Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: kawalki plastiku w misce

  1. #1
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66

    kawalki plastiku w misce

    Wymieniam wlasnie olej i sciaglrm miske zeby wyczyscic wiadomo po co miska ogolnie czysta smok tez dobrze wyglada. Ukazaly mi sie kawalki plastku w kolorze moedzi i pare kawalkow czarnych. Slinik Apx. Ma ktos pomysl z kad sie to wzielo? Widze szyne plastikowa z napinacza pompy oleju ale wyglada cala. Silnik normalnie chodzi.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze kiedys komus skruszyla sie odma i kawalki wpadly do srodka.. czesto mozna znalezc kawalki rurki od bagnetu oleju.

  3. #3
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sporo tego hehe moga to byc kawalki odmy lub rurki bagnetu. Sa tam kawalki ktore wskazuja na jakas okragla flansze..

  5. #5
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Rurke bagnetu mam cala, sprawdzilem. Chyba ze poprzedni wlasciciel wymienil. Jesli odma to powiedz mi w ktorym miejscu szukac. Wiesz moze gdzie sie lubi kruszyc? Tr btozowe kawalki sa brozowe na zdjeciu ale jak jeden przelamalem to maja kolor jasnego brazu. Zgadza sie ze okragle alr na jednym z zdjec pokazalem sa one takie chodzby jakas zawleczka.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mowie ze to efekt obecnego uszkodzenia, byc moze po poprzednim wlascicielu. Sprawdz odme pod kolektorem ssacym, na skrzyni korbowej, dosc gruba w ksztalcie "kolanka".

  7. #7
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Acid pierwsze nasze posty nie wskazywaly na to ze bedziemy sie dogadywac ale teraz jak juz ostatnio zauwarzyles mozemy razem piwo pic. Na mojej ruce z bagnetu mam nabite marke topran i date produkcji 10.2013. I jak wziolem te kawalki i porownalem to pasuja dokladnie to kolnierz bagnetu ktory juz wchodzi do rorki bloku. Dalej skladam dzieki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 01-10-2016 o 15:25

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Topran to dziadostwo. Rurka w ASO nie kosztuje duzo, kiedys przy okazji pokus sie o nowa bo z topranem bedzie to samo. Wogole te rurki sa z gownianego suchego plastiku.

    Ps. Jak widzisz pozory czasem myla i trzeba sie "dotrzec" na piwo, jak sie nadarzy okazja, zapraszam!

  9. #9
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Tak zrobie, kupie to w aso w najbizszym czasie. Toprana znam i wiem co jest wart np przy drazkach kierowniczych pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Topran to dziadostwo. Rurka w ASO nie kosztuje duzo, kiedys przy okazji pokus sie o nowa bo z topranem bedzie to samo. Wogole te rurki sa z gownianego suchego plastiku.

    Ps. Jak widzisz pozory czasem myla i trzeba sie "dotrzec" na piwo, jak sie nadarzy okazja, zapraszam!
    Akurat topran w przypadku bagnetu i odmy to takie same dziadostwo jak aso.
    ten sam material i te same wykonanie.
    nie uznaje tej firmy ale akurat te plastiki moga byc. Zalozylem tyle tego i jeszcze nie bylo z tym problemow

  11. #11

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    a mi dwa plastiki na zdjęciu nr 2 wyglądaja jak ślizg napinacza wytarty i kolor też pasuje

    tylko czy to do miski mogło by wpaść?

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Akurat topran w przypadku bagnetu i odmy to takie same dziadostwo jak aso.
    ten sam material i te same wykonanie.
    nie uznaje tej firmy ale akurat te plastiki moga byc. Zalozylem tyle tego i jeszcze nie bylo z tym problemow
    Masz racje, tak jak.napisalem ten sam "gowniany plastik", mowiac 'wogole te rurki sa.. " mialem.na mysli topran i ASO, jest to bardzo suchy plastik, a czas i temperatura jeszcze poglebiaja sprawe. Co do topranu to uwazam ze to dziadostwo poniewaz mialem kontakt z "ich" kruccami w ukladach chlodniczych, obudowami termostatow, czujnikami itd, wszystko dobre na dzis i jutro ale za rok znowu trzeba je wymieniac, poprostu sie degraduja w tempie expresowym.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 02-10-2016 o 11:42

  13. #13
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Grabarz Zobacz posta
    a mi dwa plastiki na zdjęciu nr 2 wyglądaja jak ślizg napinacza wytarty i kolor też pasuje

    tylko czy to do miski mogło by wpaść?
    Kiedys w a6 2.4 mi padl jeden slizg i malo jest mozliwe zeby sie az tak polamal. Jesli sie lamie to peka w polowie i spada z napinacza wtedy ale silnik przestaje chodzic bo walki rozrzadu sie rozjezdrzaja.
    A lamie sie tylko dlatego wtedy gdy napinacz niema cisnienia oleju po nocy i lancuch wali wtedy przez pare sekund podczas rozruchu po pokrywie i tym slizgu. U mnie lancucha nie slysze wiec to odpada.
    Porownalem te kawaleczki do bagnetu i jestem pewny ze to wlasnie to sie polamalo poprzedniemu wlascicielowi. Dziekuje za zainteresowanie tematem

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ten slizg w TT nie mialby jak sie dostac do miski olejowej, wiec albo rurka bagnetu albo odma.

    Nazwa:  b5d8655d9b215053381c307f488fce2ed2f7e567.jpg
Wyświetleń: 56
Rozmiar:  32.6 KB
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 03-10-2016 o 12:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •