Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Demontaż plastików tylnej klapy

  1. #1
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389

    Demontaż plastików tylnej klapy

    Jak w temacie. Dzwoni na wertepach więc muszę to ściągnąć i poprawić. Jest jakiś trik/metoda by zdjąć plastik z tylnej klapy i niczego nie połamać?

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Moze znajdziesz gdzies w necie miejsca gdzie trzymaja spinki.przydzadza sie łapki do demontazu tapicerki.Na trzeszczenie zastosowalem samoprzylepne podkladki filcowe pod meble.Wokol ramki szyby co ok 10 cm i nowe spinki.Do tego rozebralem polke i porzadnie skleilem na czarny silikon.Efekt - bloga cisz

  3. #3
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    AcidTT, wydaje mi się, że bardziej chodzi o plastiki w klapie, czyli te w wokół szyby, a nie boczki.

    Bejrut, mam podobny problem, mocniej złapałem za plastik (osłonę plastikową po stronie kierowcy) i wyskoczył z zaczepów. Także śmiało możesz mocno ciągnąć, nic nie połamiesz. U siebie tylko sprawdzałem, bo aktualnie nie mam czasu rozebrać. Mogę po południu ponownie odciąć i zrobic zdjęcie jakie są zatrzaski ( jak uda mi się cyknąć fotę po odchylenie plastikowej osłony).
    __________________________
    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    AcidTT, wydaje mi się, że bardziej chodzi o plastiki w klapie, czyli te w wokół szyby, a nie boczki..
    Kris masz absolutna racje! Sam nie wiem jak ja przeczytalem temat.. haha

  5. #5
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Może to pomoże w temacie:





    __________________________
    Pozdrawiam

  6. #6
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Z tego co zobaczyłem lekko uginając z boku to mam tam wypięty zaczep I wygląda tak:


    Natomiast jest mało miejsca, aby zrobić lepsze lub inne zdjęcia.
    Najpierw zgodnie z powyższym postem należy zdemontować osłonę zamka i pod klamką jest mała zaślepka wyczuwalna pod palcami.
    Cześć "stała", ta pod szybą jest wsuwana w część wokół szyby i są w niej zatrzaski jak w boczkach, tyle zobaczylem.
    __________________________
    Pozdrawiam

  7. #7
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Na początku musisz w jakiś sposób wyciągnąć ta śrubę rozporowa co znajduje się wewnątrz rączki do zamykania klapy bagażnika - ciężko wychodzi. Następnie sciagasz osłonę ciagnac w dol oraz odkrecasz to mocowanie co trzyma klapę z zamkiem oraz wyciągnij lampkę podważając ja. Mając to zrobione, zaczynasz ściągać od strony klapy w górę ten obklejony materiałem plastik. Jest on na zaczepach takich jak np. boczki. Ramka jest połączona z tym plastikiem więc jak on odejdzie to po prawej i lewej stronie masz po jednej wsuwce(widać na zdjęciach _krisa) wystarczy delikatnie ciągnąć prostopadle w dół i w zejdzie. Góra tej ramki trzyma się na 3 takich samych zaczepach jak ten plastik. Jak będziesz składał to w odwrotnej kolejności i pamiętaj żeby ramkę z tym plastikiem połączyć przy zakładaniu bo inaczej tego nie wsadzisz.

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Olive Gree
    Posty
    24

    Trzeszczacy się plastik na wybojach

    Mam problem dotyczący plastiku wokół tylniej szyby, na wybojach trzeszczy. Może wy macie jakieś pomysły na zlikwidowanie trzeszczeniaNazwa:  20170402_100403.jpg
Wyświetleń: 92
Rozmiar:  41.2 KB

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

    Edytowany przez elmacho
    Proszę w przyszłości używać opcji ,,szukaj", zamiast zakładać nowy temat powielający wątki.
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 02-04-2017 o 11:24

  9. #9
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    dodam parę fotek do tego tematu bo akurat wymieniałem ten plastik z klapy bagażnika, warto dodać że ten temat tyczy się również demontażu lotki z klapy bagażnika (po zdjęciu plastiku mamy dostęp do 4 śrub trzymających spojler)... przy okazji demontażu i montażu okleiłem sobie rączkę oraz osłonę zamka klapy (czy jak to tam nazwać).

    Wrzucam zdjęcia po kolej jak to wyglądało u mnie

    1. Demontaż osłonki plastikowej




    2. Odkręciłem zamek (czy jak to się nazywa na dwie śruby torx )




    3. Podważałem plastik od strony tyłu klapy aby dostać się do pierwszych 4-ech zaczepów (nie udało się uratować wszystkich zaczepów).




    4. Przy ściąganiu plastiku z klapy również może nam odejść plastik z szyby. (trzeba być ostrożnym bo znowu może nam się coś połamać)




    5. Przy okazji odnowiłem sobie z nudów uchwyt i tę osłonkę plastikową bo były zniszczone.







    ps. gdybym tylko częściej miał dostęp do garażu to pewnie już próbowałbym całe auto rozebrać na części ! jak to ja musiałem coś ponarzekać. Może komuś przyda się stary zaktualizowany temat.

    Podziękowania dla KillerJeż za plastik w praktycznie idealnym stanie

  10. #10
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Nie ma sprawy ) extra poradnik !!

  11. #11
    Awatar SCRash
    Dołączył
    May 2018
    Płeć
    Skąd
    Strzelce Opolskie - Kluczbork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    GW Green
    Posty
    41
    Przy demontażu plastikowej osłony wokół szyby radzę bardzo uważac. U mnie była lekko pęknieta (dzięki poprzedniemu właścicielowi) i mimo tego że mam duże doświadczenie w rozbieraniu takich elementów męczyłem się ze zdjęciem ramy przez 1,5 godziny. Zaczepy nie chciały puścić. Osłonę wyjąłem w dwóch częściach bo złamała się w połowie. Jeśli chodzi o kołek przy klamce to też nie wyszedł. Podważałem jak się tylko dało, wkręciłem nawet wkręt w ten kołek i ciągnąłem za niego. Skończyło się to tak, że przetopiłem go lutownicą. Więc nie każda tapicerka zejdzie bez problemu. Ta rama wokół szyby i tylna półka są z gównianego plastiku który szybko się łamie. Jedne z najsłabszych elementów tego modelu.

  12. #12
    Awatar domino.pl
    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ciemny
    Posty
    28
    Hejka. Czy ktoś wie w jaki sposób rozdzielić wiązke elektryczną przy demontażu klapy? Czy jest jakaś wtyczka/złączka? Bo mam klapę luzem z jakieś 20 cm uciętą wiązką za uszczelką co wchodzi do auta. Gdzie szukać?

  13. #13
    Awatar domino.pl
    Dołączył
    Aug 2021
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    ciemny
    Posty
    28
    nie było, tematu. wyciągnąłem wiązkę z zamontowanej klapy, przeszczepiłem nową klapę bez wiązki, i wszczepiłem wiązkę elektryczną w klapę jak Pfizera w ciało.

Podobne wątki

  1. Demontaż plastików w środku
    Przez pavvel w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-08-2017, 07:47
  2. [K] znaczki tylnej klapy mk2
    Przez marcinjg w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2017, 00:39
  3. Demontaż plastików z klapy bagażnika
    Przez squirrelkuss w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-08-2016, 22:38
  4. Demontaż plastików klapy bagażnika :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2016, 08:07
  5. Półkę tylnej klapy
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 06:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •