Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 20 z 20

WÄ…tek: DRL + comming home

  1. #16
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    1. Nie słyszałem o tym żeby w KD było coś o możliwości jazdy na światłach (długich lub halogenach realizujących funkcję DRL) z określoną jasnością. Wydaję mi się że reguluje to wybita na kloszu homologacja, taka jak na dokładanych światłach LED do jazdy dziennej np., a takowej brak. Być może mam zbyt wysoką jasność bo z tego co się orientuję to większość BMW i grupy vag realizuje DRL w halogenach drogowych z 30% wydajnością. Miałem tak ustawione ale zmieniłem na 40% i widać różnicę więc chyba wrócę do 30% żeby nie było problemu.
    2. Oczywiście że się da. Zostawiamy halogeny w spokoju, tylko doprowadzamy po kabelku na lampę do każdego i łączymy z oryginalnym kabelkiem do świateł przeciwmgłowych. Ja u siebie zostawiłem luźno, nie podłączałem, ponieważ i tak będę wstawiać w zderzak odpowiednie halogeny. Poza tym w swoich powyjmowałem przesłony i już tak nie ciekawie na nich jeździć z natężeniem 100%.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez red5555 Zobacz posta
    Moje pytania:
    1.jak to się ma do przepisów odnośnie świateł do jazdy dziennej i użycia w tym celu halogenów ?
    Znalazłem coś o używaniu świateł pm/drogowych.
    ,,Pozwólcie, że dorzucę garść konkretów, bo z lektury wątku przebija totalny chaos. Polska jest członkiem porozumienia UN, w którym określa się cały zestaw norm dla wyposażenia pojazdów. Światła do jazdy dziennej opisane są rozporządzeniem nr 87 normy E/ECE/324, E/ECE/TRANS/505. Po tych kluczach znajdziecie tę normę bez problemu. Teraz najważniejsze konkrety dotyczące świateł do jazdy dziennej:

    sposób formowania wiązki:
    - wiązka skupiona eliptycznie, świecąca na wprost, czyli tak samo jak światła drogowe (inaczej zwane 'długimi')!

    - jasność w osi świecenia:
    minimum 400cd
    maksimum 800cd

    - kątowy rozkład natężenia jest symetryczny i opisany jest w w/w normie (aneks nr 3), ale przykładowo w PIONIE wymaga się minimum 70% jasności dla kąta 5 stopni i minimum 20% jasności dla kąta 10 stopni. W POZIOMIE wymagania minimalne są następujące: 90% dla 5 stopni, 70% dla 10 stopni, 25% dla 20 stopni.

    Jak widać, optymalna jest skupiona wiązka eliptyczna, skierowana osią główną 'na wprost', czyli równolegle do osi podłużnej pojazdu.

    Drugim wnioskiem jest, że jako zamiennik (dopuszczony normą) świateł do jazdy dziennej można stosować światła drogowe 'długie' (!!) ALE po obniżeniu mocy (np modulacja PWM, albo szeregowe połączenie włókien) tak, żeby w osi nie emitowały więcej niż 800cd!! i mniej niż 400cd.

    To tyle w skrócie, cała norma nie jest aż taka długa, zachęcam do lektury."
    Źródło: www.elektroda.pl

  2. #17
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    SkÄ…d
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Moduł zainstalowany 😊 Efekt zamieszcze w folderze z moim autem. Używam tylko funkcji coming home. Jestem zadowolony ale mam małe pytanie. Zastanawiam się czy na tym module dało by rade zrobic tak, żeby zapalały się wraz z przeciwmgielnymi postojówki przód, tył i oświetlenie tablicy. Próbowałem podłaczyć pod kabel zasilania stałego postojówek i nic.. później pod kabel pin16 i również brak efektu. Ma ktoś pomysł jakiś?

  3. #18
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    SkÄ…d
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Panowie mam pytanie.
    Wiecie może w jaki sposób ustawić coming home/ leaving home, aby po odblokowaniu TT 8N światła świeciły się za równo z przodu jak i z tyłu. W podobny sposób jak na tym filmie: https://youtu.be/hVCEQVOiTeA?t=15s. Aktualnie palą mi się tylko z przodu. Nie wiem pod jakie kable to podpiąć aby efekt był taki sam jak na filmie.

  4. #19
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Wepnij się pod bezpiecznik od świateł mijania tył.

  5. #20
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    SkÄ…d
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    Dzięki wielkie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Wepnij się pod bezpiecznik od świateł mijania tył.
    Mam dwa fioletowe kabelki, które powinny być według instrukcji podpięte pod postojówki, długie lub halogeny. Jeden fioletowy mam podpięty teraz pod halogeny (zdjęcie 1) tak zrobił to mechanik, a drugi jest luźny. Nie wiem gdzie podłączyć drugi kabel (Zdjęcie 2) aby przy włączeniu coming home dodatkowo zapalało się podświetlenie rejestracji i lampy tylne (tak jak w oryginalnym).
    Lamer
    jeżeli chodzi o bezpieczniki świateł mijania tył to są dwa (zdjęcie 2, lewy, prawy) czy jeżeli podepnę się pod jeden to zadziała jak powinno? Bo moim zdaniem na logikę zapali się jedna strona.. Proszę o pomoc bo mam aktualnie wszystko rozkręcone haha

    Zdjęcie 1


    Zdjęcie 2


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ProszÄ™ bardzo Panowie o Pomoc.

Podobne wÄ…tki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 18:29
  2. Home of Quattro 7-12.10.2013 - wybiera sie ktos?
    Przez hubi_pl w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 17:27
  3. Follow me home
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2009, 17:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •