Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Czujnik poziomu paliwa

  1. #1
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179

    Czujnik poziomu paliwa

    Wg faceta od którego kupiłem samochód jest walniety czujnik poziomu paliwa, podobno troche za połową jest juz zero, nie sprawdzałem tego leje jak jest jakies 3/5 baku, pytanie: jest sens się bawić w jakies sprawdzanie pływaka itd czy kupić nowy, od razu uprzedzam że dla mnie elektryka kończy się na wymiania żarówek miał ktoś podobny problem może ?

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Na początek spróbuj oczyścić styki pływaka. Jeżeli to nie pomoże to zabawa dopiero się rozpoczyna bo przyczyn takiego zachowania może być wiele. Pompa na pewno dobrze siedzi na swoim miejscu ? Jesteś pewien, że wskazówka poziomu paliwa na zegarach działa prawidłowo ?
    Przejrzyj też forum bo temat błędnego wskazania poziomu paliwa przewijał się kilkukrotnie

  3. #3
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Na początek spróbuj oczyścić styki pływaka. Jeżeli to nie pomoże to zabawa dopiero się rozpoczyna bo przyczyn takiego zachowania może być wiele. Pompa na pewno dobrze siedzi na swoim miejscu ? Jesteś pewien, że wskazówka poziomu paliwa na zegarach działa prawidłowo ?
    Przejrzyj też forum bo temat błędnego wskazania poziomu paliwa przewijał się kilkukrotnie
    Prawda jest taka że jeszcze nic w tym temacie nie sprawdzałem, auto mam 3 tygodnie a że to jest dla mnie "zabawka" wiec użytkuje je "okazjonalnie" jak bede miał chwile to ją rozgrzebie, pompa jest po prawej czy po lewej stronie pod kanapa bo widziałem dwa otwory rewizyjne

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    Prawda jest taka że jeszcze nic w tym temacie nie sprawdzałem, auto mam 3 tygodnie a że to jest dla mnie "zabawka" wiec użytkuje je "okazjonalnie" jak bede miał chwile to ją rozgrzebie, pompa jest po prawej czy po lewej stronie pod kanapa bo widziałem dwa otwory rewizyjne
    Proponuję zacząć od najprostszych rzeczy, czyli Output test zegarów. Jeśli wskazówka paliwa robi pełne przejście od 0 do full i zatrzymuje się w pionie na koniec, to można iść i szukać przyczyny w pływaku paliwa...ja obstawiam na silniczek wskazówki w liczniku do wymiany.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    pompa jest po prawej czy po lewej stronie pod kanapa bo widziałem dwa otwory rewizyjne
    Za fotelem pasażera

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pompa jest po lewej, plywak po prawej stronie.

  7. #7
    Awatar eempee
    Dołączył
    Aug 2015
    Płeć
    Skąd
    Włoszczowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    72
    Szczerze mówiąc miałem taki sam problem i poprzedni właściciel mi o tym powiedział . Nie wiem czy to pomogło czy zbieg okoliczności ale wyjeździłem benzynę do 0 i wlałem w opór . Wskaźnik zaczął działać mi normalnie i tak jest aż do dziś

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Plywaki są dwa jak i pompy są dwie i po lewej i po prawej, ale tak jak Jerry pisze potem zagłębiać się dalej jak będzie trzeba, najprościej to zobaczyć co pokazuje na fisie czy pokrywa się z zegarkami, po za tym wszystko masz na forum, więc nie widzę potrzeby walkowania tego ponownie.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar iparts
    Dołączył
    Mar 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    136
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    20
    Zrób tak jak napisał Jerry. Podepnij komputer diagnostyczny i zrób test zegarów. Jeżeli wszystko będzie ok, to szukaj przyczyny w baku.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Witam,
    podepne sie pod temat. Wymienilem zegary z 1/2fis na pelny fis. Zegary zostaly zaadoptowane, immo itd wszystko gra.

    Output test jest ok w 100% wiec wszystkie silniczki sa sprawne ale jest problem poniewaz gdy zbiornik jest zatankowany na max, wskaznik pokazuje 1/2 zbiornika, a w miare ubywania paliwa, na wskazniku go przybywa, na fisie przebieg do zatankowania rosnie. Stare zegary sa sprawne i pokazuja wszystko dobrze wiec plywaki w zbiorniku sa sprawne, a usterka pojawila sie bezposrednio po zmianie zegarow. Jak zakladam spowrotem stare zegary wskazanie paliwa jest ok.

    Zegary sa dobrane po numerach, tak jak byc powinno, ale COS jest niekompatybilne bo wskaznik paliwa (i tylko on) pokazuje glupoty.

    Czy ktos mial podobny problem???
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 16-11-2016 o 01:08

Podobne wątki

  1. Błędne wskazania poziomu paliwa.
    Przez Phantom w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-08-2017, 01:26
  2. Wskaźnik poziomu paliwa w baku . Mk1
    Przez S.michal w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2017, 13:14
  3. Problem z czujnikiem poziomu paliwa ! :)
    Przez fox w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 16:46
  4. Czujnik poziomu oleju ?
    Przez GODofWAR w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-09-2013, 20:18
  5. wskazania poziomu paliwa a komputer
    Przez Mari w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 22:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •