Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Olej kapie na filtr powietrza. Proszę o pomoc.

  1. #1
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400

    Olej kapie na filtr powietrza. Proszę o pomoc.

    Właśnie zabierałem się za wymianę przepływomierza, gdy nagle zobaczyłem że nowiutki filtr powietrza jest do połowy zwilżony olejem. Olej najprawdopodobniej dostaje się przez tą rurkę plastikową, która wchodzi do puszki obok przepływomierza. Czy ta rurka to jakiś przedmuch? Co to się dzieje? Co mam teraz zrobić??

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    337

    Nie wygląda dobrze

    Olej w filtrze? Zawsze to oznaczało żle. Kurcze, mnie to wygląda na turbospręzarkę, bądź stan silnika- pierścienie, uszczelniacze zaworów, bądż same zawory (nadpalenie). W najlepszym wypadku na układ doładowania wtórnego powietrza (air pump V101, przekażnik J299, zawór wtryskowy powietrza N112,)

    Może to tylko sprawa tego zaworu (N112), ale taki mocny to ja już nie jestem.

    Teoretyzuje.
    Wybacz jezeli się mylę.

    Pzdr,
    LiquidTT-FORGE silicones-Short shifter-007P-Cold side-RIEGER-REMUS-MOMO

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Hmmm No to pięknie. Narazie odpiąłem tą rurkę i wisi sobie w powietrzu, a puszkę filtra zaślepiłem. Wymieniłem przepływomierz, kolejny filtr powietrza i autko śmiga jak należy. Podłączyłem do vag-coma i 0 błędów Nie wiem tylko czy tak moge jezdzić z tym wypiętym odpowietrzeniem.....

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kto instalowal poprzedni filtr powietrza ??
    W naszych autach nie bardzo jest mozliwe przedostawanie sie oleju do filtra powietrza .
    Ta plastikowa rurka ktora odlaczyles jest od pompy powietrza ktora tloczy powietrze do ukladu wydechowego w czasie zimnego startu silnika . Tak wiec z puszki filtra prze zta rurke jest zasysane powietrze , nie wtlaczane ...
    Mozesz tak jezdzic , pompa pracyje tyklo podczas zimnego startu jednak wypada zeby zasysala czyste powietrze

    I teraz wracamy do pytania w pierwszym zdaniu ..........................


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Dzięki Arttur, wiedziałem że coś wymyślisz .

    Poprzedni filtr powietrza montowałem ja Zakładając go odkręciłem tylko przepływomierz, ale tej rurki nie zdjąłem i tak trochę na siłę wcisnąłem ten filtr.
    Tą rurkę zaślepiłem na początku kawałkiem gąbki, ale po dodaniu gazu ją wyrzuciło i byłu też na niej ślady wilgoci i oleju lub paliwa
    Co do startu na zimno to właśnie zauważyłem że bez tej rurki na zimnym silniku strasznie zrywa, tak że ciężko jest ruszyć z miejsca, ale po 30 sekundach wszystko wraca do normy. Tak więc to jakiś dodatkowy dolot powietrza. Ja myślałem że to odma ze skrzyni korbowej i że mam jakieś przedmuchy.
    Więc jak uważasz, co zrobiłem nie tak.

    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem czy myslimy o tej samej rurce
    Ta o ktorej pisalem wychodzi z pompy powietrza ktora jest pod alternatotem i idzie do puszki filtra zasysajac z niej czyste powietrze aby nastepnie wtloczyc je do ukladu wydechowego .
    Nie pwinno byc zadnej roznicy w zachowaniu auta poza faktem ze pompa dostaje nie przefiltrowane powietrze .
    Caly ten system ma tylko ekologiczne znaczenie i ma za zadanie zmniejszyc toksycznosc spalin podczas zimnego startu i szybciej doprowadzic katalizator do wlasciwej temperatury .
    Reasumujac ryrka ta powinna ssac , chyba ze masz inna rure na mysli

    Jedyna przyczyna jaka przychodzi mi do glowy to taka ze moze na dnie puszki filtra w jakis sposob uzbieralo Ci sie troche wody lub innegp plynu i osiada ona na filtrze podczas pracy silnika

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No chyba myślimy o tej samej rurce, bo jest tam tylko jedna
    Puszkę filtra przy wymianie dokładnie umyłem i wysuszyłem więc była czysta. ¦lady na filtrze wyraźnie wskazują na tą rurkę.
    Poza tym dlaczego ja mam w niej nadciśnienie zamiast ssania?? Widocznie coś jest nie tak z pompą (może w ogóle nie pracuje i jest przedmuch z wydechu, bo tak jak pisałem czuć z tej rurki wilgoć, paliwo i spaliny). Czy to możliwe??
    Podejrzewam też, że właśnie ta wilgoć lecąca nad filtr powietrza, była porywana i była przyczyną uszkodzenia przepływomierza...
    Jak uważasz??

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Definitywnie musisz sprawdzic wtorna pompe powietrza , jesli dmycha z tej rury to cos jest nie tak . Moze jakis ''fachowiec ''zamontowal weze w odwrotnej kolejnosci .
    Waz ktory dmucha powinien dochodzic do tego metalowego okraglego zaworu widocznego golym okiem po otwarciu maski na lewo od puszki filtra , to on kiedy trzeba kieruje powietrze do ukladu wydechowego . Weze maja inne koncowki i jesli ktos to pomylil to najprawdopodobniej przy pompie .
    Do wyjasnienia sprawy zaslep porzadnie otwor w puszcze filtra , a na ta rurke proponuje bawelniana szmatke i opaske zaciskowa , bedziesz widzial czy poplami szmatke


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No też teraz patrze na schemat "secondary air system" i widzę dwie możliwości:

    - Albo tak jak mówisz, że węże w odwrotnej kolejności...
    - Albo tak jak pisał ICEBOY zaworek elektro-pneumatyczny N112 jest uszkodzony. Kontrolowany jest przez ciśnienie atmosferyczne z zaworka N75 i może się nie domyka...

    Tak czy inaczej, nie powinno mieć to wpływu na osiągi auta? Nie uszkodzę w ten sposób sond lambda, albo katalizatora (bo doczytałem to co pisałeś, że jest to po to aby szybko nagrzać katalizator)??

    Czyli część spalin trafiała mi przez tą śmieszną rurkę do układu dolotowego i zamiast czystego powietrza miałem dodatkowo dużą ilość gazów inertnych, co z pewnością też mogło mieć wpływ na osiągi....

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zaworek N 112 za posrednictwen cienkiej rurki podcisnieniowej kontroluje zaworem ktory otwiera droge dla powietrza z pompy do ukladu wydechowego ..
    Jednak N112 pobiera podcisnienie ( jako jeden z wielu ) z N294
    Awarja tych systemow moze troche namieszac ale nie moze sprawic ze waz zasysajacy bedzie dmuchal ..
    Jesli spaliny dostawalyby sie do dolotu to tyklo przy otwartym zaworze ( tym metalowym sterowanym cienka rurka z podcisnieniem ) Przy braku podciscisnienia zawor jest zamkniety .
    N 75 to kontroler doladowania , nie na z nasza sprawa nic do czynienia

    Musisz posprawdzac to wszystko

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    ... Czyli jedyna możliwość to to, że (np. podczas wymiany paska rozrządu) "niemiecki fachowiec " pomylił węże i króćce ssąco-tłoczące na pompie V101 lub na zaworku N112...
    Ponawiając pytanie, czy do wyjaśnienia sprawy mogę tak jeździć, bez obawy o uszkodzenie sondy lambda, lub katalizatora??

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Moze pomylil na pompie ale chyba nie mial potrzeby sciagac wezy z zaworkow..
    Jesli ten metalowy zawor jest ciagle otwarty to jest mozliwosc dostawania sie spalin do pompy a nastepnie do dolotu ...
    Zrob tak jak pisalem wczesniej , mozesz tak jezdzic do wyjasnienia sprawy , nie zepsujesz katalizatora bedzie potrzebowal wiecej czasu na osiagniecie temp roboczej i ucierpi na tym srodowidko naturalne

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Arttur wielkie dzięki za pomoc!!!!
    Punkcik dodany i temat zamykamy do wyjaśnienia sprawy.

    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dzieki .....Daj znac jak sie sprawa wyjasni ...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Filtr stożkowy montaż proszę o pomoc
    Przez Jozio w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-11-2015, 12:02
  2. filtr powietrza
    Przez matimati w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 08:13
  3. olej i filtr oleju
    Przez Daniel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 21:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •