Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: MK1 2000zł za 12tys??

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52

    MK1 2000zł za 12tys??

    Witam ,

    Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość Jak w temacie. Chodzi o audi TT rocznik 2000 silnik 1.8 180KM w "rodzinie" jest taki do sprzedania (dalsza rodzina ;P ) cena jak dla mnie opuszczona trochę przebieg naprawdę niewielki niecałe 100tys ( ojciec kupił córce i ta po mieście jeździła od czasu do czasu). Tylko ja mam chrapkę na 1.8 225KM - czytałem, że nawet te silniki dają radę, spalanie nie jakieś dużo większe, że 4x4 robi dużą robotę itd. Co jako ZNAWCY polecalibyście w takiej sytuacji? Wziąć te 180KM? Jest potem opłacalne i odczuwalne kombinować coś z tuningiem? Spalanie nie będzie większe wtedy niż w normalnej 225KM maszynie? Kwestia opłacalności dla mnie jest ważna Chciałbym ten samochód kupić i już nie musieć sprzedawać ( zostawić jako inwestycja, pamiątka - ojciec blacharz więc takie problemu ogarniemy) Tylko kwestia ekonomii, mocy itp Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez odys21 ; 03-10-2016 o 22:56

  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Jeżeli nie jest mocno zaniedbana, zajechana i na bieżąco eksploatowana, nie była przystankiem, nie trzeba włożyć dużego worka pieniędzy to kupił bym ją na handel za te 12tyś.
    Wcześniej pojeździł tydzień, może max miesiąc i po sprzedaniu szukał 225

    Takie moje zdanie
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez odys21 Zobacz posta
    Witam ,

    Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość Jak w temacie. Chodzi o audi TT rocznik 2000 silnik 1.8 180KM w "rodzinie" jest taki do sprzedania (dalsza rodzina ;P ) cena jak dla mnie opuszczona trochę przebieg naprawdę niewielki niecałe 100tys ( ojciec kupił córce i ta po mieście jeździła od czasu do czasu). Tylko ja mam chrapkę na 1.8 225KM - czytałem, że nawet te silniki dają radę, spalanie nie jakieś dużo większe, że 4x4 robi dużą robotę itd. Co jako ZNAWCY polecalibyście w takiej sytuacji? Wziąć te 180KM? Jest potem opłacalne i odczuwalne kombinować coś z tuningiem? Spalanie nie będzie większe wtedy niż w normalnej 225KM maszynie? Kwestia opłacalności dla mnie jest ważna Chciałbym ten samochód kupić i już nie musieć sprzedawać ( zostawić jako inwestycja, pamiątka - ojciec blacharz więc takie problemu ogarniemy) Tylko kwestia ekonomii, mocy itp Z góry dziękuję za opinie i pozdrawiam
    Po 1 to momentalnie od moda dostaniesz opie... za nie przywitanie się hehe Szczerze to dostać TT z takim przebiegiem to chyba już nie możliwe, spalanie będziesz miał mniejsze niż w 225q to to raczej logiczne a po modach to nikt nie jest Ci w stanie tego powiedzieć ile będzie palić. Quattro wiadomo, że fajna opcja i tt'ka radzi sobie lepiej niż w oście, jednak nie ma co narzekać na ośkę TT ma ogólnie dobre rozłożenie masy, co czynią ją troszkę takim małym bolidem Skoro jest na prawdę w dobrym stanie warto ją kupić i ew. zrobić tak jak pisał kolega wyżej.

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    Więc ... oficjalnie WITAM Mam na imię Przemek mam 28 lat jestem z Krakowa. Moje hobby to zły film, zła książka i dziewczyna kolegi A tak na poważnie... Dzięki za opinię w sumie nawet nie pomyślałem o takiej opcji ( kupno i sprzedaż) :P

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez odys21 Zobacz posta
    Więc ... oficjalnie WITAM Mam na imię Przemek mam 28 lat jestem z Krakowa. Moje hobby to zły film, zła książka i dziewczyna kolegi A tak na poważnie... Dzięki za opinię w sumie nawet nie pomyślałem o takiej opcji ( kupno i sprzedaż) :P
    Witamy sie w odpowiednim dziale zapoznaj sie ze struktura forum, a opierdzielu nie dostaniesz. Juz dawno moderator prosil zeby "nowym" nie zwracac za to uwagi ale zawsze jak ktos przywita sie jak czlowiek to sie robi przyjemniej

    Jak jest w dobrym stanie i technicznie sprawna i nie ma wspawanego przystanku PKS to 12tys jest bardzo atrakcyjna cena. Ja osobiscie szukalbym quattro wiec zawsze mozesz ja sprzedac i znalezc mocniejsza sztuke, choc to nie bedzie latwym zadaniem!!

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Jak już kupisz to nie będziesz chciał sprzedać więc dobrze się zastanów

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    A Ja mając dwie TTki w domu: 180 FWD i 225Q, tro6che wbrew opinii panującej na forum (i wbrew mojej ukochanej TT, bo 180tka jest Żony), uważam że jeśli chce ktoś zrobić kompromis pomiędzy: mieć TT MK1 i nie wydać worka pieniędzy (i nie montując LPG), wybrałbym 180 FWD a to dlaczego:
    1) Napęd na ośkę, bo w codziennej eksploatacji jakieś 60-95% w Quattro ciągasz luzem tylko tylną oś z ciężkim wałem a napęd i tak idzie na przód dzięki Haldexowi.
    2) Tańsze serwisowanie bo odchodzi serwis Haldexa i zdecydowanie prostsze zawieszenie z tyłu.
    3) Skrzynia 5 biegowa w 180 jest bardziej elastyczna niż w 225Q gdzie w normalnej jeździe w korkach trzeba się namachać lewarkiem.
    4) Większy bagażnik w 180 FWD o jednak te kilka litrów, jakże cennych przy takich rozmiarach bagażnika.
    5) Wygląd pozostaje bez zmian, jedynym minusem jest jedna rurka z tyłu.
    6) Często wersje 180 FWD są mniej zajeżdżone oraz mniej jest w nich usterek niż w 225Q, ale tutaj akurat nie ma reguły.

    Podsumowując: uwielbiam swoją 225Q ale 180 FWD jeździ mi się równie fajnie, jest super elastyczna jeśli chodzi o skrzynię i zdecydowanie praktyczniejsza pod względem bagażnika jak i spalania.

    Jest jeden wielki minus: żadne 180 FWD nie da Ci takiej frajdy w jeździe w zakrętach albo zimą na śniegu jak 225Q. Prowadzi się bosko a polatanie bokami po zasnieżonym to czysta przyjemność
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 04-10-2016 o 06:38
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Osobiście uważam, ze dać 12 tys za 2000zł to dużo (błąd w tytule). A Tak serio, to jeśli jest w ok stanie to na Twoim miejscu bym brał. I po ośce mk 1 łatwiej kupić mk 2 2.0 tfsi fwd

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Na początek przygody z TT za tą kasę z rąk "po rodzinie" to nie ma się nad czym zastanawiać. Kupić polatać i zobaczyć w ogóle czy TT Ci pasuje bo to jednak nietypowe auto. Pojeździsz zobaczysz czy Ci pasuje, czy starcza mocy itd. Na forum są osoby które w ogóle nie ruszają tematu silnika, mocy, osiągów a przykładają dużą wagę np. do wyglądu TT - każdy jest inny. Na Twoim miejscu kupiłbym czystej ciekawości.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Masz racje Kwinto, my tutaj zebrani, nie myslimy w kategoriach czy kupic TT, tylko jaka TT kupic

    Faktycznie, zamiast odrazu inwestowac worek pieniedzy w 225 quattro moze faktycznie skorzystaj z porady kolegi Kwinto, TT moze okazac sie autem nie dla Ciebie..

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    Dzięki za wszystkie porady chyba jednak się pochylę nad opcją kupna tej TTki a jaka jest wasza opinia odnośnie gazu w takim samochodzie? Ja mam aktualnie fieste 1.6 110KM jeżdziłem pół roku na benzynie potem wrzuciłem gaz i oprócz 60% mniejszych rachunków za paliwo nie odczuwam różnicy. Jak wygląda to w TTkach??

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja nie mam gazu ale z tego co wszyscy mowia, jak kupisz instalacje adekwatna do mocy pojazdu itd to bedzie wszystko dobrze.

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    W TT ładuj gaz w podłogę, nie do bagażnika

    Dla mnie osobiście LPG w sportowym aucie jest niedopuszczalne i wstyd na stacji, ale podkreślam, że to moja bardzo subiektywna opinia
    *no chyba, że masz na myśli jedynie spokojną jazdę to okay

  14. #14
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Mam LPG z dobrą instalacją na 250 KM, problemów żadnych, nie odczuwam różnicy w mocy, a różnica w portfelu ogromna, jeżdżę prawie za 1/3 ceny, silnik w pełni akceptuje LPG więc można spokojnie zakładać, tylko pamiętaj od dobrej instalacji i dobrym gazowniku

  15. #15
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    W TT ładuj gaz w podłogę, nie do bagażnika

    Dla mnie osobiście LPG w sportowym aucie jest niedopuszczalne i wstyd na stacji, ale podkreślam, że to moja bardzo subiektywna opinia
    *no chyba, że masz na myśli jedynie spokojną jazdę to okay
    Sorry stary jeśli Cię rozczaruję, ale Twoje seryjne TT to nie jest sportowe auto

Podobne wątki

  1. Felgi+opony do 2000zł co polecasz? :)
    Przez violinka w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •