dużo osób pisze, że taka procedura z ciśnieniem, a nie próżnią, pomaga i to bez konieczności użycia vag-comu. Dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Farseer ; 08-09-2019 o 15:43

Podobne wątki

  1. Wypadł klocek hamulcowy?
    Przez Bejrut w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-10-2017, 21:34
  2. MK1 [8N] Przewód hamulcowy
    Przez Offca1988 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 23:34
  3. Plyn hamulcowy Dot 5.1
    Przez michal26 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2012, 22:01
  4. uklad hamulcowy z Rs do TTs.
    Przez lekarz00 w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 14:55
  5. plyn hamulcowy
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-11-2011, 17:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •