Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wypadanie zapłonu apx

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47

    Wypadanie zapłonu apx

    Witam.
    Mam problem z tt. Autko ewidentnie gubi zaplon na lpg, na Pb jest wpb. szystko w porządku.
    Co do tej pory zrobiłem:
    - zmieniłem swiece z denso k20tt na ngk pfr6q
    -zmieniłem cewki
    -zmniejszyłem przerwę na świecach ngk z 0.8mm na 0.6mm i dalej bez zmian. Autko na wolnych obrotach na lpg ewidentnie gubi zaplon. Pojechałem wiec do gazownika, ale on żadnych błędów w instalacji lpg nie znalazł i twierdzi ze to problem elektryczny.
    Niestety nie mogę się podpiąć moim vagiem pod silnik, nie wiem czemu ale tylko z ta grupą nie mogę się połączyć.
    Na lpg chodzi normalnie, poza właśnie tymi wolnymi obrotami.
    Powoli kończą mi się juz pomysły.
    Co jeszcze sprawdzić? Jakiei pomysły?
    Aha autko po zgaszeniu na lpg dużo ciężej odpala aniżeli po wyłączeniu na pb.
    Odwiedzić innego gazspeca?

  2. #2
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    Jedz do innego gazownika, jesli silnik ciezko zapala to znaczy ze lpg zle ustawione I komputer pb nie ogarnia bo mapa jest bardzo rozjechana. Jedz do gazownika ale najpierw pojezdzij z 100km na pb zeby mapa sie poukladala i wtedy do gazownika i ustawi Ci mape lpg do mapy z pb. Prawdopodobnie masz za bogata mieszanke i komp z pb sie tak rozjezdza ze wtryskuje za duzo. Nie wiem z kad jestes i jaka masz instaacje ale moge Ci polecic gazownika w zbroslawicach( musisz na termnin bo ma tyle aut i lubi bardzo auta eksploatowac na jezdzie probnej, ale w gazie jest magikiem) lub warsztat brc w opolu w ktorym przerabialem 4 auta loczniee z tt. Dwoch mlodych synkow ktorzy dobrze ogarniaja, zwlaszcza taki wyzszy.
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 28-07-2016 o 20:33

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Tak tylko to się nagle stało. Zauważyłem to po którymś tankowaniu, do tego żonie na powrocie z pracy padła cewka. Wiec odrazu podmoenilem cewki i wkrecilem nowe swiece ngk.

  4. #4
    Awatar dawid94
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Ahlen (D)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Zielony
    Posty
    66
    I takbym podjechal na twoim miejscu do dobrego gazownika, ogarni Ci to szybko, auto na pb jezdzi dobrze wiec lpg do ogarniecia, jesli cewki sprawfzone a swiece nowe to tylko cos z lpg, moze w ktoryms wtryzsku jest tloczek wytarty i przepuszczq gaz do cylindra jak auto zgaszone, mialem tak kiedys w a6 ze mebrana w mieszalniku byla walnieta i alto krecilo 20 sekund zanim odpalilo,szlo to latwo sprawdzic bo gaz uciekal do kolektora sacego przez wezyk podcisnienia i przy kolejnym zapalaniu silnika byl gaz w cylindrach i jeszcze bezyny wtryskiwal wiec go zalewalo. Kazdy kto bedzia chcial to.Ci to ogarnie ale musisz znalesc takiego ktory niezna sie tylko na tatarini i oplowskich wynalazkach. A jeszcze pytanie co do tego takowania, wyjezdziles juz to co zatankowales, takowales pb czy lpg? Bo cewka mogla pasc od zlego paliwa jesli swieca nie wyrabiala to cewka dostala po glowie. Jesli nie wyjedziles to sie tego pozbac i zatakuj gdzies gdzie pewniej i moze bedziesz mial problem z glowy. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez dawid94 ; 28-07-2016 o 21:33

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Zamienię się teraz z żoną autami i podjadę do innego gazownika, ale wcześniej tak jak mówisz polatam trochę na Pb by ustawić ta mapę. Tamto paliwo juz dawno wypalone.
    Zauważyłem to wypadanie zaplonu po tankowaniu, bo ja tylko na stacje się mogę pylnac tym autkiem
    Dzięki za wszystkie rady

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Niektore wtryski od k
    Lpg trzeba czyscic co jakis czas. Takze wtryski od lpg czesciej padaja bo mi np jeden zdechl. Takze moze to byc poczatkowe stadium ze cos sie dzieje z nim.
    Skoro na pb chodzi ok i w logach wszystko ok to widac ze wina lpg. Lpg bardziej wybredny na swiece i jak powoli sie koncza to zawsze mi na gazie najpierw szwankowalo. Ale skoro wymieniles swiece to szukaj przyczyny w gazie.
    Sprostuje ze gaz mam jedynie w a3, zeby ktos nie pomyslal ze tt zagazowalem...

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Może to być objaw kończących się cewek, wtedy właśnie zaczyna się od lpg, potem na pb, zmniejsz przerwy na świecach delikatnie, jeżeli się poprawi to będzie cewka.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Podobno cewki zmienione...

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    47
    Cewki zmienione mam teraz 7 sztuk. Przerobilem wszystkie na każdej kombinacji jest tak samo. Pb ok na lpg ewidentnie wypada zaplon. Przyszłym tygodniu jestem umówiony z gazownikiem zobaczymy co ten wymyśli.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Temat ogarnięty. 4 wtryskiwacz lał. Teraz znowu śmiga i normalnie odpala

Podobne wątki

  1. Dziwny start zapłonu z rana [MK2]
    Przez raffi20 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 22-06-2017, 20:33
  2. Interpretacja logów Dziwne kąty zapłonu.
    Przez dejivid1111 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 22:03
  3. piszczy brzęczek przy włączaniu zapłonu
    Przez raszej1978 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-03-2012, 14:15
  4. Benzyna V-POWER Racing 100 i cofnięcie zapłonu
    Przez PawelM w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 22:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •