Elektrycznie jest on w 100% sprawny. Nie rozumiem jak ma pomóc spryskanie go w środku WD40, ale ok spróbuję.

No i spróbowałem. Opis tej usterki którą przytoczyłeś sugeruje że koleś miał zacięty zawór. Wtedy WD40 i próba rozruszania membranki zaworu poprzez podanie napięcia może rzeczywiście go naprawić. U mnie podanie napięcia na styki zaworu skutkowało bardzo ładnym klikiem. Zacięcie się zaworu i jego "niedomknięcie" odpada. Jak napisałem wyżej u mnie problemem jest prawdopodobna nieszczelność zaworu. Na nieszczelność chyba WD40 nie pomoże . Po rozruszaniu zaworu i wlaniu WD40 sprawdziłem szczelność poprzez dmuchanie w zawór zgodnie ze strzałką. Przy podanym napięciu zwór wyraźnie się otwiera i przepływ jest duży i luźny. Po zamknięciu zakładam że przepływ powinien być całkowicie zamknięty. U mnie natomiast jest wyraźne ujście powietrza. Oczywiście jest duża różnica między zaworem otwartym po podaniu napięcia a zamkniętym gdy napięcie jest odłączone, ale jednak zawór nadal coś puszcza.

Pojawia się zatem kluczowe pytanie. Czy zawór ma mieć to minimalne ujście nawet jak jest "zamknięty", czy właśnie wręcz przeciwnie, ma być całkowicie szczelny.

Mam zatem prośbę. Niech wypowie się ktoś kto zna odpowiedź na to pytanie lub być może znajdzie się ktoś uczynny i odkręci jedna śrubkę mocująca plastik osłaniający zbiorniczek płynu chłodniczego, zdejmie dwa wężyki, odepnie kostkę, wyjmie zaworek i w niego dmuchnie . No i rzecz jasna powie czy wyczuwa jakikolwiek upływ powietrza czy jego zaworek jest w 100% szczelny .