Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Komputer pokładowy

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Komputer pokładowy

    Przeglądając tematy na forum zauważyłem zdjęcie komputera pokładowego pokazującego średnie spalanie. Ucieszyłem się, że i u siebie sprawdzę, ale niespodzianka... nie mam takiej opcji. Mowa o TT rok 99. I tutaj mnie zastanawia, czy trzeba jakąś kombinację wykonać by dotrzeć do tego ekranu? Bo jedyne co mogę zrobić to przeprowadzić service, wyzerować kilometry i ustawić zegar. I jeśli ta wersja komputera nie ma wgranego podglądu spalania to czy mogę ją dodać lub podmienić soft?

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Rozumiem, że masz mały FIS Niestety nie da się go "przeprogramować" a jedynym rozwiązaniem tutaj byłoby założenie pełnego FIS'a, co już do łatwych nie należy.

    Tutaj masz wątki, które poruszały ten temat:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...Pe%C5%82ny-FIS
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...acz-na-tablicy

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    O ile samo przełożenie licznika, przeprogramowanie kluczyków i montaż nie jest skomplikowany, to samo kupno licznika z twojego rocznika z pełnym fisem to już wyzwanie, wiem coś o tym . Niektórym potem wzrasta apetyt na wyświetlanie z radia concert (adapter/emulator can 240 zł), a idąc dalej zmieniarka z kablem , odpuść albo przyszykuj mały worek pieniędzy i powodzenia

    PS Ale japa się cieszy na takie mody

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Annubis Zobacz posta
    O ile samo przełożenie licznika, przeprogramowanie kluczyków i montaż nie jest skomplikowany, to samo kupno licznika z twojego rocznika z pełnym fisem to już wyzwanie, wiem coś o tym . Niektórym potem wzrasta apetyt na wyświetlanie z radia concert (adapter/emulator can 240 zł), a idąc dalej zmieniarka z kablem , odpuść albo przyszykuj mały worek pieniędzy i powodzenia

    PS Ale japa się cieszy na takie mody
    Potwierdzam: widziałem radość Annubis'a z tych modów

    Dam małą poradę: cierpliwość popłaca i gdy się powoli wszystkiego poszuka (licznik, manetka prawa, szara kostka z wiązką do manetki) można wyrwać wszystko w dobrej cenie i zmieścić się nawet w 500 PLN
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Potwierdzam: widziałem radość Annubis'a z tych modów

    Dam małą poradę: cierpliwość popłaca i gdy się powoli wszystkiego poszuka (licznik, manetka prawa, szara kostka z wiązką do manetki) można wyrwać wszystko w dobrej cenie i zmieścić się nawet w 500 PLN
    Potwierdzam, caly komplet gotowy do montazu (zegary, wiazka, manetka) zamknal sie u mnie w kwocie 530zl.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    AcidTT czasem nie uda się trafić w tej kwocie ze sprawnym wyświetlaczem i silniczkami nie mówiąc o procesorach M/F. Cena samego licznika europa wynosi 500/600 z rocznika 99/2000, kwestia losu - kolega ma stary licznik 99', z końcówką 880 na które poluje się miesiącami-są rzadkie, ja przekopywałem nawet fora niemieckie i takich nie było a ty chyba masz nowszy 2001, o który zdecydowanie łatwiej i taniej ponieważ jest ich więcej , zdaje się że masz z końcówką 930x tak?. Ostatnio widziałem z 2000 za 600 zł z padniętym fisem, który sprzedał się w mgnieniu oka, więc 600+lcd+manetka+WynagrodzenieDlaSpecjalistyWysokie jKlasy ...kwestia chęci posiadania i dobrego zakupu. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony i nie żałuję wydanych $, ponieważ takie auto zasługuje na fajniejsze wyposażenie

    PS Jerry następnym razem będę się odwracał żebyś nie widział :P heheh

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zgadza sie, mam ori zegary 1/2FIS ...910C . Nie zdawalem sobie sprawy z tego ze zegary po 2001 z pelnym FIS sa o wiele tansze. Moje maja nowy wyswietlacz lcd.
    Manetka do tt (czyli bez obslugi tylnej wycieraczki) kosztowala 15zl + KW

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Koncze i nie zaśmiecam tematu, wersji 930 czyli z roku 2003 pełny fis jest jak piesów rocznik ma znaczenie jak i wersja immo czyli nr 919, 920 w srodku numeracji licznika jeśli chcesz żeby wszystko działało i pasowało. Dostać do starszego modelu(1999,2000) licznik który dokładnie przypasuje z numeracją i nie będzie anglikiem to zabawa w cierpliwość . Kolega Nielogiczny jeśli chce mieć funkcje typu spalanie, przekazywanie info z concerta itd. powinien porozmawiać np. z kolegą Jerrym, który jest pomocną duszą i wszystko łopatologicznie nakreśli. Wtedy zdecyduje czy lepiej inwestować w licznik czy nie. Szczerze mówiąc kilka miesięcy temu nic nie wiedziałem o licznikach w naszych MK1 ale dzięki długich debatach dużo wiedzy podkradłem .
    Teraz jestem na etapie programowania wsadów do Motoroli/Frescale i mam nadzieje że coś z tego wyjdzie , życze powodzenia koledze Nielogicznemu i mądrej decyzji

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Dzięki za odpowiedzi. Przeczytałem również podlinkowane tematy i koniec końców powiem Wam, że szkoda iż nie zapytałem o to kilka miesięcy wcześniej bo 500-600zł to spory koszt jak na jednorazowy wydatek, ale wydałem już i tak więcej na naprawę posiadanego licznika. Najpierw był problem ze wskaźnikiem temperatury, którego rozwiązanie wymagało wymiany mikroprocesora, w zeszłym tygodniu z kolei byłem naprawiać wskaźnik ilości paliwa... i jak sobie teraz o tym pomyślę, to bym zainwestował w nowszy licznik i zaadaptował go tak jak piszecie. A tak to lipa. Póki jeszcze mam co robić przy aucie to tę kwestię odkładam na dalszy plan... ale pewnie do niej jeszcze wrócę. Swoją drogą kolega Jerry już chyba nie zajmuje się licznikami, pamiętam, że jakiś czas temu go pytałem jeszcze przy problemie ze wskaźnikiem temp. oleju.

  10. #10
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Kwestia 500-600 PLN jest dosyć atrakcyjną kwotą jeśli chcemy posiadać komputer pokładowy w wersji ori który jesteśmy prawie sami zamontować bez zbędnej wiedzy i grzebania we wiązkach auTTa. Jeśli decydujemy się na jakiś aftermarketowy komputer pokładowy, musimy się liczyć na pewno ze wspópracą z elektronikiem samochodowym oraz zabawą z podpinaniem się do wiązki kompa silnika.....no raczej z robocizną temat nie zamknie się w w.w kwocie.

    P.s. kolega Jerry robi liczniki, tylko nie w takiej skali jak kiedyś (ma teraz inne priorytety aktualnie) - robi tylko te które wymagają naprawy na "cito"....i czasami te gdy jest ktoś uparty (pozytywna cecha) i nie odpuszcza sprawy po jednej wiadomości, heheheheh
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #11
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Myślę że kolega Jerry ogarnie licznik jak trzeba, czyli zgodnie ze sztuką
    Osobiście odradzam robienie licznika dla jednego procesorka bo to strata czasu i jak robić to kompleksowo całość wszystko od a do z, bo później właśnie wychodzi jak wychodzi- a to źle pokazuje paliwo, a to fis siada ;/ i trzy razy wyjmujesz zegary :/ wysyłka odsyłka masakra ...

  12. #12
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    odkopuje.
    Czy da się wlutować duży fis do licznika w którym jest mały fis? Jeśli się da, to czy będzie on wyświetlać podstawowe informacje takie jak mały fis? (nie zależy mi na spalaniach czy sterowanie radiem, więc nie będę dokładać dodatkowych kostek)

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie da sie, inna plyta glowna, inne zegary jednym slowem. Trzeba zrobic swap.

Podobne wątki

  1. Komputer pokładowy-czyli zabudowa tableta
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-08-2015, 00:59
  2. komputer główny...
    Przez BzyQ w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2015, 09:31
  3. OBD2 wirtualny komputer pokładowy
    Przez jeckijack w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 22:35
  4. uniwersalny komputer pokładowy
    Przez jacjusz w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 09:03
  5. Komputer
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2008, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •