Pokaż wyniki od 1 do 15 z 48

Wątek: Wymiana odbłyśników mijania

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna

  2. #2
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?

  3. #3
    Awatar Lamer
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Chełm
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    227
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Montowałeś u siebie te soczewki czy polecasz ze względu na pozytywne opinie w sieci ?
    aktualnie mam u siebie zamontowane mini d2s 3.0.
    opinii nie czytałem, udzieliłem się w tym poście ponieważ też miałem regenerować swoje (wypalony dół jednego odbłyśnika). Pytałem się ile to kosztuje i stwierdziłem że bardziej opłacalne jest zamontowanie nieoryginalnych. Miałem przyjemność też jechania na sprawnych oryginalnych xenonach i jest znaczna różnica. Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Sodi Zobacz posta
    Montaż tych soszewek w reflektorze od TT mk1 bez ksenonu to jakieś wyzwanie czy wszystko pasuje?
    Da się to zamontować bez rzeźby?
    Nie wiem jak z mini h1 6.0, ale ja u siebie w mini d2s 3.0 byłem zmuszony rozkleić lampy i nawiercić odpowiednie otwory (wiertłem 5) w kołnierzu soczewki żeby śruby pasowały do otworów o tyle. Jeśli chodzi o wnętrze - bez jakichkolwiek przeróbek, nacinania itp. te h1 6.0 2.5 cala są jeszcze mniejsze więc powinno być jeszcze łatwiej
    Jak działa ta ruchoma przesłona, jak to się podłącza?
    w soczewce jest zamontowana cewka, która po podaniu napięcia unosi mechanicznie przesłonę i soczewka świeci pełnym zasięgiem, a podłączasz jeden kabel bezpośrednio pod + żarówki od długich (lub kabla), a drugi do masy.

    Może to Cię zainteresuje i coś pomoże:
    http://www.ttforum.co.uk/forum/viewt...p?f=2&t=278835
    Ostatnio edytowane przez Lamer ; 25-09-2016 o 16:47

  4. #4
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Przesłona w oryginalnych bardziej rozprasza światło i byłem zmuszony ustawić światła by świeciły niżej bo zwyczajnie oślepiałem nadjeżdżających z przeciwka. W tych soczewkach linia światła jest jak od żyletki odcięta co pozwala na podniesienie świateł i zwiększenie zasięgu widzenia.
    Za linię odcięcia nie odpowiada tylko przysłona ale również soczewka. Soczewki, które zastosowałeś zapewne są zupełnie gładkie, natomiast oryginalne soczewki w TT na środku są jakby "chropowate".
    Dodatkowo oryginalną przesłonę można przestawiać i uzyskać taką _/_/ lub taką _ _ linię odcięcia.

    Czy zamontowany przez Ciebie zestaw posiada jakąkolwiek homologację ? Nie pytam po to żeby się czepiać, ale w razie jakiegoś dzwona i zarzucenia Tobie oślepienia innego uczestnika ruchu ... może być różnie.

  5. #5
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Lamer Zobacz posta
    Mini h1 czyli na gniazdo zarowki halogenowej. Powinni napisac w opisie bi-halogen ale nazwa bi-xenon bardziej komercyjna

    Montaż tych soszewek w reflektorze od TT mk1 bez ksenonu to jakieś wyzwanie czy wszystko pasuje?
    Da się to zamontować bez rzeźby?
    Jak działa ta ruchoma przesłona, jak to się podłącza?

Podobne wątki

  1. MK1 [8n] odbłyśniki świateł mijania
    Przez maverick6100 w dziale Sprzedam - części
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-04-2017, 19:41
  2. Światła mijania
    Przez mate1993 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 09:06
  3. brak świateł mijania
    Przez ojaciekrece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-04-2015, 18:40
  4. [Pytanie] Gasnące światło mijania - wymiana żarnika.
    Przez Witku w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-01-2015, 17:58
  5. 8J Światła mijania - kodowanie ?
    Przez GrAsiK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 21:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •