Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 22 z 22

Wątek: Ładowanie turbo

  1. #16

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    To gwizdanie to ciekawe zjawisko przyznam. Wsadziłem nową turbinę, zmieniłem smic na fmic, całość robiona w profesjonalnym zakładzie i... turbo przy mocnym ciśnięciu gwiżdże jak odkurzacz.

  2. #17
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Takze masz wszystko podane na tacy, jak mysle o Twoim aucie to szkoda mi go, ze juz tyle czasu go meczysz jezdzac na pol gwizdka, takze nie robie tego dla Ciebie tylko dla Twojej TTki za Twoje zaniedbanie to 'banana' powinienes dostac
    No cóż. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i dzięki za troskę o mój samochód. Zaznaczę jednak że nie jeżdżę na pół gwizdka bo "usterka" jest odczuwalna sporadycznie i nie jest uciążliwa na tyle aby uniemożliwić mi jazdę. Niemniej jednak jest i trzeba się z nią uporać .
    Zgłoszę się zatem na PW w celu uzyskania dalszych pomocy.

    Serdecznie pozdrawiam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam po przerwie.
    Logów niestety nie udało mi się jeszcze zrobić ze względu na przede wszystkim brak czasu gdyż byłem na wczasach . Auto zostawiłem w domu i sporadycznie korzystał z niego mój ojciec. Ale pojawiła się inna okoliczność. Mianowicie ojcu podczas jakiejś tam krótkiej trasy wyskoczyła kontrolka silnika. Parametry pracy samochodu nie uległy żadnej zmianie. Jako że posiadam już kabel i program WAG, sprawdziłem błędy. Wynika z tego że usterka jest już na tyle duża aby komputer złapał błąd, więc może uda się już coś więcej na ten temat powiedzieć.

    Tutaj przedstawiam kopie odczytu błędów:

    2 Faults Found:
    17608 - Boost Pressure Control Valve (N249): Mechanical Malfunction
    P1200 - 35-00 - -
    16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected
    P0411 - 35-00 - -

    Na pierwszy rzut oka widać że raczej chodzi o coś z ciśnieniem i doładowaniem.
    Proszę o pomoc w przeanalizowaniu tych błędów i jakieś diagnozy co może być uszkodzone.
    Dzięki i pozdrawiam.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    EDIT:
    Sprawa z pierwszym błędem chyba wyjaśniona gdyż jak zdjąłem plastikową osłonę silnika zauważyłem że wężyk gumowy, który wychodzi z zaworu upustowego (numer wężyka: 06A133781AS) został urwany w miejscu opaski zaciskowej i po prostu z zaworu upustowego spadł. Zostaje zatem sprawa drugiego błędu.

  3. #18
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak dla mnie to powinienes sprawdzic przewody podcisnienia w pierwszej kolejosci, zaloze sie ze masz jeszcze troche kwiatkow tyczy sie to takze bledu drugiego, ale dokladne wyjasnienie znajdziesz tutaj:

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...5/P0411/001041

  4. #19
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Znalazłem jeszcze jednego urwanego węża :O.

    Link: http://imgur.com/sOhnxdr

    Na zdjęciu zaznaczam węża, a dokładniej miejsce w którym było pęknięcie. Wąż ten w miejscu opaski posiada w środku miedzianą bądź też mosiężną tuleje zapewne w celu utwardzenia węża aby bez obaw dokręcić opaskę. Naprawiłem to w następujący sposób:
    Tuleje z górnej części węża wysunąłem aby wystawała na długość około 1,5cm (całość ma około 4cm) w celu wsunięcia jej w dolną część węża gdzie żadnej opaski nie ma, aby połączyć obie części węża. W górnej części zostawiłem ją na tyle głęboko aby w miejscu opaski spokojnie spełniała ona swoją funkcje. Całość oczywiście dokładnie wymyłem, odtłuściłem i wsunąłem wystającą część tulei na sylikonie temperaturowym w dolną część węża. Górną część normalnie dokręciłem opaską. Potem całość jeszcze szczelnie obkleiłem sylikonem.

    Pytanie brzmi od czego w ogóle jest ten wąż i za co on odpowiada i czy drugi błąd mógł wynikać z przerwania się tego węża?
    Ostatnio edytowane przez zuber1906 ; 22-08-2017 o 15:36

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To jest rurka od odmy, ori bedzie droga, na ebayu chinol za 3euro z przesylka. Nie bedzie to mialo wplywu na sai, ale powoduje nieszczelnosc. Powinienes zrobic test szczelnosci i wymienic nieszczelne polaczenia, rurki etc.. sprawdz plastikowe rurki od sai.

  6. #21
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    A takie pytanie kontrolne. Czy Problem z tym tą pompą powietrza lub z jakimiś rurkami czy innymi duperelami wchodzącymi w skład SAI System mogą mieć wpływ na takie problemy z turbem jakie tutaj rozpatrujemy?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ewentualnie czy to świszczenie mogło wydobywać się z tej pękniętej odmy? Czy raczej to zupełnie inna bajka.

  7. #22
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    SAI to dopalanie spalin przy rozruchu. Swiszczenie jest z nieszczelnosci. Zrob test szczelnosci i wymien uszkodzone zlacza lub rurki i wtedy mozemy rozmawiac dalej bez tego ani rusz.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Swoja droga jak miales pekniety wezyk przy n249 to dziwne ze nie miales bledu 17705, spadku cisnienia doladowania miedzy turbo a dv..

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 20:35
  2. ładowanie akumulatora
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 06:34
  3. turbo
    Przez rafaelo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 21:23
  4. 911 Turbo S 450 + M3 420 + TT 380
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 08:59
  5. turbo-timer - np Pro Turbo EXUS PT-04
    Przez sylweste.r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •