Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: She Audi

  1. #1
    Awatar Derejder
    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Moro Blue
    Posty
    7

    She Audi

    IMG_8173.jpg
    Oto moja koza, którą wyprowadzam na spacery od jakiegoś roku.
    Jednostka napędowa: 1.8T (BAM).

    Samochód marzeń? Niekoniecznie, ale związani jesteśmy pewnym sentymentem (NFS:MW).
    Początkowo chciałem kupić sobie "terenówkę", jednak podczas poszukiwań urósł budżet i wyklarowały się rzeczywiste oczekiwania.

    Nigdy nie usłyszycie ode mnie hasła "Byle dociągnąć do serii, a potem można umierać". Równocześnie jestem zdania, że TeTe jest bryłą, którą bardzo łatwo spier..., więc 10 końcówek wydechu i płetwa rekina to też nie u mnie.
    Myślę, że najwięcej rzucających się w oczy zmian, zostanie wprowadzonych we wnętrzu.

    Samochód ma 22 lata, lecz jest w przyzwoitej kondycji. Czasem coś odmówi posłuszeństwa, a potem samo wstanie - ale to drobiazgi, których nie będę tu punktował.

    Aktualnie mam do ogarnięcia 2 większe tematy:
    1. kolektor wydechowy
    2. zawieszenie

    W najbliższych dniach będę drążył...

  2. #2
    Awatar Derejder
    Dołączył
    Oct 2021
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Moro Blue
    Posty
    7
    20230603_175923.jpg

    Od ostatniego wpisu upłynęło już trochę czasu. Oba tematy, o których wówczas napomknąłem, znalazły już swój szczęśliwy finał - choć nie obyło się bez niespodzianek.

    Po pierwsze: dowiedziałem się, że zawieszenie gwintowane nie jest odpowiedzią na pytanie "Czy chcesz zglebić auto?", lecz na inne - "Jak bardzo chcesz je zglebić?". Nie było to dla mnie oczywiste.
    Cóż, z różnych względów nie chciałem się z tym śpieszyć, ale jak trzeba, to trzeba. Ucz(y)my się na błędach.

    Druga sprawa - kolektor. W tym wątku znalazły się plusy dodatnie i plusy ujemne. Okazało się, że nie był pęknięty, a jedynie niedokręcony.
    Gorszą diagnozę postawiono turbinie - ta poszła do regeneracji. (Jak nie zapomnę, to później dodam zdjęcia).

    W międzyczasie zrobiłem też porządek z odmą, instalując - a jakże - zgrabną puchę.

    Wszystko to jest trochę wtórne, dlatego nie referuję tu każdej czynności, jaką wykonuję przy aucie.
    Jeśli jednak ciekawi Was co tam się dzieje z tą Łanią, to zapraszam do zaobserwowania instagramowego profilu @she.audi.
    she.audi_qr.png

  3. #3
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    No trochę minęło to fakt... trzymam kciuki za misję.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •