Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Odpowietrzanie układu chłodzenia

  1. #1
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90

    Odpowietrzanie układu chłodzenia

    Witam Mam na imię Rafał i od zeszłego czwartku jestem szczęśliwym posiadaczem TT-tki pękł mi rozgałęziacz węży chłodnicy tzw czwórnik wymianiłem na nowy ale nie mogę sobie poradzić ze znalezieniem odpowietrznika efektem jest zapowietrzony układ co przekłada się na wzrost temperatury i nie włączanie się wiatraków.prośba o pomoc wskazanie miejsca odpowietrzenia układu..

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To jest uklad ktory sie sam odpowietrza naczyniem wyrownawczym. Wlewasz plyn chlodniczy do oporu w naczynie wyrownawcze. Odpalasz auto. Dajesz goracy nawiew na nogi szybe twarz. Uzupelniasz plyn w miare jego ubywania. Sprawdzasz reka przewody idace do nagrzewnicy przy scianie grodziowej. Oba maja byc gorace, weze od chlodnicy takze. Ten vo idzie od termastatu bedzie zimny, a drugi goracy. Jak silnik osisagnie wysoka temp termostat sie otworzy, plyn pojdzie w duzy obieg, napelni chlodnice, a wiec poziom plynu spadnie. Uzupelnisz naczynie ponad polowe. Podczas jazdy silnik sam wyrzuci nadmiar i ma zostac plynu mniej wiecej polowa lub z malym plusem. Jezeli bedzie nizej niz pol, dolej.

  3. #3
    Awatar Kemese
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    WARSZAWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    90
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    To jest uklad ktory sie sam odpowietrza naczyniem wyrownawczym. Wlewasz plyn chlodniczy do oporu w naczynie wyrownawcze. Odpalasz auto. Dajesz goracy nawiew na nogi szybe twarz. Uzupelniasz plyn w miare jego ubywania. Sprawdzasz reka przewody idace do nagrzewnicy przy scianie grodziowej. Oba maja byc gorace, weze od chlodnicy takze. Ten vo idzie od termastatu bedzie zimny, a drugi goracy. Jak silnik osisagnie wysoka temp termostat sie otworzy, plyn pojdzie w duzy obieg, napelni chlodnice, a wiec poziom plynu spadnie. Uzupelnisz naczynie ponad polowe. Podczas jazdy silnik sam wyrzuci nadmiar i ma zostac plynu mniej wiecej polowa lub z malym plusem. Jezeli bedzie nizej niz pol, dolej.
    Dziękuję za szybką odpowiedz.czyli prawidłowo ze nie znalazłem odpowietrznika.Mam jeszcze kilka problemów.Związanych z audiolą abs-em sprzęgłem klimatyzacji i podobnych dziwnych dźwięków.A tak jeszcze z dziwnych objawów w temacie gorącej wody.wskzówka od temperatury zyje własnym życiem wacha się od 90 do 100 i jakoś nie mogę wyłapać od tej pory kiedy urwał mi się ten przewód wody czy włączają się wiatraki na drugi bieg bo na pierwszym chodzą non stop.
    Ostatnio edytowane przez Kemese ; 02-10-2016 o 18:18

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przeszperaj forum dokladnie. Wiekszosc typowych bolaczek zostala tu dokladnie opisana. Jak nie, zakladaj temat w odpowiednim dziale. Pozdrawiam!

Podobne wątki

  1. Płukanie układu chłodzenia
    Przez Łukasz_TT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-02-2020, 20:34
  2. przewód układu chłodzenia 8L9121086K
    Przez szczygiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 13:13
  3. węże układu chłodzenia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 01:17
  4. węże układu chłodzenia
    Przez ameri w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 15:43
  5. FIS - kontrolka układu chłodzenia
    Przez ksolk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 23:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •