Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Łapa silnika

  1. #1
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66

    Łapa silnika

    Wymieniam rozrzad w tt 224 km. Wszystko pieknie fajnie ale juz sie boje jak bede musial zalozyc lape silnika jak juz bedzie nowy pasek (zeby go nie uszkodzic).
    Pamietam ze w osce tez bylo prze.....e ale tu to jest calkiem porazka.
    Chodzi mi dokladnie o ten uchwyt po stronie rozrzadu ktory jest do bloku 3 srubami przykrecony.

    Odkrecacie jeszcze ktorys uchwyt silnika czy jak? I wyjmujecie ja gora czy w dol?
    Niechce mi sie jutro z tym wkladaniem meczyc wiec prosze o jakies porady.

    Ps. I fajnie jak by odpowiedz byla w miare szybko bo silnik wisi a jutro musze to poskladac.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    PW poszlo jak cos. Silnik musisz opuscic lub podniesc w zaleznosci z ktora sruba walczysz. Nie pamietam juz dokladnie bo robilem to dawno temu ale bedziesz musial potanczyc z silnikiem. Podeprzyj na lewarku przez drewno. Ulozysz lape i polapiesz sruby, pozniej dokrecisz. Potem przylozysz poduche podnoszac silnik tak zeby sruby weszly na luzie, nie prezac sie. Dokrecasz momentem. ( nie ma mnie w domu i nie moge sprawdzic jakim, moze ktos podpowie. Wydaje mi sie ze 60 albo 80nm.. chyba..) wyciagasz lewarek i montujesz reszte. W PW pytales o przewody klimy itd, nic nie rozpinasz, wszystko zostaje tak jak bylo.

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Potem przylozysz poduche podnoszac silnik tak zeby sruby weszly na luzie, nie prezac sie. Dokrecasz momentem. ( nie ma mnie w domu i nie moge sprawdzic jakim, moze ktos podpowie. Wydaje mi sie ze 60 albo 80nm.. chyba..)
    Wydaje mi się, że moment wynosił tam coś koło 45Nm, ale nie jestem na 100% pewien, rok temu to robiłem

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    W calym rozrzadzie wyjecie tego dziadostwa jest najbardziej wkurzajace. Odkrecenie to lat ale nie raz nie chce wychodzic bo linie przeszkadzaja.

  5. #5
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    No wyjalem to ale uszkodziem.troche stary pasek, jade zaraz zakladac nowy i bede wkladal ten uchwyt spowrotem najpier sobir ale ten sinik dobrze ustawie jeszcze na starym pasku i bede prubowac go jakos sprawnie wlozyc.

    Ogarnolem na starym pasku probowalem.wkladac ten uchwyt tam i spowrotem az znaazlem dobra wysokosc zeby nie zaczaczyc o pasek silnik opuszczalem dosyc mocno wtedy wkladalem uchwyt miedzy sciane grodziowa a silnik i potem silnik prawie do samej gory i uchwyt powolutku wkrecalem w swoje miejsce. Odkrecilem tez lape dolna wtedy idzie troszke tez silnik przesunac fo przodu i wyzej dzwignac robie na codzien gorsze rodrzady ale uchwyty jak sie tam odkreci to trzeba je trzymac zeby nie wypadly na ziemie

    A powiem czemu wymienialem

    Zaczelo sie od uszczelki klawiatury,chcialem.wymieniac i sciaglem obudowe paska i wygadal w dobrym stanie ale byl bardzo luzny, napinacz juz nie wyrabial. Rozrzad niby robiony 50000km temu i 3 lata
    Szczerze mowiac to dzieki bogu ze ppkrywa sie pocila juz coraz mocniej bo tak to pasek dalej by jezdzil albo tt by juz dostawalo przeszczep serca
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 09-09-2016 o 20:36

Podobne wątki

  1. Łapa skrzyni biegów
    Przez maniek1987 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-11-2015, 11:30
  2. Łapa skrzyni S3/ TT 225
    Przez Grabarz w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 14:49
  3. łapa filtra
    Przez mateUS w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-04-2013, 15:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •