1. Nie słyszałem o tym żeby w KD było coś o możliwości jazdy na światłach (długich lub halogenach realizujących funkcję DRL) z określoną jasnością. Wydaję mi się że reguluje to wybita na kloszu homologacja, taka jak na dokładanych światłach LED do jazdy dziennej np., a takowej brak. Być może mam zbyt wysoką jasność bo z tego co się orientuję to większość BMW i grupy vag realizuje DRL w halogenach drogowych z 30% wydajnością. Miałem tak ustawione ale zmieniłem na 40% i widać różnicę więc chyba wrócę do 30% żeby nie było problemu.
2. Oczywiście że się da. Zostawiamy halogeny w spokoju, tylko doprowadzamy po kabelku na lampę do każdego i łączymy z oryginalnym kabelkiem do świateł przeciwmgłowych. Ja u siebie zostawiłem luźno, nie podłączałem, ponieważ i tak będę wstawiać w zderzak odpowiednie halogeny. Poza tym w swoich powyjmowałem przesłony i już tak nie ciekawie na nich jeździć z natężeniem 100%.

- - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez red5555 Zobacz posta
Moje pytania:
1.jak to się ma do przepisów odnośnie świateł do jazdy dziennej i użycia w tym celu halogenów ?
Znalazłem coś o używaniu świateł pm/drogowych.
,,Pozwólcie, że dorzucę garść konkretów, bo z lektury wątku przebija totalny chaos. Polska jest członkiem porozumienia UN, w którym określa się cały zestaw norm dla wyposażenia pojazdów. Światła do jazdy dziennej opisane są rozporządzeniem nr 87 normy E/ECE/324, E/ECE/TRANS/505. Po tych kluczach znajdziecie tę normę bez problemu. Teraz najważniejsze konkrety dotyczące świateł do jazdy dziennej:

sposób formowania wiązki:
- wiązka skupiona eliptycznie, świecąca na wprost, czyli tak samo jak światła drogowe (inaczej zwane 'długimi')!

- jasność w osi świecenia:
minimum 400cd
maksimum 800cd

- kątowy rozkład natężenia jest symetryczny i opisany jest w w/w normie (aneks nr 3), ale przykładowo w PIONIE wymaga się minimum 70% jasności dla kąta 5 stopni i minimum 20% jasności dla kąta 10 stopni. W POZIOMIE wymagania minimalne są następujące: 90% dla 5 stopni, 70% dla 10 stopni, 25% dla 20 stopni.

Jak widać, optymalna jest skupiona wiązka eliptyczna, skierowana osią główną 'na wprost', czyli równolegle do osi podłużnej pojazdu.

Drugim wnioskiem jest, że jako zamiennik (dopuszczony normą) świateł do jazdy dziennej można stosować światła drogowe 'długie' (!!) ALE po obniżeniu mocy (np modulacja PWM, albo szeregowe połączenie włókien) tak, żeby w osi nie emitowały więcej niż 800cd!! i mniej niż 400cd.

To tyle w skrócie, cała norma nie jest aż taka długa, zachęcam do lektury."
Źródło: www.elektroda.pl