Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Ścina wnętrze opony - co może być nie tak?

  1. #16
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przeciez na geometrii wyjda bledy ustawienia jak na dloni, a wtedy beda mogli powiedziec dlaczego tak jest. Opony masz miec dobre po to zeby nie wprowadzac urzadzenia w blad scietym pod katem bieznikiem.

  2. #17
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Mam nadzieję, że to będą te tuleje - bo gdyby dostała belka to nie cięłoby obu opon dokładnie tak samo. Zastanawiam się tylko, czy wrzucając nowe opony i jadąc na geometrię będą w stanie odpowiedzieć czy to kwestia belki czy tulei.
    W zasadzie koledzy już wyczerpali temat - geometria powinna pomóc w weryfikacji.
    Jeszcze jedno pytanie, nie odczuwasz żadnych zmian w prowadzeniu auta? Nie buja tyłem przy większych (powyżej 80km/h) prędkościach. Wprawdzie w Passacie (zawieszenie jest podobne) miałem podobny problem, z tym, że również auto gorzej się prowadziło przy większych prędkościach. Tutaj winnymi były właśnie tuleje.

  3. #18

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Wg mnie, wymiana opon do ustawienia zbieżności nic tu nie da. Koło, czy to z ze startą oponą czy też z nową, ustawi się tak samo (po prostu nie ma na to wpływu) Jedź na stację diagnostyczną w celu sprawdzenia zbieżności, przyrządy są zakładane bezpośrednio na cztery felgi dla weryfikacji całej zbieżności.
    Nawet w Quattro (tył) nie ma z tyłu regulacji jeśli chodzi o kąt pionowy (zawieszenie fabryczne), ale jest regulacja kąta poziomego (wahacz - główne mocowanie, zbieżność)
    Może też być tak, że ktoś wsadził niższe sprężyny i w ten sposób zmienił kąt pionowy, ale to tylko w Quattro.
    Pozdrawiam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nazwa:  01.jpg
Wyświetleń: 117
Rozmiar:  209.4 KB
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 02-09-2016 o 04:16

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Przyrządy mocowane sa do felgi ale auto stoi na oponach do tego nierównomiernie zużytych wprowadzajac urzadzenie w blad. Gdyby opony nie miały wpływu na zbieżność to po co mechanik przed zabraniem się do pracy sprawdza i koryguje ciśnienie we wszystkich kołach?

    Ostatnio, czyli ze trzy miesiace temu, robilem zbieznosc u siebie. Zmienilem opony na nowe sam, ale spytalem o to jaki ma to wplyw i powiedziano mi, ze nie zrobiliby zbieznosci na scietych gumach. Amen.

    Zeby nie byc goloslownym

    Nazwa:  Screenshot_20160902-101023.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  138.9 KB

    Nazwa:  Screenshot_20160902-101013.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  161.0 KB

    Nazwa:  Screenshot_20160902-101027.jpg
Wyświetleń: 110
Rozmiar:  132.8 KB

  5. #20

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Nowe wieści z placu boju:

    1) okazało się że łożysko LP w kole jest już tak zajechane, że mechanik odradził ustawianie geometrii do czasu wymiany. Że też tego nie słyszałem wcześniej... A już myślałem, że to metaliczne szuranie to ze skrzyni

    2) na tyle nie ma regulacji (ale nowość, co nie? ) i ich zdaniem to krzywa belka. Nic o innych sprignach nie mówili. Tuleje ponoć niewywalone po szybkiej weryfikacji brechą. Amorki ponoć też niewiele mogą mieć wspólnego z kątami.

    Proszem panów... krzywa belka. Niestety. Tym bardziej, że po dokładnej weryfikacji jedna opona jest ścięta widocznie bardziej od drugiej. Coś mi się obiło o uszy o jakichś podkładkach pod mocowania, ale to chyba druciarstwo trochę.

    Pasuje w tt belka od gofra 4 albo a3? Te mogę mieć za cenę złomu.. a do tt nie mam dościa.

    Inna opcja od pana z warsztatu: jeździć i wymieniać opony. Skoro zdarło mi szerokiego, zimowego runflata z twardymi bokami przez 20kkm jeżdżąc w lato, to jeżdżąc na letnich pewnie by takiego widocznego efektu nie było.

  6. #21
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Proszem panów... krzywa belka. Niestety. Tym bardziej, że po dokładnej weryfikacji jedna opona jest ścięta widocznie bardziej od drugiej. Coś mi się obiło o uszy o jakichś podkładkach pod mocowania, ale to chyba druciarstwo trochę.

    Pasuje w tt belka od gofra 4 albo a3? Te mogę mieć za cenę złomu.. a do tt nie mam dościa.
    Rozumiem, że posiadasz ośkę? Jeżeli tak, to belka z golfa IV/audi A3 będzie pasować

  7. #22
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Na pewno belka? A może zwrotnica?

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  8. #23

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Nie wiem i wynikać nie będę. W weekend wleci kompletna belka od newbeatle'a 2004 r z przelotem 120kkm. Nawet przyrdewiec dobrze nie zdążyła. Mam nadzieję ze to pomoże.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Belka kupiona. Jednak bez zwrotnic. Za to z czujnikami absu i łożyskami w dobrym stanie. Mimo przelotu auta 120kkm gumy nie były wybitnie sztywne a na jednej widać już było spękanie. Jako, ze roboty z wyciągnięciem tego trochę jest to wleci czerwony poliuretan. Nauczony doświadczeniem kumpla, który do laguny II wpakował tanie zamienniki i po pół roku musiał powtarzać robotę - mam nadzieję, że poli sprawdzi się tak dobrze jak w poprzednim aucie. A jak się okaże, że to jednak zwrotnice..to pakuję podkładki.

  9. #24
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Daj znać jak sprawa się zakończy.

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Ciekawe wnętrze MK1
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 09:23
  2. Może małe spotkanie(może być duże;) ) a Warszawie...:)
    Przez 4mario w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-01-2014, 21:44
  3. Nowe wnętrze ze skóry
    Przez Jaqob w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:30
  4. ciekawe wnętrze
    Przez Agnieszka w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-01-2007, 08:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •