Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: Coupe - przeciekająca szyba/uszczelka/dach (?)

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8

    Coupe - przeciekająca szyba/uszczelka/dach (?)

    Witam wszystkich.

    Potrzebuję pomocy z przeciekiem w moim 8n coupe. Użyłem już wyszukiwarki, ale wątki z przeciekami wodnymi dotyczyły tylko Roadstera bądź wody pod dywanikiem kierowcy.

    Podczas deszczu czy mycia samochodu, woda w jakiś sposób dostaje się do środka - i w zależności do intensywności opadu - ścieka po słupku bądź wręcz kapie jak zaznaczyłem na poniższym zdjęciu:



    Tak wygląda u mnie przyleganie szyby do uszczelki:



    Przecieka tylko po stronie pasażera, ułożenie uszczelki czy szyby jest podobne jak po stronie kierowcy, gdzie nic się nie dzieje.


    Z mechanikiem:
    - przesunęliśmy delikatnie zaczep zamka drzwi żeby mocniej się domykały i dociskały uszczelkę
    - regulowaliśmy szybę - została bardziej podniesiona, żeby lepiej dolegała do uszczelki
    - zdjęty został też ten element podsufitki w tym miejscu, ale nie było widać tam dziur czy wilgoci


    Powyższe działania nic nie dały, dlatego zwracam się z prośbą tutaj na forum. Kończą mi się pomysły... Trochę pracowałem na ten samochód, zawsze martwią mnie takie durne usterki niszczące samochód.
    Będę wdzięczny za każdą radę, może ktoś miał podobny problem.

  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Samochód bezwypadkowy? Drzwi się lekko zamykają? Na takim "ząbku" nie ma śladów ścierania? Ja bym dalej powalczył z regulacją szyby.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Wypadkowy, jak większość - wszystko wygląda jednak na poskładane bardzo dobrze. Całe lato też z ulewnymi burzami problemu nie było.

    Drzwi się zamykały lekko dopóki nie przesunęliśmy zaczepu zamka. Mam zamiar to znowu poluzować, ale przez to szyba będzie znowu mniej dolegała do uszczelki.

    Co masz na myśli pisząc o "ząbku"?

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zrob zdjecie szczeliny miedzy drzwiami a slupkiem. Mozliwe ze jest klin. Z tego co mi sie wydaje to masz klin miedzy szyba a uszczelka na slupku. Pytanie teraz jak z drzwiami. Jesli drzwi w klinie to najpierw doprowadzic trzeba je do ladu i dopiero pozniej rwgulowac szybe.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Dzięki za odpowiedź, jutro rano zrobię zdjecie. Pisząc o klinie masz na mysli ze drzwi opadły?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Albo opadly albo slupek przedni siedzi albo sa zle ustawione.. ciezko powiedziec, ale szczeliba miedzy slupkiem B i slupkiem A musi byc rowna i dopiero mozna zaczac bawic sie regulacja szyby.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Szpary między drzwami wyglądają ok:






  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ok, w takim razie musisz wyregolowac szybe. W tym celu musisz uzyc srob regulacyjnych na szczytach drzwi pod zaslepkami gumowymi i na dole drzwi pod zaslepkami z tworzywa. Poszukaj na forum jak sie do tego zabrac, byl temat odnosnie regulacji.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ps. Przyjrzyj sie samej uszczelce czy nie jest uszkodzona. Moze w aucie byl uwalony mikrostyk od opuszczania szyby przy otwarciu drzwi i szyba wyciela uszczelke..

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Kolejne dni walki.

    Regulacje szyby we wszystkie strony nic nie dają. Uszczelka jest cała, bez dziur. Blisko rogu szyby na długości 3cm jest co prawda bardziej twarda i jakby bardziej śliska (faktycznie po zakupie montowałem nowy mikrostyk, bo szyba się nie opuszczała po otwarciu drzwi), ale smarowałem to jak i cały róg uszczelki wazeliną techniczną, a woda i tak rano kapała jak szalona podczas deszczu.

    Jest tam opcja że puścił jakiś zgrzew na dachu i woda przecieka na tej uszczelce na łączeniu dachu z bokiem samochodu? Albo może ta mała szybka z tyłu się odkleiła? Wydaje mi się, że gdyby problem leżał w uszczelce szyby to przeciekałoby w innym miejscu, niż z otworu, który zaznaczyłem na pierwszym zdjęciu. Też ciekawostka - jak samochód stoi pochylony w stronę pasażera to nic nie cieknie.

    Jak to mechanik wszystko zacznie tam targać, to kto wie co z tego zostanie i co urwie. Nowe uszczelki też w sprzedaży nie występują... (nie licząc pewnie ASO w chorej cenie)

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Uszczelki tylne widzialem.niedawno na olxie w bardzo przyzwoitej cenie. Uzywke rzecz jasna. Nie slyszy sie wiele o cieknacych uszczelkach kolego. Byc moze auto jest po uderzeniu bocznym i cos jest zle spasowane. Najlepiej takoe rzeczy ogarnac organoleptycznie. Ciezko cos wiecej poradzic na odlwglosc. Co do puszczajacych zgrzewow itd zdecydowanie nie. Oddaj auto w rece ogarnietego lakiernika/blacharza niech oceni czy auto nie mialo przygody, mozliwe ze podsuna Ci jakis pomysl.

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    @sławo, a jakbyś zakleił dobrą taśmą po kawałku drzwi i uszczelkę, może tylną szybkę tak, aby po przez miejsca zaklejone wyeliminować odcinki z których może przeciekać?
    Tak sobie pomyślałem, że w ten sposób znajdziesz szybciej miejsce, gdzie woda się przedostaje.
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    @kris - to jest całkiem sensowna myśl - prawie zbliża się weekend, deszcz ma być - będzie czas i warunki do testowania z taśmą

    @AcidTT - samochód miał dzwona tylko w przód, to już ustalone przy zakupie. Wszystko było robione jeszcze u Niemców - prawdę mówiąc nie widziałem jeszcze tak ładnie zrobionego powypadku, niebo a ziemia w stosunku do samochodów rzeźbionych przez handlarzy w Polsce.

    Zobaczę z tą taśmą i odezwę się jeszcze jak to wyszło.

    Pozdrawiam!

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.

    Zrobił bym tak (oczywiście jak masz warunki)
    Wąż z wodą i jedną osobę do pomocy, wsiadasz do środka i uważnie patrzysz z jakiego miejsca woda zaczyna kapać (wodę z węża leje pomocnik). Możesz poniżej zabezpieczyć jakimiś szmatami, aby nie leciała głębiej. Tak lejąc pomocnik wodę dociska elementy nadwozia i diagnoza wyjdzie w 100%, skąd ten przeciek. Wskazana nawet zamiana miejsc.

    Pozdrawiam.

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Wadowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    8
    Dla potencjalnych szukających rozwiązania podobnego problemu w przyszłości:

    Próby z taśmą, polewaniem wodą nie pozostawiały wątpliwości że to nie wina uszczelki szyby - byłem już przygotowany na demontaż tej przynitowanej czarnej ozdobnej listwy. Na szczęście nie trzeba było tego robić.
    Po wytarganiu uszczelki okazało się, że woda wlewa się na łączeniu tego małego słupka z dachem, jak na poniższym zdjęciu. Mimo braku deszczu od 2 dni - wciąż było tam mokro:



    Wysuszyliśmy, w ruch poszedł silikon, całość długo nie zajęła a ja będę mógł spać spokojnie w deszczowe (już niedługo śnieżne?) noce

    Tak czy inaczej dzięki panowie za odpowiedzi - fajnie że jest forum, gdzie po pierwszym poście nie dostaje się w twarz sakramentalnym: "było pierdyliard razy, użyj wyszukiwarki"

    pozdrawiam i życzę bezawaryjnej zimy dla naszych samochodów!

  15. #15
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Witam. Dzisiaj bylem swiadkiem zbrodni jaka byla woda wlewajaca mi sie do srodka auta na dywanik pasazera. Woda nie pojawiala sie sladami a lała się ciurkiem. Złapałem za uszczelkę za zawiasem drzwi a ta odchodzi od rantu drzwi. Woda ciekła aż na boczną zaślepke schowka. Myślę nad kupnem całego już zestawu uszczelek na drzwi pasażera w ASO.
    Jak najlepiej przygotować się do wymiany tych uszczelek samemu?

Podobne wątki

  1. Uszczelka
    Przez wiewioraandrzej w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 18:39
  2. Uszczelka pod głowicą
    Przez BARTUUU w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 18:49
  3. Uszczelka pod kolektorem.
    Przez BigBird.co w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 09:05
  4. dach tt
    Przez mariusz-a6 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 18:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •