Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Ładowanie turbo

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    58

    Ładowanie turbo

    Cześć, mam pytanie odnośnie turbo w TT 1.8 180KM 2000 rok. Tak więc, chodzi mi o to że przy obrotach powyżej 2,5tys. dosyć intensywnie słychać charakterystyczny świszczenie/gwizdanie (gdy turbina się załączy) i mam takie pytanie czy to normalna sprawa że tak głośno jest słychać ten dźwięk w środku auta? Domyślam się że to dźwięk pochodzący z turbo, zwłaszcza że turbina jest dosyć blisko kabiny samochodu. Próbowałem nagrać ten dźwięk, ale niestety na nagraniu nie idzie tego wychwycić, a zastanowiło mnie to bo dziś wyprzedzając kolegę (jadącego pasem obok) przy wyższych obrotach dojeżdżając do następnych świateł otworzył okno i zapytał "a co to Ci tak fajnie fiuka ", wtedy właśnie zastanowiłem się czy to faktycznie normalna sprawa czy trochę za głośno. Jak jest u was?

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szukajka sie klania kolego.. turbo zawsze slychac troszke ale jesli jest to wyrazny swist to masz nieszczelnosc w ukladzie dolotowym.. trzeba zrobic test szczelnosci, znalezc nieszczelne miejsce i je uszczelnic. Newralgiczne punkty to wszystkie laczenia rur stalowych z gumowymi, zlacza elastyczne czasem pekaja, no i system odpowietrzenia silnika pod kolektorym ssacym. A jak zrobic test szczelnosci pod cisnieniem masz bardzo dokladnie opisane na forum wiec poszukaj. Pozdrawiam!

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    58
    test szczelosci robilem wiec wydawało mi sie że wszystko było ok Wczoraj tak sprawdzałem ten świst że aż fotkę mi strzeliło z fotoradaru :P

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    A jaki masz dolot, seria czy przerobiony?
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    58
    Seria. Rura która idzie do turbo była łączona z tą aluminiową na zawleczkę z drutu, przerobiłem to na sylikonowe łącze z opaskami na gwint bo miałem obawy że to łącznie może być już nieszczelne.

  6. #6
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez rsmaniek Zobacz posta
    Seria. Rura która idzie do turbo była łączona z tą aluminiową na zawleczkę z drutu, przerobiłem to na sylikonowe łącze z opaskami na gwint bo miałem obawy że to łącznie może być już nieszczelne.
    Zawleczka jest tylko zabezpieczeniem, zresztą nie sądzę żeby tam jakaś nieszczelność mogła wystąpić chyba, że ktoś rozkładając rozwalił tą metalową tulejkę. Tipa w tym miejscu ciężko jest rozłożyć, bo potrafi się tak cholernie zassać że nie mam pojęcia nawet po co tam to aluminiowe zabezpieczenie

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No wlasnie te metalowe laczenia z zawleczka sa porazka i to one sa przewaznie zrodlem problemu ludzie wywalaja to co inzynierowie spartaczyli i zakladaja stare poczciwe gumy i metalowe opaski..

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...UM-AUQ-APP-ARY
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 08-08-2016 o 14:45

  8. #8
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Mam identyczny problem u siebie. Nie raz jak przyśpieszam to świst chce uszy urwać. Co ciekawe podczas przyśpieszania i zwiększania się obrotów efekt świstu występuję dwa a nieraz nawet trzy krotnie. Mniej więcej od 2,5 do 3,5 tysiąca, potem zanika, pojawia się po ponad 4 tysiącach a następie pojawia się od jakichś 5,5 tysiąca obrotów i już zostaje do końca. Oczywiście podczas świstu wyczuwalny jest spadek przyśpieszenia samochodu co denerwuje i wywołuje nutę niepewności przy dajmy na to wyprzedzaniu. Zdarza się nie raz tak, że efekt nie występuje i wszystko jest ok. Do tej pory myślałem, że być może zaworek upustowy jest już zużyty i nie wytrzymuje ciśnienia dawanego przez turbo i po prostu upuszcza go ze świstem w nieodpowiednim momencie. Miałem tez podejrzenie że być może już coś się niedobrego dzieje z turbiną i zwyczajnie przeładowuję, a co za tym idzie sprawny zaworek upustowy upuszcza nadmiar ciśnienia. Ale z drugiej strony po przeczytaniu tych sugestii bardziej prawdopodobna jest nieszczelność w dolocie. Seryjny zaworek upustowy chyba nie wydawał by aż tak intensywnego dźwięku. Ehh no tutek zacny tylko szkoda że zdjęcia już wygasły . Dla laika w temacie rozmieszczenia poszczególnych elementów w komorze silnika będzie problem aby naprawić tą usterkę.

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W pierwszej kolejnosci zrob test szczelnosci pod cisnieniem. Gdy bedziesz wiedzial gdzie jest nieszczelnosc to wtedy sie pomartwisz jak to usunac

  10. #10
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Witam. Odkopuje temat. Przeprowadziłem test szczelności układu po ciśnieniem u mechanika. Przedmuchów brak. Czy jest możliwe że na przykład nieszczelność ujawnia się w specjalnych warunkach (na przykład odpowiednio gorący silnik i wtedy nieszczelność jest bardziej uwydatniona)? Może syczenie nie jest spowodowane nieszczelnością układu? Może to coś innego? Jak tak to co? Powiedziałem mechanikowi aby profilaktycznie wymienił ten oring w tej złączce i zobaczymy, ale jeśli to nie pomoże to może ktoś ma pomysł o co może chodzić?
    Proszę o jakieś sugestie .

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Minal ponad rok, a Ty jeszcze nie ogarnales tego tematu

    Najlepiej zrob logi dynamiczne, 020, 002, 115, 118.. i.. do uslyszeniaw przyszlym roku!

  12. #12
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Nie ogarnąłem tego tematu bo cóż.... Jestem zapracowanym człowiekiem . A poza tym usterka jest nie permanentna i nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu na tyle aby auto było "uziemione". Teraz się za to biorę bo odstawiłem samochód do mechanika na tak zwane "dopicowanie" i usuwam wszystkie usterki jakich się nabawiło przez lata posiadania. Co rozumiesz przez "logi dynamiczne"? Nie znam się. Proszę o jakieś wskazówki dla laika.

    Po prostu nurtuje mnie czy takowe objawy mogą wynikać tylko z nieszczelności układu czy może jest uszkodzone samo turbo?
    Ostatnio edytowane przez zuber1906 ; 25-07-2017 o 09:06

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Zrobisz logi to bedzie cos wiadomo. Szukajka i dzial vag-com sie klania.

  14. #14
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Błędów nie ma żadnych. Zapomniałem wspomnieć.

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na zachete masz tu troche lektury..


    Zasada robienia logow dynamicznych:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...nostyka-VAG%29

    Nie trzeba bawic sie excelem, wystarczy zapisane pliki logow importowac na stronke www.vaglog.pl i otrzymasz swoje pomiary w przejrzystej tabelce. Wczesniej trzeba sie zarejestrowac za free.


    Tu masz interpretacje podstawowych logow:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ow-pomiarowych

    Oczywiscie jak wstawisz link ze swoimi logami, mysle ze znajdzie sie pare osob zeby podzielic sie z Toba swoimi spostrzezeniami.


    Zeby wykonac logi musisz polaczyc sie z autkiem za pomoca kabla vagkkl dostepnym na allegro za ok 20zl+KW. Do tego bedzie Ci potrzebny laptop oraz program vag, ktorego plena wersje moge wyslac Ci na email. Zglos sie do mnie na PW jak cos.

    Takze masz wszystko podane na tacy, jak mysle o Twoim aucie to szkoda mi go, ze juz tyle czasu go meczysz jezdzac na pol gwizdka, takze nie robie tego dla Ciebie tylko dla Twojej TTki za Twoje zaniedbanie to 'banana' powinienes dostac

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 03-07-2017, 20:35
  2. ładowanie akumulatora
    Przez BYLO w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 06:34
  3. turbo
    Przez rafaelo w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 21:23
  4. 911 Turbo S 450 + M3 420 + TT 380
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 08:59
  5. turbo-timer - np Pro Turbo EXUS PT-04
    Przez sylweste.r w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-07-2008, 10:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •