Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Co byscie wybrali ?? Z tych dwóch TT

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202

    Co byscie wybrali ?? Z tych dwóch TT

    Co byscie wybrali, nowe TT z salonu:

    1. TT 2.0 TFSI Quattro S-tronic 200 KM (ta najnowsza - jest w linku w mojej sygnaturce) - 37.250 Euro
    280 Nm, 6.2 sek. do setki

    2. TT 2.0 TDI Quattro 6-bieg. man. 170 KM (też niedawno trafiła do oferty). 34.850,00 Euro
    350 Nm, 7.5 sek do setki.

    Diesel jest tylko z manualną, a 2.0T tylko z S-Tronic (DSG). Obie są Quattro.


    Odpowiedź uzasadnij !
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  2. #2
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Jak dla mnie to tylko 2.0 TFSI Quattro S-tronic 200 KM Dlaczego?

    - wg mnie do sportowego autka charakterystyka diesla nie pasuje,
    - lepsza skrzynia DSG,
    - pewnie mniejsza masa (chociaż tego nie jestem pewien),
    - większa moc,
    - rosnące ceny oleju napędowego.

    To tylko moje zdanie

    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Bart227
    Jak dla mnie to tylko 2.0 TFSI Quattro S-tronic 200 KM Dlaczego?

    - wg mnie do sportowego autka charakterystyka diesla nie pasuje,
    Zgadzam się, choć zauważ ze niedługo R8 będzie z Dieslem, a takie coupe jak Trójka, CLK, A5 są od dawna z Dieslami.

    - lepsza skrzynia DSG,
    Niby lepsza, ale podobno utrudniony tuning (?) Jak ktoś wie, niech się wypowie...

    - rosnące ceny oleju napędowego.
    to akurat przemawia za Dieslem Diesel spala średnio ok. 5,3 litrów, a benzynowy 7.7 litra - czyli różnica 2.5 litra. W mieście róznica większa, a jeszcze trzeba pamiętać że to są dane fabryczne, a nie realne

    [ Dodano: Sob Maj 24, 2008 9:01 pm ]
    Benzynowa zużywa:

    städtisch 10,5 l

    außerstädtisch 6,1 l

    insgesamt 7,7 l


    i waży 1360 kg.

    Diesel zużywa:

    städtisch 7,0 l

    außerstädtisch 4,3 l

    insgesamt 5,3 l

    i waży 10 kg więcej
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  4. #4
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    R8 z dieslem?! Nie wiedziałem Ale jak dla mnie Trójka i A5 to inna liga (tam diesel bardziej pasuje) a mercedes to już tradycja . Jeżeli natomiast chodzi o ekonomię, to jasne że diesel ma większą sprawność i będzie palił mniej. Mimo wszystko benzyniak nadrabia to osiągami (6,2 sek do 100km/h) i jak dla mnie, bardziej pasuje do tego auta.
    To tylko moje zdanie i proszę się nie sugerować bo nie jestem wybitnym znawcą motoryzacyjnym

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Tak R8 będzie z Dieslem V12 TDI ponad 500 KM, tym z Q7 (w końcu Audi R10 z LeMans też ma Diesla ).

    Nie trzeba być znawcą, każde uwagi są dobre! Pytam co byście wybrali dla siebie. W końcu to forum dyskusyjne.

    CLK, A5 i Trójka to duże coupe, ale do SLK (a nawet do SL-a !!!) w następnej generacji chcą włożyć Diesla ! Alfa Brera już ma Diesla, tylko czekać aż do Z4 włożą. To nowe małe Cayenne (moze to nie sportowe coupe/roadster) też będzie mieć Diesla i będzie to pierwsze Porsche z silnikiem wysokoprężnym.
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  6. #6
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Oj to coś widzę, że mierzysz na tego TDI-ka Tak czy inaczej nowa TT-tka jest super (tak jak "stara" ) a rodzaj silnika należy do wyboru przyszłego właściciela i jego wymagań. Stałem koło tego auta w salonie w Niemczech i naprawdę robi wrażenie
    życzę powodzenia w zakupie

    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez Bart227
    Oj to coś widzę, że mierzysz na tego TDI-ka Tak czy inaczej nowa TT-tka jest super (tak jak "stara" ) a rodzaj silnika należy do wyboru przyszłego właściciela i jego wymagań. Stałem koło tego auta w salonie w Niemczech i naprawdę robi wrażenie
    TDI - biore pod uwagę tylko ze względu na dzisiejsze ceny paliw. Zabójcze ceny. Napewno plusem jest też wysoki moment. Poza tym wolałbym 2.0 TFSI - większa frajda.



    życzę powodzenia w zakupie
    Dzięki. Niestety, ale zakup to jeszcze dość odległa sprawa, ale w przyszłym roku już powinienem mieć kluczyki. Jakby się okazało że np. zdejmą VAT dla firm od 1 stycznia (bo był taki pomysł - żeby rozruszać rynek w kraju) to kupie już w pierwszych miesiącach 2009.
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Znasz moje zdanie o nowej TT , nie ma potrzeby poruszac tego tematu
    Jesli jednak trzeba wybrac to najlepiej 2.0 TFSI quattro ale z manualna skrzynia , nie orientuje sie czy jest dostepna , jesli nie to pewnie bedzie .
    Dlaczego ??
    Widze ze myslisz w przyszlosci o tuningu auta .
    Do 2.0T bedzie znacznie wiekszy wybor czesci tuningowych , w tej chwili juz sa USA zestawy z wieksza turbina a bedzie tego wiecej bo jest to nowy i dynamicznie rozwijajacy sie rynek tak jak bylo kiedys z 1.8T
    Do Diesela na pewno nie bedzie takiego wyboru i tuning moze skonczyc sie na zrobieniu programu
    Jesli chodzi o automatyczna skrzynie to tak , jest ona utrudnieniem w tuningu .
    Oczywiccie mam na mysli znaczne zwiekszenie mocy ...
    DSG pracuje swietnie i zmienia biegi bardzo szybko ale z kloei nie raszi sobie swietnie z redukowaniem ...
    Dla mnie wystarczajacym powodem do posiadania manuala jest wieksze poczucie kontroli nad autem , mozliwosc odruchowego dzialania w sytuacjach awaryjnych i lepsze sklonnosci auta do wykonywania sztuczek
    Podejrzewam ze jesli granat urwalby mi reke i tak wybiore manuala

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Boberro
    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    140
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SREBRNY
    Posty
    31
    ja bym wybrał na pewno ze skrzynią manulaną, chociaż 2.0 tfsi z s-troniciem fajnie strzela z rury przy zmianie biegów to nie ma sie takiej kontroli nad autem, a co do silnika to ciężka decyzja diesel ma bardzo dobre osiągi na pewno spali więcej niż podaje producent i nie bedzie to średnio 5 tylko pewnie 7 litrów a benzyna znowu taka paliwożerna nie jest akurat sporo pojezdziłem 2.0 tfsi s-tronic i pali tak 8-12 litrów no i fajnie brzmi silnik w benzynie ale jak mówie nie zawsze jezdzimy na poełny gwizdek i wtedy sekunda w tą czy w tamtą w czasie przyspieszenia od 0-100 nie robia takie j różnicy. Co do R8 i diesla to audi jeszcze nie podjęło decyzji czy wprowadzi do sprzedaży taki model na pewno chcieli przetestować odprowadzanie ciepła z komory silnikowej pod względem wprowadzanego na pewno w 2009 v10 biturbo o mocy koło 580 KM benzyna oczywiście.

  10. #10

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    10
    Jezdze MK2 2.0TFSI naped przod
    Uwazam ze jak masz kupowac klekota to kup sobie A4
    Radosc z jazdy tylko tfsi. zrobilem w 2 miesiace 7 tys km tym autem i na pewno nie chcial bym miec pod maska tdi
    Spalanie to rzecz wgledna. jak wiadomo takim samochodem nie jezdzi sie 90km/h
    Czesto latam po autostradach (nie naszych) spalanie trasa 11-12l (180-200km/h)
    dane z komputera FIS na autobahnie:
    100km/h - 6.5-7
    140km/h - 8
    200km/h - 11-12
    250km/h - 13

    miasto 9-12

    wybierz 2.0tfsiQ !!

  11. #11
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148
    I ja cos wrzuce od siebie...
    Dieslami jezdze od zawsze, zaczynalem od klekotow 65 KM w technologi "rozpalania ogniska w zimie pod autem", od tego czasu kilka przerobilem z turbo i common rail. Dzisiaj po trasie Passatem 170 KM nadal uwazam, ze Diesel jest do limuzyny (mocny dobrze sie sprawuje w polaczeniu z automatem), a nie do sportowego (lub usportowionego auta jakim jest TT).

    Diesel nigdy nie wystartuje Ci tak jak benzyna, jezeli chcesz pojechac naprawde ogniscie Dieslem niepowalczysz zrywnie, kazdy z nich przy tej samej mocy (nawet po tuningu) ma wieksza inercje na gaz niz benzyna. Poza tym to obciach stac na swiatlach i klekotac...tylko dlatego ze ktos chce zaoszczedzic 1,5 litra paliwa

    Dla rodziny kupuje Diesle, dla fun z jazdy zawsze benzyne.
    Pozdro Artix

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Dzięki za Wasze uwagi. Widzę że wszyscy są za benzynowym silnikiem i pewnie taki kupie. Wczoraj tankowałem wóz i za ON płaciłem 4.82 zł Przykładowo w Wielkiej Brytanii jest od dawna ON droższy od benzyny.

    Narazie 2.0 TFSI jest tylko z S-Tronic. Tak, wiem, że 2.0 TFSI ma większe możliwości i też wiem, że będzie można go mocno podkręcić. Więc pewnie będzie to 2.0 T Q, tylko jeszcze nie wiadomo z jaką skrzynią. Tak jak Artur pisze może będzie manual.

    [ Dodano: Pią Maj 30, 2008 3:23 pm ]
    Do R8 z tego co słyszałem włożą mocniejszy silnik, nie v10 biturbo o mocy koło 580 KM z RS6, tylko ten wzmocniony do ok. 615 KM z RS6+.
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    TT z dieslem to jak garnitur BOSS i kalosze ble

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    TT z dieslem to jak garnitur BOSS i kalosze ble
    Ale za to jakie kalosze !

    Trzeba napisać do Audi, że popełnili błąd wstawiając Diesla pod maskę kultowej TT .


    Dlaczego skrzynia S-tronic ogranicza tuning, a manualna nie?. Wiem, że tak jest bo czytałem w innych miejscach, ale w sumie nie wiem dlaczego tak jest (teoria). Dzisiejsze automaty nieraz są mocniejsze od manuali (patrz Mercedes SLR, czy skrzynie 7G-Tronic Mercedesa; albo DSG w nowym Nissanie GT-R).
    [Passat 2.0 TDI 4Motion] [gone but not forgotten: BMW E30 325iX]

    VENO

    TT-R(S)

Podobne wątki

  1. Jakie auto rodzinne byście wybrali? polecili?
    Przez bartoszek00 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 11-10-2016, 08:30
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2016, 13:08
  3. MK2 [8J] Wartość dwóch TT
    Przez humidorek w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 20-02-2016, 15:30
  4. Wstawienie dwóch map doładowania do auta
    Przez Limbo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-05-2012, 08:32
  5. probuje od dwoch dni dac ogloszenie w dziale sprzedam! i nie ukazuje sie!
    Przez Kazek w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 05:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •