Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 31

Wątek: Oklejanie folią, car wrapping

  1. #1
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783

    Oklejanie folią, car wrapping

    Jako że pojawiają się czasem pytania o oklejanie samochodów folią, tworzę wątek do dyskusji a także podstawowe informacje które nie zawsze można znaleźć w sieci.

    Przed oklejaniem samochodu lakier musi być idealnie gładki szczególnie dla folii matowych (bardziej widać wszelkie niedoskonałości). Dlatego musi być wykonane dokładne glinkowanie bo inaczej będzie widać 'kamyczki' pod folią.
    Co do odprysków na lakierze (np na zderzaku) to wystarczy szpachla i wyrównanie powierzchni (a może jeszcze podkład - w zależności od aplikatora) ale zaleca się żeby kolor szpachli (albo podkładu) był podobny do koloru lakieru bo może się zdarzyć że folia (szczególnie jasna) nie przykryje kolorów i będzie widać spod niej różnice.

    Zaleca się porządne firmowe folie które po prostu dłużej wytrzymają w niezmienionej formie. Trzeba pamiętać że nawet jedna firma ma folie różnej jakości - należy dopytać u aplikatora. Przykładowe firmy to 3m, oracal, arlon, avery, bruxsafol.

    Zaleca się porządnego wykonawcę żeby folia np po jakimś czasie 'nie wstawała' z elementów wklęsłych lub z powodu naciągnięcia nie zsuwała się z lusterek.

    Folia to nie lakier i jest podatna na warunki atmosferyczne. Z własnego doświadczenia widzę że najbardziej szkodliwe działa słońce także garażowanie auta to obowiązek jeśli folia ma wytrzymać dłużej niż 2-3 lata.

    Mycie to temat nie do końca sprawdzony. Myjki automatyczne oczywiście odpadają. Niby polecane są myjki wysoko ciśnieniowe ale trzeba pamiętać, że tam w związku z brakiem fizycznego kontaktu środki myjące są dużo mocniejsze.
    Są specjalne szampony do folii w cenach od 50 zł na kilkanaście myć i coraz więcej specjalistycznych myjni gdzie też sobie z folią poradzą.

    Ceny oklejania są bardzo zróżnicowane w zależności od zastosowanej folii (najdroższe są chromy czyli kilkanaście tyś za auto) i wybranej firmy ale przy wielkości naszych autt zaczynają od około 3 tyś zł w górę. Zapewne można znaleźć np agencje reklamowe lub prywatne osoby, które zrobią to taniej ale trzeba pamiętać żeby przeliczyć sobie koszt porządnej folii plus robocizna.


    To chyba tyle z podstaw. Jeśli ktoś ma pytania to piszcie- razem z klubowiczami postaramy się odpowiedzieć
    Ostatnio edytowane przez squirrelkuss ; 05-10-2016 o 13:22

  2. #2
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Wypowiem się bo moi dobrzy znajomi mają firmę zajmującą sie wrappingiem ( WrapCollabo z Krakowa )

    - co do przygotowania pod folie to najlepiej by było tak jak opisałeś, ale aż tak idealnie nie musi być, ważne żeby duzych uszkodzeń lakieru nie było
    - 3m i Oracal to nie są jakieś super firmy, są folie znacznie, znacznie lepsze..podstawa klej kanalikowy, dużo łatwiej sie okleja i usuwa powietrze spod folii
    - wykonawca to podstawa, Kuba i Robert z WrapCollabo przeszli długie szkolenie u aplikatorzy.pl (w tej firmie oklejane są supersamochody z najwyzszej półki), a później naukę na kilku samochodach znajomych zanim zaczęli brac za to kasę, zajmują sie tym juz ponad rok i trzeba przyznać ze ogarniają to świetnie
    - cena w dużej mierze zalezy od kosztu folii, rolka (a czesto trzeba kupic całą rolkę czyli 25mb - na tt mk1 wystarczy 15mb) zaczyna się od ok 2500zł, kolejnym czynnikiem jest "trudność" auta, widziałem jak potrafili stracić kilka dni na samo rozłożenie i złozenie samochodu - partacze okleją bez rozkładania ale zeby było pozadnie trzeba zdemontowac wszystkie mozliwe elementy karoseri, wszelkie wloty, klamki, lusterka, dokładki, zderzaki a czasem nawet elementy wnętrza
    - najdroższe folie to "fullprint" (czyli dowolna grafika drukowana na foli) wspomniane "chromy" i inne porypane kolory
    - jesli ktoś oferuje oklejenie samochodu poniżej kwoty 3-4 tyś zł to jedno jest pewne...nie będzie to profesjonalnie zrobione, oczywiscie mozna próbować samemu to ogarnąc ale uwierzcie mi to nie jest takie proste jak się wydaje i jeśli nie chcesz zeby folia zaczęła wstawac lub sie odklejac po kilku miesiącach to lepiej zapłacić profesjonalistom

    poniżej ich strona
    www.wrapcollabo.com

    oraz fanpage facebookowy
    www.facebook.com/Wrap-Collabo-1679765668919754

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Temat nie powstał aby reklamować firmy.

  4. #4
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Temat nie powstał aby reklamować firmy.
    Podane jako przykład, rozumiem że temat dotyczy wrappingu także również dotyczy firm które się nim zajmują

    Reklama wygląda następująco "kupuj tylko X u Y bo jest najlepsze"

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wytlusciles nazwe firmy, powtorzyles w tekscie kilka razy i podales fb. To jest reklama.

  6. #6
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    i to jest problem ?! dzielenie się informacją o znanej mi i sprawdzonej firmie ?! serio ?! chyba właśnie sobie przypomniałem czemu przez ostatnie 10 lat nie korzystałem z for internetowych...

  7. #7
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Klusek nie spinaj
    Taka rola moderatorów :P

    Ja tam cenie takie informacje jakie przekazałeś.

    Na wiosnę będę myślał czy oklejać czy nie oklejać.
    Może skończy się na lekkiej korekcie u mnie

  8. #8

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Wytlusciles nazwe firmy, powtorzyles w tekscie kilka razy i podales fb. To jest reklama.
    Temat wałkowany kilkakrotnie i nie do końca rozumiem w czym problem. Można by wyszukać kilka wątków gdzie forumowicze polecają firmy wskazując konkretny np. warsztat gdzie były one tak jak tu powiązane z tematem. Kolega Squirrelkuss założył temat odnośnie oklejania aut folią bo na forum robił się w temacie drobny burdel. Więc jeśli w temacie mamy mieć wszystko w jednym miejscu to oczekiwałbym też tego że znajdę tu informacje na temat polecanych, konkretnych firm a nie postów w stylu "znam pewną firmę info o niej w dziale Ogłoszenia Komercyjne". Idąc dalej rozumiem, że jak Paweł zrobił mi dolot z którego jestem zadowolony to nie mogę o tym napisać na forum polecając go z imienia czy nazwiska wskazując namiary ... ?
    I tak czysto teoretycznie - o reklamie możesz mówić jedynie wtedy gdy wspierasz nią zbyt towarów lub usług w ramach działalności prowadzonej przez reklamodawcę . Rozumiem, że kolega poleca sprawdzoną firmę i jednocześnie jej nie prowadzi.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 05-10-2016 o 13:27
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  9. #9
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Co do firm produkujących folie to już zmieniłem kontekst wypowiedzi. Rynek jest dość skomplikowany dlatego nawet najlepsza i najdroższa folia może kogoś nie zadowolić i będzie psioczyl na firmę X.

    Tak samo jest z aplikatorami. Znam bardzo dobrą firmę z okolic Wrocławia która robi projekty za grubą kasę ale też znajdują się niezadowoleni. Temat rzeka.

    Przy wyborze po prostu warto patrzeć na dokonania danej firmy i to najlepiej takie po jakimś czasie bo na świeżo to każde wygląda idealnie

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Wytlusciles nazwe firmy, powtorzyles w tekscie kilka razy i podales fb. To jest reklama.
    Pozwole wtracic swoje 3 grosze, uwazam, ze nie masz do konca racji Hubi, kolega podal nazwe firmy i dane kontaktowe i uwazam ze to dobrze. Wielokrotnie czytamy nazwy warsztatow polecanych w danym regionie lub np. hamowni lub firm zajmujacych sie tuningiem. Jak dla mnie to niczym sie nie rozni od wypowiedzi kolegi Klusek.. napisal w koncu na temat. Koniec OT, pozdrawiam obu Kolegow

  11. #11
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Czyżby okazało się że moderator nie zawsze ma racje ?! szok !

    Kwinto nie nie jestem właścicielem, nie pracuje tam, chłopaków znam od lat i z całą odpowiedzialnością mogę polecić, jeśli ktoś ogarnia temat tuningu w Polsce to zapewne kojarzy jednego z współwłaścicieli czyli Kubę z TuningKingz (złote e36, merc w124, obecnie z4, brz i e28 )

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    Czyżby okazało się że moderator nie zawsze ma racje ?! szok !
    Klusek bez zbednej spinki. Moderatorzy zawsze maja racje poczytaj regulamin.

    Na tym forum moderatorzy sa ludzmi na poziomie i nie daja banow za polemike ale sa przedewszystkim ludzmi takze przeciaganie struny i cwaniakowane nie jest wskazane za rowno w stosunku do nich jak i do innych uzytkownikow.

  13. #13
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Klusek bez zbednej spinki. Moderatorzy zawsze maja racje poczytaj regulamin.

    Na tym forum moderatorzy sa ludzmi na poziomie i nie daja banow za polemike ale sa przedewszystkim ludzmi takze przeciaganie struny i cwaniakowane nie jest wskazane za rowno w stosunku do nich jak i do innych uzytkownikow.
    Ja również należę do osób na poziomie, a nawet za osobę dość inteligentną się uważam i jeśli ktoś coś mi zarzuca to musi mieć argumenty, w moim przypadku "nie bo nie" nie zdaje egzaminu, cwaniakowaniem bym tego nie nazwał, ale przeciągać strunę lubie...tak jak i ludzi z dystansem do siebie i życia

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    Reklama wygląda następująco "kupuj tylko X u Y bo jest najlepsze"
    Tak wygląda reklama dla wyborców PISu - czarno na białym bo inaczej nikt nie zrozumie.

    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    i to jest problem ?! dzielenie się informacją o znanej mi i sprawdzonej firmie ?! serio ?! chyba właśnie sobie przypomniałem czemu przez ostatnie 10 lat nie korzystałem z for internetowych...
    Nikt nie każe nikomu przebywać na żadnym forum, ale nie wiem po co takie spiny.

    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Temat wałkowany kilkakrotnie i nie do końca rozumiem w czym problem. Można by wyszukać kilka wątków gdzie forumowicze polecają firmy wskazując konkretny np. warsztat gdzie były one tak jak tu powiązane z tematem. Kolega Squirrelkuss założył temat odnośnie oklejania aut folią bo na forum robił się w temacie drobny burdel. Więc jeśli w temacie mamy mieć wszystko w jednym miejscu to oczekiwałbym też tego że znajdę tu informacje na temat polecanych, konkretnych firm a nie postów w stylu "znam pewną firmę info o niej w dziale Ogłoszenia Komercyjne". Idąc dalej rozumiem, że jak Paweł zrobił mi dolot z którego jestem zadowolony to nie mogę o tym napisać na forum polecając go z imienia czy nazwiska wskazując namiary ... ?
    I tak czysto teoretycznie - o reklamie możesz mówić jedynie wtedy gdy wspierasz nią zbyt towarów lub usług w ramach działalności prowadzonej przez reklamodawcę . Rozumiem, że kolega poleca sprawdzoną firmę i jednocześnie jej nie prowadzi.
    Nie zrozumiałeś, powtarzanie w jednym poście kilkukrotnie i wytłuszczanie nazwy firmy jest kojarzone z reklamą. Twoja teoria nie ma pokrycia w praktyce, ja reklamuje polecam usługi warsztatów/osób które znam i sam coś u nich naprawiałem.

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Pozwole wtracic swoje 3 grosze, uwazam, ze nie masz do konca racji Hubi, kolega podal nazwe firmy i dane kontaktowe i uwazam ze to dobrze. Wielokrotnie czytamy nazwy warsztatow polecanych w danym regionie lub np. hamowni lub firm zajmujacych sie tuningiem. Jak dla mnie to niczym sie nie rozni od wypowiedzi kolegi Klusek.. napisal w koncu na temat. Koniec OT, pozdrawiam obu Kolegow
    Tak, oczywiście! ile razy podajemy żeby pomóc, nic w tym złego ale jak ktoś Ci powtarza kilkukrotnie to albo chce nachalnie zareklamować, albo uważa czytelnika za mało rozwiniętą intelektualnie osobę.

    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    Czyżby okazało się że moderator nie zawsze ma racje ?! szok !
    Polecam się takimi wpisami nie szokować, szkoda zdrowia

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Klusek bez zbednej spinki. Moderatorzy zawsze maja racje poczytaj regulamin.

    Na tym forum moderatorzy sa ludzmi na poziomie i nie daja banow za polemike ale sa przedewszystkim ludzmi takze przeciaganie struny i cwaniakowane nie jest wskazane za rowno w stosunku do nich jak i do innych uzytkownikow.
    Dziękuję AcidTT, kolega posiedzi na forum to też zrozumie.

    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    Ja również należę do osób na poziomie, a nawet za osobę dość inteligentną się uważam i jeśli ktoś coś mi zarzuca to musi mieć argumenty, w moim przypadku "nie bo nie" nie zdaje egzaminu, cwaniakowaniem bym tego nie nazwał, ale przeciągać strunę lubie...tak jak i ludzi z dystansem do siebie i życia
    Przeczytaj co wyżej napisałem, to nie jest nie bo nie - takich uwag tutaj nie ujrzysz, to nie golf.pl z całą sympatią dla chłopaków zmieniających postoje.


    Tyle w OT.

    Jeżeli ktoś ma jakieś swoje uwagi co do mojego postu - zapraszam na PW.

    Jeżeli ktoś ma uwagi odnośnie folii - śmiało pisać, pamiętając że dział komercyjny jest drzwi obok.

    pzdr
    Hubi

  15. #15
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Uważajcie, bo może się zdarzyć że próba samodzielnego oklejania auta osiągnie efekt zupełnie inny niż zamierzony:











    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. Zmiana koloru folią
    Przez Maciek00 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-08-2017, 03:03
  2. Oklejanie auta na czarny mat
    Przez morocamo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 19-05-2016, 21:14
  3. wrapping black mat
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 14:12
  4. Folia a'la carbon- wiocha, czy nie? Proszę o opinie!
    Przez Tommo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 18:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •