Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 48

Wątek: Wymiana odbłyśników mijania

  1. #16

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    prudnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    2
    Napiszę, może komuś się przyda. Co do wyjmowania odbłyśników lamp, przechodziłem to wczoraj i sprawa wygląda następująco:
    -lampy halogenowe bosch: da się wyjąć odbłyśnik tyłem, jest to dość trudne gdyż sam odbłyśnik jest większy niż otwór, ja to zrobiłem podgrzewając otwór z tyłu suszarką tak żeby dało się go trochę rozgiąć i wyszedł. Sam odbłysnik jest przynitowany do soczewki a jeśli chodzi o założenie przesłony na odwrót tak aby zmienić wersję UK na EU to nie ma takiej opcji.
    -lampy xenonowe Automative light: wyjęcie odbłyśnika tyłem to czysta przyjemność, wychodzi elegancko bez problemu, tylko 3 śrubki odkręcić. Sam odbłyśnik do soczewki jest również przykręcony 3 śrubkami da się odwrócić przesłonę wystarczy odgiąć 1 blaszkę w 2 stronę.

  2. #17
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna

  3. #18
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?

  4. #19
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna

    Montaż tych soszewek w reflektorze od TT mk1 bez ksenonu to jakieś wyzwanie czy wszystko pasuje?
    Da się to zamontować bez rzeźby?
    Jak działa ta ruchoma przesłona, jak to się podłącza?

  5. #20
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?
    aktualnie mam u siebie zamontowane mini d2s 3.0.
    opinii nie czytałem, udzieliłem się w tym poście ponieważ też miałem regenerować swoje (wypalony dół jednego odbłyśnika). Pytałem się ile to kosztuje i stwierdziłem że bardziej opłacalne jest zamontowanie nieoryginalnych. Miałem przyjemność też jechania na sprawnych oryginalnych xenonach i jest znaczna różnica. Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sodi Zobacz posta
    Montaż tych soszewek w reflektorze od TT mk1 bez ksenonu to jakieś wyzwanie czy wszystko pasuje?
    Da się to zamontować bez rzeźby?
    Nie wiem jak z mini h1 6.0, ale ja u siebie w mini d2s 3.0 byłem zmuszony rozkleić lampy i nawiercić odpowiednie otwory (wiertłem 5) w kołnierzu soczewki żeby śruby pasowały do otworów o tyle. Jeśli chodzi o wnętrze - bez jakichkolwiek przeróbek, nacinania itp. te h1 6.0 2.5 cala są jeszcze mniejsze więc powinno być jeszcze łatwiej
    Jak działa ta ruchoma przesłona, jak to się podłącza?
    w soczewce jest zamontowana cewka, która po podaniu napięcia unosi mechanicznie przesłonę i soczewka świeci pełnym zasięgiem, a podłączasz jeden kabel bezpośrednio pod + żarówki od długich (lub kabla), a drugi do masy.

    Może to Cię zainteresuje i coś pomoże:
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...p?f=2&t=278835
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 25-09-2016 o 16:47

  6. #21
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Ten link mnie troszkę zmylił...
    Ty dokładałeś soczewkę zamiast światła długiego,
    czy wyrzucałeś oryginalną soczewkę od świateł mijania a dałeś tą mini d2s 3.0 ?
    Ogólnie to namówiłeś mnie i w najbliższym czasie siąde do tematu

    Ogólnie cenowo to wyjdzie to samo bo regeneracja odbłyśników to 2x 140zł ale skoro mówisz że nie ma porównania to chyba lepiej wsadzić te nowe soczewki mini ...
    Ostatnio edytowane przez Sodi ; 28-09-2016 o 19:03

  7. #22
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.
    Za linię odcięcia nie odpowiada tylko przysłona ale również soczewka. Soczewki, które zastosowałeś zapewne są zupełnie gładkie, natomiast oryginalne soczewki w TT na środku są jakby "chropowate".
    Dodatkowo oryginalną przesłonę można przestawiać i uzyskać taką _/_/ lub taką _ _ linię odcięcia.

    Czy zamontowany przez Ciebie zestaw posiada jakąkolwiek homologację ? Nie pytam po to żeby się czepiać, ale w razie jakiegoś dzwona i zarzucenia Tobie oślepienia innego uczestnika ruchu ... może być różnie.

  8. #23
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Czy zamontowany przez Ciebie zestaw posiada jakąkolwiek homologację ? Nie pytam po to żeby się czepiać, ale w razie jakiegoś dzwona i zarzucenia Tobie oślepienia innego uczestnika ruchu ... może być różnie.zy zamontowany przez Ciebie zestaw posiada jakąkolwiek homologację ? Nie pytam po to żeby się czepiać, ale w razie jakiegoś dzwona i zarzucenia Tobie oślepienia innego uczestnika ruchu ... może być różnie.
    Homologacja jest wybijana na kloszu a nie podzespołach

    Ty dokładałeś soczewkę zamiast światła długiego,
    czy wyrzucałeś oryginalną soczewkę od świateł mijania a dałeś tą mini d2s 3.0 ?
    Ja mialem raz w jednym raz w drugim i jak mialem ja na dlugich to odblysnik wywalałem, musialem podciąć z tyłu plastikowe igły, przesłona reflektora tez do podciecia z dołu. Stara soczewke podpialem na dlugie ale efekt mizerny. Tak wiec proponuje wstawic w miejsce starych soczewek, odbłyśnik z długich zostawić - mniej inwazyjna wersja. Niedługo bede znowu to robił wiec porobie foty i moze zaloze nowy temat diy.

  9. #24
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Tak wiec proponuje wstawic w miejsce starych soczewek, odbłyśnik z długich zostawić - mniej inwazyjna wersja.
    Taka wersja najbardziej mi się podoba.

    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Niedługo bede znowu to robił wiec porobie foty i moze zaloze nowy temat diy.
    Zapewne się przyda

  10. #25
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Wymieniłem właśnie u siebie soczewki. Wstawiam fotki z opisem co i jak. Mam nadzieje że uda mi się zrozumiale przekazać swoje doświadczenia z lampami Jak coś to pytajcie.
    Na początek rozklejamy lampę. Ja użyłem pudełka tekturowego i opalarki. Ok 10 min na połowe mocy i klej puścił. Można korzystać z piekarnika, ale radze zabezpieczyć lampe, żeby nie przetopić plastiku w miejscu styku lampy ze ścianą piekarnika. (Jeśli używacie opalarki to zadbajcie żeby ciepło rozprowadzało się na boki a nie bezpośrednio na lampę!)

    I mamy zdjęty klosz i czarną maskownicę:

    Wykecamy odbłyśnik od kierunkowskazu (2 śrubki imbus) i mamy od dołu wolną prowadnice czy ramę jak to nazwać soczewki/odbłyśnika:

    Teraz kręcimy plastikowymi białymi czopami (duże imbusy) zgodnie z ruchem wskazówek zegara do momentu aż prowadnica odbłyśników wyskoczy nam z szyny od góry i będzie luźna, drugiego czopa można troche odkręcić bo ramię jego można tylko lekko odchylić i odbłyśniki schodzą. Na dole trzyma silniczek od poziomowania elektronicznego, też po odchyleniu odbłyśników w lewo zeskoczy nam z czopa:



    Oczywiście wcześniej zdejmujemy wtyczke od żarnika oraz mocowanie żarówek długich + pozycja tj. na zdjęciu.
    I tak wygląda wyjęta prowadnica odłyśników mijania/długie:

    Odkręcamy stary oryginalny odbłyśnik (3 śrubki typu torx):

    I wyjmujemy z ramy:

    Ja musiałem zrobić małe wyżłobienie, żeby w miare równo dopasować nowy odbłyśnik bo blokowała w tym miejscu wtyczka od kabli cewki (wiem że to niezbyt wygląda, ale tego i tak nie widać a zależało mi żeby jak najmniej ciąć i ingerować w strukture):

    Nowe soczewki Mini d2s 3 cala. Jak widać nie są takie mini ale damy rade Na zdjęciu są już nawiercone otwory tak aby pasowały do naszej ramy odbłyśników (niestety można było tylko rozwiercić fabryczne otwory bo nowe trzeba było wiercić zbyt blisko):



    Tutaj mamy fabryczne otwory. Najlepiej przyłożyć soczewke i nawiercić otwory do otworów ramy odbłyśników. Postarajcie się je wywiercić tak, żeby odbłyśnik po przykręceniu był równo (od tego zależy czy linia odcięcia będzie równo pozioma):

    I przykręcamy. Ja swoje przykręciłem mocniej, żeby przez nierówne otwory wyeliminować ryzyko osunięcia odbłyśnika:

    Przykręćmy górną śrubkę tak, żeby pomiędzy odbłyśnikiem a tym czopem z krzyżykiem było miejsce na nałożenie łapy która nam ma trzymać odbłyśniki:

    I porównanie czy obie soczewki są przykręcone tak samo:

    I z przodu (najlepiej pooglądać do okoła czy soczewki patrzą mniej więcej w tym samym kierunku co odbłyśniki dlugich):

    Montujemy żarnik (w tym zestawie mocowanie to nakrętka + sprężyna dociskająca):



    Podpinamy równolegle brązowy kabel nowych soczewek do kabla od długich (-) i biały do białego (+):

    I składamy wszystko z powrotem, chowamy kable, zapinamy wtyczke do żarnika, osłona i kleimy reflektor tak jak rozklejaliśmy:

    I sprawdzamy czy wszystko ok, wyrównujemy poziom względem siebie i oczywiście czy po włączeniu długich podnosi się przesłona, jak robimy to w dzień to przy pomocy drugiej osoby można usłyszeć jej ruch po włączeniu.

    Mam nadzieje że komuś pomogłem. To mój pierwszy post tłumaczący jak coś zrobić więc proszę o wyrozumiałość Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 18-10-2016 o 12:03

  11. #26

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Bardzo fajna relacja Ja też będę powoli przymierzał się do tematu, bo moje niefabryczne, dokładane, bez samopoziomowania zenony świecą jak świeczki w ciemną noc. Obstawiam również wypalone odbłyśniki, choć mam jeszcze cichą nadzieję na ich mocne zabrudzenie, ale póki nie rozbiorę, wiedzieć nie będe.

    Pytanie: Ty u siebie masz ori ksenony? Z poziomowaniem?

    Długo męczyłeś się z wymianą soczewek? Ile to tak mniej więcej czasowo Ci zajęło?

    Duża różnica w jeździe pomiędzy tymi nowymi a starymi? Mógłbyś wrzucić foto, jak wyglądały Twoje stare odbłyśniki?

    Chyba nie do końca mogę ogarnąć temat długich. Napisz proszę, gdzie u Ciebie są długie. W soczewce, którą montowałeś czy w w standardowym "starym" miejscu? Co działa lepiej?

  12. #27
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Pytanie: Ty u siebie masz ori ksenony? Z poziomowaniem?
    seryjnie nie miałem, jestem na etapie sukcesywnego dokładania wszystkiego, czyli lampy -> spryski -> samopoziomowanie
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Długo męczyłeś się z wymianą soczewek? Ile to tak mniej więcej czasowo Ci zajęło?
    ok 2 godzin to robiłem, ale wiedziałem już co i jak.
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Duża różnica w jeździe pomiędzy tymi nowymi a starymi? Mógłbyś wrzucić foto, jak wyglądały Twoje stare odbłyśniki?
    tak jak już pisałem wcześniej, różnica jest znacząca, nie piszę już o różnicy pomiędzy soczewkami z wypalonymi odbłyśnikami halogenów bo to w ogóle przepaść, nie wiem jak kiedyś mogłem na tym jeździć. Te odbłyśniki ksenonowe na zdjęciu są w bardzo dobrym stanie, nie powypalane, ani zamglone, a różnica jest duża, mimo wszystko.

    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Chyba nie do końca mogę ogarnąć temat długich. Napisz proszę, gdzie u Ciebie są długie. W soczewce, którą montowałeś czy w w standardowym "starym" miejscu? Co działa lepiej?
    długich nie ruszasz, zakładasz tak jak było po staremu. Nowa soczewka pełni funkcję i mijania i długich, stąd te kable w soczewce, żeby podnosić przesłonę i mamy długie. Trzeba je dobrze podpiąć do kabli od długich standardowych. Tu można zrobić to dowolnie, czy odciąć kable od żarówki długich i podpiąć z kablami nowej soczewki a duży odbłyśnik halogenowy można wykorzystać np na światła do jazdy dziennej. Ja u siebie zdwoiłem długie (czytaj podpiołem kabelki soczewki do kabelków żarówki długich), czyli po zaświeceniu długich świeci nowa soczewka z podniesioną osłoną oraz stary duży odbłyśnik długich. Nie wiem jak jeszcze jaśniej to opisać.
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 18-10-2016 o 11:56

  13. #28
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Dobra robota, wrzuć zdjęcia jak świecą jeżeli masz ze starymi i nowymi odbłyśnikami.

  14. #29

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Dzięki za konkretne wyjaśnienie Również przyłączam się do prośby @hubi_pl o zdjęcie z porównaniem, jeśli takim dysponujesz.

    I drugie pytanie.. nie chciałbyś może sprzedaż swoich dotychczasowych odbłyśników z soczewką? Obstawiam, że i tak są w dużo lepszym stanie niż moje...

  15. #30
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez avic Zobacz posta
    Dzięki za konkretne wyjaśnienie Również przyłączam się do prośby @hubi_pl o zdjęcie z porównaniem, jeśli takim dysponujesz.

    I drugie pytanie.. nie chciałbyś może sprzedaż swoich dotychczasowych odbłyśników z soczewką? Obstawiam, że i tak są w dużo lepszym stanie niż moje...
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...przeciwmgielne

Podobne wątki

  1. MK1 [8n] odbłyśniki świateł mijania
    Przez maverick6100 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 19:41
  2. Światła mijania
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 09:06
  3. brak świateł mijania
    Przez ojaciekrece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 18:40
  4. [Pytanie] Gasnące światło mijania - wymiana żarnika.
    Przez Witku w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 17:58
  5. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •