Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 56

Wątek: TT MK2 by Stian

  1. #1
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75

    TT MK2 by Stian

    Jestem na tym forum od 6lat ale dopiero teraz stałem się posiadaczem AuTTka 2.0 TFSI DSG <3
    Poprzednie auto to seat leon TS -> cupra R z silnikiem 2.1L
    foto i opis: http://www.adrenalinemotorsport.pl/g...ra-stroker-21l


    Miałem dylemat czy kupić e92 320d/320i w m-pakiecie i CIC (navi + dvd) lub TT mk2 2.0TFSI DSG lub Scirocco w tej samej konfiguracji.
    Po kilku miesiącach przeglądania otomoto/allegro/olx/gratki itp pojeździłem trochę e92, większość bez żadnych książek, zużyte i zmęczone z przebiegiem 120-170 tys
    Pewnego wrześniowego dnia pojechałem obejrzeć w desperacji passata CC 2012 total golas ale i tak handlarz nie miał żadnych dokumentów auta poza książką pojazdu i dowodem.
    Tego samego dnia pojechałem zobaczyć TT (96tys przebiegu, full S-line, felga 19" normalnie och i ach.) na miejscu okazało się, że TT nie ma książki, zderzak i lampy, maska i szyby były wstawiane (różne roczniki). Zawieszenie przednie stukało, skrzynia przyszarpywała podczas ruszania i zatrzymywania. Fotele wytarte i pozałamywane.. Spokojnie to auto miało ponad 200 tys przelotu na moje oko....
    Wracaliśmy przez Warszawę więc szybki look w ogłoszenia no i taka niepozorna, na śmiesznym kółku z czarnymi akcentami... Myślę gorzej nie będzie a zawsze EXP wzrośnie :P

    Silnik pracował ciszej, skrzynia bez zarzutu, auto lepiej przyśpieszało, paliło mniej, nic nie stukało. Wnętrze wyglądało jak nowe. Kolejnego dnia oględziny z Paweł-2005, wieczorem diagnostyka u kolegi z Vag-Racing, znajomy w ASO sprawdził historię samochodu a ubezpieczalnia sprawdziła mi szkody na pojeździe. Czysto poza jedną kolizją z 2011roku kiedy to zimą właścicielka przetoczyła się po rowie ;/
    Po aucie 10 letnim nie spodziewałem się rewelacji ale szkód komunikacyjnych nie było. Faktury i serwisy kompletne od dnia zakupu samochodu w salonie Audi w programie Audi select plus 2007r
    Furka ma nowe wszystkie tarcze i klocki 2016, nowe turbo oryginalne jeszcze na gwarancji i wymieniony rozrząd.
    Poniżej foty z ogłoszenia forumowicza
    Podziękowania za pomoc merytoryczną i poświęcony czas dla Paweł-2005 oraz Zuczka


    836089085_5_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-mazowieckie_rev007.jpg836089085_12_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-_rev007.jpg836089085_13_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-_rev007.jpg836089085_15_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-_rev007.jpg836089085_20_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-_rev007.jpg836089085_21_1080x720_8j-super-stan-rej-2007r-automat-bluetooth-usb-_rev007.jpg

    Z pewnością będzie mod na 360KM/450NM
    Body TTS/RS heble TTS/RS i doposażenie wnętrza.
    Od czasu do czasu oklejam auta, więc pewnie coś wymyślę

    Kwestie świeżaka:
    Nie znalazłem w fakturach wymiany świec/cewek/popychacza/dv czy n75 a podobno lubią sie zacinać. Nawet postojówki były wymieniane w serwisie. Ale nie ma nic o żarnikach. Czy to możliwe, żeby dalej były oryginalne? Świecą gorzej niż w ex seacie i nocą jest koszmar. Planuje zakup nowych na dniach 5000k-5500k
    Chciałbym dołożyć lampy przednie po lifcie bixenon skrętny+ led, czy jest sens? Będzie działać?
    W środku ciemno, a po lifcie wychodzily chyba lampki z diodami led dającymi lekką czerwoną poświatę we wnętrzu.
    Tylne lampy też wychodziły w 2 wariantach.. przedlift czerwony, polift czerwony i z czarnym wnętrzem gdzieś spotkałem.. prawda to?


    Był też plan na democar Carslovers.pl w postaci projektu stance tego typu:

    Ostatnio edytowane przez Stian91 ; 05-10-2016 o 23:20

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Szary
    Posty
    25
    Gratuluje, ladne auto. Co do zarnikow, to mozliwe zeby nadal fabryczne swiecily. Popychacz i swiece bym wymienil, ale ekspertem to nie jestem

    Dorzuc pare fotek wnetrza. Milego ujezdzania

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Gratuluję zakupu i czekam na mody

    Żarniki w xenonie wytrzymują koło 3000 godzin, więc przy przebiegu 130 tysięcy jest możliwe, że jeszcze są oryginalne

    PS. Co to za radio tam siedzi wewnątrz? Wygląda dosyć nietypowo

  4. #4

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Przeczytałem wątek, pamiętam też to auto z prośby o ocenę i .... TT jak TT rozpisywać się za bardzo nie ma co bo nie jest to jakaś szczególna sztuka ale bardzo obiecująco podobają mi się plany na przyszłość. Fajnie jak ktoś kupuje TT z pomysłem ma modzenie - będę śledził watek. Teraz życzę bezawaryjnej i satysfakcjonującej jazdy TT .
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  5. #5
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Sony XSP-N1BT to radio, które paruję się ze smartfonem przez NFC bądź bluetootch. Ma sporo funkcji jak np możliwość wykonywania połączeń, komendy głosowe, strumieniowe odtwarzanie muzyki itp. Właściwie to na co pozwalają rozszerzenia apki w telefonie. Planuję zakup dedykowanego radia z androidem

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez Stian91 Zobacz posta
    Sony XSP-N1BT to radio, które paruję się ze smartfonem przez NFC bądź bluetootch. Ma sporo funkcji jak np możliwość wykonywania połączeń, komendy głosowe, strumieniowe odtwarzanie muzyki itp. Właściwie to na co pozwalają rozszerzenia apki w telefonie. Planuję zakup dedykowanego radia z androidem
    Zanim zdecydujesz się na Androida, poczytaj jakie są opinie tych odbiorników na forum
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...020#post233020

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Stian91 Zobacz posta
    Sony XSP-N1BT to radio, które paruję się ze smartfonem przez NFC bądź bluetootch. Ma sporo funkcji jak np możliwość wykonywania połączeń, komendy głosowe, strumieniowe odtwarzanie muzyki itp. Właściwie to na co pozwalają rozszerzenia apki w telefonie. Planuję zakup dedykowanego radia z androidem
    Fajny patent z tym radiem - chodzi tylko ze smatrfonami sony ?
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #8
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Fajny patent z tym radiem - chodzi tylko ze smatrfonami sony ?

    Ze wszystkimi ale radio najlepiej współpracuję z serią Xperia. Telefon ładuje się bezprzewodowo, a synchronizacja trwa ułamek sekundy przez NFC.
    Iphone najgorzej działa... trzeba podłączać kabelek do portu USB ;/

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Hmmm... mam srajfona ale jak będziesz zmieniał i chciał sprzedać napisz powoli mam już dosyć swojej Alpiny jest już trochę archaiczna .
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Stian91 Zobacz posta
    Chciałbym dołożyć lampy przednie po lifcie bixenon skrętny+ led, czy jest sens? Będzie działać?
    Lampy poliftowe, to te same co w TTSie od 2008roku (model2009) - czyli led DRL - czy da się dołożyć? pewnie, dość popularny mod. Skrętne pewnie więcej wymagają zabawy, bo musisz wymieć sterownik lamp z oznaczeniem AFL, który będzie czytał skręt kół z taśmy airbagu w kierownicy.

    Cytat Zamieszczone przez Stian91 Zobacz posta
    W środku ciemno, a po lifcie wychodzily chyba lampki z diodami led dającymi lekką czerwoną poświatę we wnętrzu.
    Przy pakiecie oświetlenia, od roku modelowego 2009 - też było do zamówienia w opcjach ( kod wyposażenia QQ1)

    Cytat Zamieszczone przez Stian91 Zobacz posta
    przedlift czerwony, polift czerwony i z czarnym wnętrzem gdzieś spotkałem.. prawda to?
    Ty masz te ciemne. Jasne szły, jak nie było ksenonu z tego co się orientuje.

    JASNE:

    CIEMNE:


    Ostatnio edytowane przez streetrace ; 06-10-2016 o 12:36
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  11. #11
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta

    Ty masz te ciemne
    Oj nie wiem czy to nie złudzenie....

    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...13&oe=57F85954

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Najważniejsza rzecz na dzień dzisiejszy:
    1. wymiana popychacza pompy - Gdzie u kogo zamówić, żeby nie przepłacać? Jest tu ktoś taki?
    2. jak sprawdzę DV i N75 czy wymagają wymiany?
    3. Jaki olej polecacie do tego silnika? Motul Specific 5w30 poleca Compsport? motula 300V 15W50 polecił mi znajomej, który lata po torze. W skrzyni DSG też może bym zmienił dla spokoju.
    4. Cewki i świece. Na zimnym silniku zaobserwowałem lekkie drgania. 2-3 razy w czasie jednej sekundy raz na 5-6sekund. Obroty nie falują. Zaprzyjaźniony mechanik olał sprawę bo to mój "wymysł" jak stwierdził. Chyba zmienię mechanika bo na TFSI za bardzo się nie zna.


    A co do modów to pakiet QQ1 nieco odświeżyłby auto. Sporo roboty przede mną

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Część z nas kupuje tu na forum u Michał26 ja się nigdy nie zawiodłem, podajesz vin dostajesz co trzeba w moim przekonaniu w dobrej cenie.
    Ja latam na oleju LiquiMoly w moim przekonaniu Motul jest mocno przereklamowany - ale to tylko moja opinia. Olej w skrzyni DSG wymieniamy co 60 tyś jeśli nie masz wpisu w książce świadczącym o wymianie to powinna być pierwsza rzecz jaką zrobisz.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    300v to nie do tego silnika.
    Zalej 5w40 i bedzie ok
    co do zapłonów to zacznij od podmianki świec bo cewki to już wiekszy wydatek a świece i tak wypada zmienic

  14. #14
    Awatar Stian91
    Dołączył
    Aug 2010
    Płeć
    Skąd
    WCI
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Silver
    Posty
    75
    https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...c1&oe=57F964AC

    Co to za błąd? Spojler nie otwiera się, przycisk nie reaguje

  15. #15
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Może coś z tego wątku pomoże:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...niego-spoilera

    Ja bym podpiął pod kompa i zobaczył kod błędu, może nakieruje gdzie szukać problemu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •