Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: testujemy 225 Q i zobaczymy jak teraz

  1. #1
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104

    testujemy 225 Q i zobaczymy jak teraz

    Było przez chwilę to
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...4%99-%29/page2
    i kuzynka nadal używa, ostatnio wymieniałem płyny i olej i jakiż to fajny samochodzik...

    Telefon do przyjaciela, wczoraj wrzuciłem fotki by poddać Waszej diagnozie ale bez rezultatu, no nic, myślę, jadę... wróciłem już nowym nabytkiem, i znowu się na włochu nie zawiodłem
    IMG_20161022_162448_tt.jpg

    No i tak, pokrótce, oczywiście trochę drobiazgów, ale stan ogólny względem roku znowu powalający, jednak rozpiszę sie tylko o negatywach, które z biegiem zimy będę niwelował w spokoju

    Mankamenty:
    1.przednia szyba od strony pasażera - uszkodzona uszczelka na długości około 7 cm w pionie na 2/3 jej wysokości, ruchoma, pewnie nie trzyma w tym miejscu - jeszcze nie wiem co z tym zrobić;
    2.szyba w szyber dachu nieszczelna i w środku wilgotno - wysuszę, a szybę chyba klejem do szyb, czy jest jakiś elastyczniejszy?
    3.turbo do regeneracji, zamówione;
    4.BOSE, największy minus bo to sprawiło że w poprzedniej TT się wręcz zakochałem, brak basu - sprawdzę radio, ewentualnie subwofer, ślady wyciągania radia w aucie, wszelakie sugestie mile widziane bo za to chcę się wziąć jako pierwsze;
    5.niespasowany tylny zderzak, malowany lewy błotnik - potwierdzone;
    6.przednia lewa lampa niespasowana ze zderzakiem - coś kombinowane ze zderzakiem, wszystkie zaślepki, plastiki pod maską obecne, nic nie pogubione, ale się temu przyglądnę, śruby z błotników w kolorze nadwozia, komplet naklejek fabrycznych na błotnikach - ogarnę;
    7.kluczyki (2 scyzoryki, serwisowy) jedne ma złamany grot, nie działają piloty - programowanie, ale najpierw grot bo z tego co czytałem wynika, że inaczej się nie da bez vag-a)
    8.świeci na postoju i mruga podczas jazdy kontrolka zamykania dachu, otwierałem, zamykałem, przekręciłem i zabezpieczyłem zamek, może jakiś pomysł na szybko? EDIT:" i już mam odpowiedź http://www.klubtt.pl/showthread.php?...problem%C3%B3w

    Po trasie, gdyby nie ten bas i turbina no to całkiem, całkiem, ale mam wrażenie, że ośka była zrywniejsza, racja?

    Generalnie wszystko chcę ogarnąć, bo sprawia mi wieką przyjemność podziwiać mądrość inżynierów projektujących to auto, a tu coś nowego, kabrio, no i troszkę inne oprzyrządowanie silnika jak w ośce, o właśnie, otwieram maskę po powrocie a tu coś brzęczy, jakby pompa, zapewne chłodzenie turbiny jeszcze doczytam na razie BANAN
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 23-10-2016 o 06:49

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Podoba mi się takie przywracanie TT do oryginału Trzymam kciuki

  3. #3
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    Ad.7 w trakcie.
    Podczas próby połączenia VAGiem się z centralką przygasa światło w aucie, następuje błąd komunikacji. Pompki działają, więc zakłada, że zalany został sterownik, który mam nadzieje dośle Grabarz. Myślę, że ten problem to już tylko kwestia czasu. Wskazówką okazał się ten temat http://www.klubtt.pl/showthread.php?...5%82u-komfortu i ten http://www.a6klub.pl/kodowanie-modul...ka-vt60338.htm
    a tu ciekawy temat o dorabianiu kluczyków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2...ralnego-zamka/

    Ad.8 rozwiązany.
    Dolanie oleju nie pomogło, no ale też nie zaszkodziło, bo było prawie minimum. Winowajcą okazała się blaszka mikrostyku, która zamiast opierać się na zapadce, spadła z niej i była pod nią, co bezpośrednio wpływało na nieaktywowanie mikro-styku przy ryglowaniu dachu. Cała operacja to jakieś 15 minut.

    Jutro przyjdzie turbo ))

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez szczygiel Zobacz posta
    Ad.7 w trakcie.
    Podczas próby połączenia VAGiem się z centralką przygasa światło w aucie, następuje błąd komunikacji. Pompki działają, więc zakłada, że zalany został sterownik, który mam nadzieje dośle Grabarz. Myślę, że ten problem to już tylko kwestia czasu. Wskazówką okazał się ten temat http://www.klubtt.pl/showthread.php?...5%82u-komfortu i ten http://www.a6klub.pl/kodowanie-modul...ka-vt60338.htm
    a tu ciekawy temat o dorabianiu kluczyków: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/2...ralnego-zamka/

    Ad.8 rozwiązany.
    Dolanie oleju nie pomogło, no ale też nie zaszkodziło, bo było prawie minimum. Winowajcą okazała się blaszka mikrostyku, która zamiast opierać się na zapadce, spadła z niej i była pod nią, co bezpośrednio wpływało na nieaktywowanie mikro-styku przy ryglowaniu dachu. Cała operacja to jakieś 15 minut.

    Jutro przyjdzie turbo ))
    Dzisiaj zrobiłem przegląd i pierwszy raz oglądałem autko od dołu. Aż miło było popatrzeć Z przeglądu wróciłem z opuszczonym dachem, coś w tym jest ile to jeszcze do wiosny? ((

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ad.7. Rozwiązany. Po rozebraniu sterownika okazało się, że ktoś tu kiedyś coś już grzebał, przelutowany był nadajnik/transmiter. U mnie sterownik miał oznaczenie 8N7 962 267, był na allegro za 900zł o zgrozo, postanowiłem kupić 8N8 962 267 z coupe. Inne było też oznaczenie VDO, w moim było ostatnie oznaczenie /003, a ten z allegro posiadał oznaczneie /001. Jednak cena nie była wysoka, całe 50zł to postanowiłem zakupić, w najgorszym wypadku przelutowałbym transmiter. Forumowicze posiadali do sprzedania w równie atrakcyjnych cenach sterowniki, ale z dodatkowym oznaczeniem C, czyli "8N8 962 267 C". Wolałem zaryzykować allegro z uwagi na bliższe memu sterownikowi identyfikatory. Nie potrafiłem doczytać nigdzie, czy da się zaadoptować te od forumowiczów. Z tego co się dowiedziałem to literki oznaczają wersję sterownika, np. z alarmem, z pilotem lub bez, ale nigdzie nic na temat TT. Podobny wątek znalazłem na forum A6 , stąd taki wniosek. No nic, wymiana poszła gładko, a adaptacja pilota to już sama przyjemność. Działa, znowu wygrałem

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ad. 3 Rozwiązany.
    Turbinka założona, lecz zalecają przejechać około 1k kilometrów na niskich obrotach by ją dotrzeć, co Wy na to, bo kusi jak diabli...
    Ostatnio edytowane przez szczygiel ; 25-10-2016 o 20:07

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Dawac w palnik od razu
    Jak ma sie rozleciec to i tak sie rozpadnie. Lozyska maja takie obroty ze nie ma tam czegos takiego jak docieranie.

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    No większej bzdury to nie słyszałem, ale oczywiście powiedz że zastosujesz się do rad, w razie co gwarancja może być do bramy jedynie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    No to jutro teścik na full... i zobaczymy jak rozwinie skrzydła

  7. #7
    Awatar PSA
    Dołączył
    Aug 2016
    Płeć
    Skąd
    WLKP
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ7W
    Posty
    34
    profi podejście do sprawy

  8. #8
    Awatar szczygiel
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Opole
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    104
    AD. 7 po czasie, najprawdopodobniej padnięty nadajnik fal. Kupiłem cały moduł z wersji coupe, centralny się ładnie koduje, ale oczywiście ten moduł nie ma sterowania otwieraniem dachu, gdyby ktoś chciał fotki porównawcze modułów to zapraszam na priv. Po podłączeniu do vaga przed rozebraniem dostałem info o braku sterowania szyberdachem, poza tym drobnym szczegółem moduł działa bez zarzutu. Szukam kogoś kto mi przelutuje nadajniczek, bo sam nie dałem rady... Z grubsza przynajmniej wiemy, że moduł sterowania z coupe jest troszę uboższy od tego z cabrio, chociaż liczyłem, że to tylko kwestia kodowania.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AD.7 zamknięty. Transmiter przelutowany, kluczyk zakodowany.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dylemat mam ogromy, bo nie wiem czy zostawić a6 c5 w 2.7t czy to cudeńko... Mieliście rację co do turbiny, chodzi miodzio Chciałbym jeszcze na 400setce stanąć z ośką i zobaczyć czy 225q w cabrio jej podoła na starcie... Pozostanie chyba po małej naprawie auta kuzynki to sprawdzić

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AD.4 też już ogarnięty... Na radyjku z A6stki gra przepięknie, concert blaupunkt. Był włożony panasonic... wyleciał mimo znanych braków problemów z procesorem. Kupiłem drugiego concerta, ale to nie to samo co ten pierwsze, został ten z a6. No nie uwierzycie w te różnice w brzmieniu, musiałbym nagrać i wrzucić na youtube.

Podobne wątki

  1. MK1 Gwint bez mocowań łączników - co teraz?
    Przez Moto_Fan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 23:14
  2. OPONY - jakie zeby podwyzszyc auto? teraz 245/40/18
    Przez hubi_pl w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2014, 08:11
  3. Rozbiłem audi i co teraz??
    Przez decniety w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 17:16
  4. To teraz przywitam się jak należy... :P
    Przez Nikoretka w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2009, 08:21
  5. Wiem że dopiero teraz ale :-)
    Przez Maxvibe w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-03-2008, 15:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •