Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: 1.8t 225 quattro kilka problemow

  1. #1
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66

    1.8t 225 quattro kilka problemow

    Witam!

    Jestem od kilku dni na forum jak i od kilku tygodni posiadaczem TT 225 Quattro z 2002 roku. Samochod dopiero poznaje tak naprawde ale juz kilka problemow zauwazylem. Pierwsza niemila sytuacja jaka mnie spotkala to dzien po zakupie padl alternator. Tego samego dnia wymienilem akumulator razem z alternatorem Bosch'a. No ale niewazne, postaram sie opisac w punktach problemy z ktorymi sie borykam.

    1. Temperatura - przy wylaczonym nawiewie temperatura normalnie jest pokazywana na 90'. Gdy tylko wlacze nawiew temperatura potrafi spac nawet do 50' poczym po chwili wzrasta do 60' i juz dalej ani rusz. Sprawdzajac na klimatroniku kodem 51 - temperatura silnika - jest 90' (mowie tu jak samochod sie juz nagrzeje) gdy sprawdze kod 49 - temperature cieczy - jest w granicach 50' - 65' (mowa tez o rozgrzanym silniku). Z tego co wyczytalem na forum problemem moze byc termostat jak i czujnik cieczy (o ile dobrze pamietam). Pytanie teraz czy oprocz tych dwoch rzeczy moze byc przyczyna cos jeszcze?

    2. Haldex - Auto kupilem ze swiadomoscia tego ze Haldex jest uszkodzony. Mowiac uszkodzony mam na mysli gdy skrece maksymalnie kola obojetnie w lewo czy w prawo i chce jechac, to potrafi mi je delikatnie przyblokowac. Przy tym nie dochodzi do zadnych metalicznych dzwiekow tarcia ani nic takiego. Jak podnioslem samochod aby zobaczyc go od razu po zakupie moja uwage zwrocila ucieta masa od haldexa. Z tego co wyczytalem na forum nie we wszystkich modelach ta masa jest potrzebna. Nie wiem tez kiedy byl wczesniej wymieniany olej i filtr w haldexie. Mam nadzieje ze to tylko filtr z olejem i ewentualnie sterownik nic wiecej. Ale co jeszcze zauwazylem to np. gdy po jezdzie zaparkuje samochod wylacze silnik po kilku minutach z tylu tak jakby z haldexa slychac takie puste pukanie nie zbyt glosne. Jakby ktos gumowym mlotkiem w cos metalowego udezal. Spotkal sie ktos z czyms takim?

    3. Plyn chlodzacy wyciek - zauwazylem ze ubywa plynu chlodzacego. Wczoraj poszedlem do samochodu na spokojnie zobaczyc silnik posprawdzac wszystkie przewody itd. Zauwazylem ze jest duzo plynu chlodzacego po lewej stronie silnika. Zamieszcze zdjecie aby bardziej to miejsce sprecyzowac. Zdjecie bylo zrobione juz niestety po powrocie do domu.



    Cala ta przestrzen na zdjeciu byla rozowa od plynu chlodzacego. Odpalilem silnik i dokladnie pod spodem (stojac na wprost maski blisko prawego kola) wyciek plynu, raczej kapanie. Wsiadlem w samochod przejechalem sie na stacje w poszukiwaniu plynu chlodzacego. Wrocilem do domu zaparkowalem, patrze pod spod auta nic nie cieknie. podnioslem maske i tu gdzie wczesniej byl plyn tez suche. W zbiorniku plyn pomiedzy min a max. Mial ktos kiedys cos takiego? Albo jakies pomysly co to moze byc. Olej sprawdzalem jest normlanego koloru, wiec chyba plyn nie dostaje sie do srodka. Obroty silnika doslownie w minimalnym stopniu faluja.

    4. Wyciek wody - tylko na postoju gdy juz zgasze silnik. Od razu powiem ze nie wydaje mi sie aby to bylo z klimy, bo ogrzewanie jest wlaczone caly czas na 25' woda delikatnie sobie splywa w nieduzych ilosciach, ale widac. Wstawie zdjecie bo nie wiem jak opisac to miejsce.



    Jakies pomysly co to skad to?

    Troche sie podlamalem, bo dopiero co kupiony a juz tyle problemow. Zanim oddam do warszatu chcialbym miej wiecej popytac moze bede w stanie cos sam z tym zrobic. Za brak polskich znakow przepraszam i prosze o pomoc. Pozdrawiam Kuba!

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cześć Kuba!

    1. Tak, do wymiany masz ewidentnie termostat i od tego zacznij. Po prostu nie dogrzewa Ci auta, termostat się zaciął w pozycji otwartej (z dwojga złego, akurat bardzo dobrze że w takiej pozycji).

    2. Ja bym zaczął od sprawdzenia błędów Haldex'a i ewentualnie serwisie olejowym z wymianą filtra i czyszczeniem magnesu. Być może tylko tego potrzeba i problem minie.

    3. Jeśli wyciek jest z lewej strony, sprawdź stan plastikowego trójnika, którego nawet kawałek widać na pierwszym zdjęciu. Być może nadłamał się króciec powrotu płynu do zbiorniczka wyrównawczego i zaczyna się sączyć płyn. Tak czy inaczej do przejrzenia stan gumowych rurek i plastikowych trójników celem odnalezienia przerwy w układzie.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Cześć Kuba!

    1. Tak, do wymiany masz ewidentnie termostat i od tego zacznij. Po prostu nie dogrzewa Ci auta, termostat się zaciął w pozycji otwartej (z dwojga złego, akurat bardzo dobrze że w takiej pozycji).

    2. Ja bym zaczął od sprawdzenia błędów Haldex'a i ewentualnie serwisie olejowym z wymianą filtra i czyszczeniem magnesu. Być może tylko tego potrzeba i problem minie.

    3. Jeśli wyciek jest z lewej strony, sprawdź stan plastikowego trójnika, którego nawet kawałek widać na pierwszym zdjęciu. Być może nadłamał się króciec powrotu płynu do zbiorniczka wyrównawczego i zaczyna się sączyć płyn. Tak czy inaczej do przejrzenia stan gumowych rurek i plastikowych trójników celem odnalezienia przerwy w układzie.
    A jakies pomysly skad ta woda wycieka z punktu czwartego?

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Wody nie ma w silniku nigdzie dlatego albo z klimy. Czesto robi sie mala kaluza po prawej stronie auta albo splywa z rynienki pod maska przy kompie.
    Innej opcji nie ma aby czysta woda leciala z auta dlatego 4 punkt mozna olac.

  5. #5
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Wody nie ma w silniku nigdzie dlatego albo z klimy. Czesto robi sie mala kaluza po prawej stronie auta albo splywa z rynienki pod maska przy kompie.
    Innej opcji nie ma aby czysta woda leciala z auta dlatego 4 punkt mozna olac.
    Dobrze wiedziec! Wielkie dzieki chlopaki, w przyszlym tygodniu biore sie za zrobienie tych rzeczy. Bede informowal na biezaco przy okazji powymieniam wszystkoe plyny filtry i olej. Ale w pierw musze sie pozbyc tych usterek. Jeszcze raz dzieki!!!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam ponownie! Wczoraj zobaczylem ze zostala po mnie duza kaluza wody. Dzisiaj rano gdy wsiadlem do samochodu i wlaczylem nawiew poczulem smrod wilgoci. Podczas jazdy ten smrod ustal, albo sie przyzwyczailem. Lecz teraz gdy zaparkowalem doslownie z pod spodo samochodu dokladnie na samym srodku cieknie normalnie woda. Jakies pomysly?

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Bueno191 Zobacz posta
    Witam ponownie! Wczoraj zobaczylem ze zostala po mnie duza kaluza wody. Dzisiaj rano gdy wsiadlem do samochodu i wlaczylem nawiew poczulem smrod wilgoci. Podczas jazdy ten smrod ustal, albo sie przyzwyczailem. Lecz teraz gdy zaparkowalem doslownie z pod spodo samochodu dokladnie na samym srodku cieknie normalnie woda. Jakies pomysly?
    A w którym miejscu znajduje się ta kałuża? Woda może ściekać nieco ze skraplacza klimatyzacji Zauważyłeś ogólnie jakieś ubytki płynów eksploatacyjnych?

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Odnosnie trojnika, plyn scieka po nim na rurke w najnizszym punkcie, ja bym obstawial ze to on jest problemem. Wymienialem to u siebie moze ze dwa miesiace temu.

    Nazwa:  Screenshot_20161101-101134.jpg
Wyświetleń: 264
Rozmiar:  193.5 KB

    Ta czarna kreska wewnatrz, to mikro pekniecie ktore bylo sprawca calego zamieszania. Ciezko jednoznacznie ocenic to na aucie. Ja bym zamowil nowy krociec, najlepiej ori, topran nie cieszy sie zbytnio zywotnoscia.

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2014
    Płeć
    Skąd
    IE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    00
    Rocznik
    03
    Kolor
    brilliant
    Posty
    587
    masa haldexa bardzo wazna ! ogarnij to potem podepnij vcds-a


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #9
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Witam! Dzisiaj zostal wymieniony termostat, czujnik temperatury plynu i ten caly trojnik. Problemy z temperatura i wyciekiem plynu ogarniete. Masa od haldex'a zostala podpieta problem dalej jest jaki byl. W przyszlym tygodniu bede wymianial olej i filtr w haldexie plus czyscil magnes. Sprawdze jeszcze czy jakies bledy sa. Do zrobienia jeszcze zostal wlasnie ten haldex, mam jeszcze delikatny wyciek z uszczelki pod pokrywie zaworow. Musze jeszcze ustalic czemu obroty delikatnie faluja. I samochod dymi na bialo na postoju. Podczas jazdy nic, Chociaz nie zawsze tez kopci na bialo na postoju. Jak jest zimny silnik to normalne ale juz pozniej nie powinien chyba. Nie moge tego do konca ustalic.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Powachaj spaliny, jezeli maja slodki zapach to na 100% masz dmuchnieta uszczelke pod glowica.. sprawdz stan plynu, bedzie czysty ale bedzie go ubywalo. Przedostaje sie do cylindra i tam jest spalany, stad bialy dym,, zaloze sie ze dymu jest sporo.

    Najbardziej optymistyczna opcja to jezdzisz malo, na bardzo krotkich odcinkach. Wilgoc wtedy skrapla sie w wydechu i rowniez taki efekt mozna zaobserwowac. Takze wykladnikiem bedzie zapach plynu, jak zwykle spaliny to luz, ale jak bedzie slodkawy to niestety uszczelka.

    Zawsze mozesz przegonic auto ze 100km autostradowa predkoscia, jak problem ustapi to spoko, jak nie, to wiadomo, ze uszczelka.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 06-11-2016 o 00:44

  11. #11
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Powachaj spaliny, jezeli maja slodki zapach to na 100% masz dmuchnieta uszczelke pod glowica.. sprawdz stan plynu, bedzie czysty ale bedzie go ubywalo. Przedostaje sie do cylindra i tam jest spalany, stad bialy dym,, zaloze sie ze dymu jest sporo.

    Najbardziej optymistyczna opcja to jezdzisz malo, na bardzo krotkich odcinkach. Wilgoc wtedy skrapla sie w wydechu i rowniez taki efekt mozna zaobserwowac. Takze wykladnikiem bedzie zapach plynu, jak zwykle spaliny to luz, ale jak bedzie slodkawy to niestety uszczelka.

    Zawsze mozesz przegonic auto ze 100km autostradowa predkoscia, jak problem ustapi to spoko, jak nie, to wiadomo, ze uszczelka.
    Przegonien dzisiaj troche auto, wczesniej ciezko mi bylo ustalic bo plyn lal sie przez ten caly trojnik. Ale zobaczymy czy teraz tez gdzies go ubywa i czy to nie jest ta uszczelka pod glowica. Oby nie! Fakt faktem duzo nim nie jezdze bo auto potrafi zrobic 10mil w dzien a reszte stac.

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Rowniez mam nadzieje, ze nie. Maly przebieg moze tlumaczyc bialy dym z rury. Tak jak.powiedzialem sprawdz zapach, jest bardzo charakterystyczny, czuc plynem chlodniczym.

  13. #13
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Rowniez mam nadzieje, ze nie. Maly przebieg moze tlumaczyc bialy dym z rury. Tak jak.powiedzialem sprawdz zapach, jest bardzo charakterystyczny, czuc plynem chlodniczym.
    Wiec tak, odpalilem samochod, troche pokopcil na zimnym, zagrzal sie silnik przegodnilem go troche szybciej. Wrocilem do domu zanim zgasilem silnik wyszedlem na zewnatrz zobaczyc czy kopci ale nic nie zaobserwowalem. Zapach taki nijaki, nie wiem z czym porownac go. Moze delikatnie slodki faktycznie. Stan plynu w normie nie zauwazylem zadnego ubytku.

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak nie dymi to znaczy, ze wszystko ok. Jak przepala plyn to dymi i na cieplym i na zimnym, caly czas. Sprawdzaj stan plynu co jakis czas ale spij spokojnie

Podobne wątki

  1. Kilka Problemów (zegary, drzwi, fotel ...)
    Przez Mtt w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-10-2016, 00:26
  2. Nowy nabytek i kilka problemów ?
    Przez PatrykTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 20:10
  3. TT '00 180KM QUATTRO - kilka problemów
    Przez tomalla w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 25-09-2011, 20:52
  4. Kilka problemów z moim silnikiem
    Przez B_R_N w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 17:32
  5. Kilka problemów z TT
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 22:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •