Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Zatrzasniete klucze

  1. #1
    Awatar arman93
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Szlembark
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21

    Zatrzasniete klucze

    Witam
    Znacie jakis sposob na dostanie sie do zamknietego tt poniewaz mama poprzez roztargnienie zatrzasnela klucze w bagazniku. Dodam ze nie ma deski w bagazniku mam otwarty schowek w ktorym znajduja sie przyciski do wlewu klapy i alarmu. Nie posiadam tez niestety klucza zapasowego. Prosze o pomoc

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli nie masz drugiego kompletu to pozostaje niestety zamówić grot w ASO, pół biedy gdy by były w kabinie, dało by rade je drutem wydobyć, kiedyś wieszakiem wyciągałem, ale bagażnik to kaplica, albo szukaj szpeców w necie, tylko takich co zrobią to bez inwazyjnie, nie niszcząc szyb i drzwi.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Jeżeli faktycznie masz otwarty schowek gdzie widać przycisk od otwierania tylnej klapy to możesz próbować w jakiś sposób nacisnąć go drutem. Innej możliwości samemu raczej nie ma, chyba że masz mega zdolności w otwieraniu zamków.
    Gdybyś próbował otwierać drutem to uważaj na uszczelki. Bardzo łatwo je uszkodzić.

  4. #4
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Niestety miałem identyczną sytuacje jakieś dwa miesiące temu a zapasowe klucze około 120 kilometrów dalej, w domu. Próbowaliśmy się dostać do auta za pomocą odchylenia i lekkiego wygięcia szyby pasażera. Odpowiednio sztywnym i wygiętym drutem szarpaliśmy z kolegą za wewnętrzną klamkę, oraz usilnie próbowaliśmy wcisnąć przyciski od odblokowania zamka oraz od otwarcia bagażnika. Efekt to porysowane przyciski oraz ich okolice. TT ma taki system, że jak zobaczy jakikolwiek ruch w kabinie to rygluje zamki. Nawet jakby ktoś był wtedy w środku to by nie zdołał otworzyć drzwi w konwencjonalny sposób. Są trzy wyjścia z takiej sytuacji. Dwa kosztowne, jedno nie. Pierwszy kosztowny sposób to wybić szybę (broń boże tą malutką bo jest to szybka wklejana na stałe i sama w sobie nie jest tania) i wydostać kluczyki z bagażnika. Drugi kosztowny sposób to wezwać fachowca, który otworzy drzwi, ale prawdopodobnie będzie się to wiązało dodatkowo z wymianą zamka. No i ostatni najtańszy sposób to po prostu załatwić sobie jakiegoś kolegę lub kogoś z rodziny aby dostarczył nam zapasowe kluczyki na miejsce. Ja właśnie tak zrobiłem i cała operacja kosztowała mnie 10zł. Pytacie jak to możliwe? Już odpowiadam. Mianowicie jestem z okolic Krakowa a wtedy byłem w Nowym Targu. Poprosiłem siostrę aby zawiozła kluczyki zamknięte w kopercie na dworzec autobusowy i dała je kierowcy pierwszego autobusu jaki napotka, który jedzie w kierunku Nowego Targu. Gość policzył jak za bilet ulgowy i dał do siebie telefon. Po niecałych dwóch godzinach kluczyki były na dworcu w Nowym Tagu u mnie w rękach . Polecam taki właśnie sposób.
    Ostatnio edytowane przez zuber1906 ; 05-08-2016 o 17:08

  5. #5
    Awatar arman93
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Szlembark
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21
    Dzieki za pomoc

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    Jeżeli faktycznie masz otwarty schowek gdzie widać przycisk od otwierania tylnej klapy to możesz próbować w jakiś sposób nacisnąć go drutem. Innej możliwości samemu raczej nie ma, chyba że masz mega zdolności w otwieraniu zamków.
    Gdybyś próbował otwierać drutem to uważaj na uszczelki. Bardzo łatwo je uszkodzić.
    No to żeś poradził, porysuje a auta nie otworzy spróbuj u siebie czy zadziała.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No to żeś poradził, porysuje a auta nie otworzy spróbuj u siebie czy zadziała.
    Wolałbym spróbować i porysować niż zaczynać od wybijania szyby. Specjalistów od otwierania zamków też mamy różnych więc jak przyjedzie jakiś niekumaty gość to skończy się na zniszczeniu wkładki i w ostateczności na jej rozwierceniu.
    Zatrzaskiwać kluczy na próbę raczej bym nie chciał, a nawet jeśli by się to zdarzyło to jesteśmy akurat szczęśliwymi posiadaczami całego kompletu
    No offence

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,364
    Szukaj speca, czyli awaryjne otwieranie. Kiedyś takiego zamawiałem, wyszło mnie to 150zły pięć lat temu. Koleś przyjechał i w parę sekund otworzył auto bezinwazyjnie.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Jest jeszcze linka do otwierania awaryjnego bagaznika pod kapa miedzy fotelami, ale przez lekko odgieta szybe ciezko raczej bedzie.

  10. #10
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jest jeszcze linka do otwierania awaryjnego bagaznika pod kapa miedzy fotelami, ale przez lekko odgieta szybe ciezko raczej bedzie.
    Jak masz CupHolder to kaplica bo wtedy ta klapka zakrywajaca linkę jest przykręcona a nie tylko założona :/
    Te Terrere Terrere terererererere …

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Dokładnie, dlatego ja go nie miałem przykrecanego bo w razie w masz podwojne emergency

  12. #12

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Ja bym wybił szybę w drzwiach są niedrogie. Albo zadzwonić po "speca". Tylko najpierw bym się upewnił czy da rade to zrobić bez psucia czegokolwiek.

  13. #13
    Awatar arman93
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Szlembark
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    21
    Był spec, podłubał w zamku i otworzył w poł minuty nawet nie uszkodził niczego bo bębenek w drzwiach działa tak jak działał kosztowało mnie to 120 zł na przyszłość dorobie sobie grot

Podobne wątki

  1. Klucze/wyjmaki do radia, dobre?
    Przez wychylylybym w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2012, 08:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •