AD. 7 po czasie, najprawdopodobniej padnięty nadajnik fal. Kupiłem cały moduł z wersji coupe, centralny się ładnie koduje, ale oczywiście ten moduł nie ma sterowania otwieraniem dachu, gdyby ktoś chciał fotki porównawcze modułów to zapraszam na priv. Po podłączeniu do vaga przed rozebraniem dostałem info o braku sterowania szyberdachem, poza tym drobnym szczegółem moduł działa bez zarzutu. Szukam kogoś kto mi przelutuje nadajniczek, bo sam nie dałem rady... Z grubsza przynajmniej wiemy, że moduł sterowania z coupe jest troszę uboższy od tego z cabrio, chociaż liczyłem, że to tylko kwestia kodowania.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

AD.7 zamknięty. Transmiter przelutowany, kluczyk zakodowany.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Dylemat mam ogromy, bo nie wiem czy zostawić a6 c5 w 2.7t czy to cudeńko... Mieliście rację co do turbiny, chodzi miodzio Chciałbym jeszcze na 400setce stanąć z ośką i zobaczyć czy 225q w cabrio jej podoła na starcie... Pozostanie chyba po małej naprawie auta kuzynki to sprawdzić

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

AD.4 też już ogarnięty... Na radyjku z A6stki gra przepięknie, concert blaupunkt. Był włożony panasonic... wyleciał mimo znanych braków problemów z procesorem. Kupiłem drugiego concerta, ale to nie to samo co ten pierwsze, został ten z a6. No nie uwierzycie w te różnice w brzmieniu, musiałbym nagrać i wrzucić na youtube.