Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

WÄ…tek: Kiepska sprawa :/

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264

    Kiepska sprawa :/

    Niestety pierwszy dzień urlopu nie zaczął się dobrze. Wracając dzisiaj z lotniska TT miałem kiepska przygodę. Lecial przede mną skuter Burgman i pajacowi z pod nogi wylecial klucz 13. Klucz odbil się od jezdni i ładnie wkomponowal w moja maske i szybę. Kierowcą wesoło cisnąl sobie jeszcze z 5km. Trabienie i miganie nie przynosiło efektu. W koncu gość zjechal na bok Dolecialem do niego i okazalo się z oprócz klucza który już pofrunal lezaly na podnozku jeszcze sruby. Gość grzebal przy skuterze i zapomnial zwinąć klucze z tylnego podnóżka. Spisalismy oświadczenie Gość przeprosil i tyle. Po szybkiej wizycie u blacharza okazalo sie ze trzeba malowac całą maskę W dodatku jest wgniota i w ruch pójdzie szpachla. Teraz pytanie - w trakcie likwidacji szkody zgodzić sie na naprawe czy próbować wyszarpac kase za całą nową maskę. Druga sprawa to szyba - jest odprysk Nie jest rozbita. Zostawić, naprawiać czy wymienić na nowke. Gdybym kiedys chcial sprzedac samochod to malowana maska i nowa szyba nie będzie wyglądać dobrze. Pominę juz kwestie ze chciałem usunąć odpryski ze zderzaków tyl i przód co sumarycznie posklada się na w połowie pomalowany samochód :/ Teraz nie wiem czy tego nie olać. Help

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Przykra sprawa :/

    Moim zdaniem wyciągnij ile się da od ubezpieczalni i napraw na własną rękę Z autopsji taty wiem, że wycena za dosłownie puknięty zderzak pozwoliłaby nam na pomalowanie połowy auta Na pewno będzie to bardziej opłacalne, jeszcze trochę Ci pieniędzy powinno zostać w kieszeni. Co do szyby to zależy głównie od tego gdzie jest ten odprysk i czy się znajduje w zasięgu wzroku kierowcy. Jeżeli jest widoczne to mogą się przyczepić zarówno na przeglądzie jak i podczas kontroli.

    Przy malowaniu zwróć uwagę, że maska jest aluminiowa, można ją szpachlować, ale nie jest to takie oczywiste jak w przypadku zwykłej blachy. Co do późniejszej sprzedaży, to zrób po prostu porządną dokumentację zdjęciową i tyle, żeby nie było nieporozumień w przyszłości

  3. #3
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Hej, nowy element tez bedzie malowany, no chyba ze zalozysz ori uzywke w kolorze ale jaka masz gwarancje ze na 100% nie byla naprawiana?? Generalnie zawsze mozesz zrobic dobre foty przed naprawa i przy ewentualnej sprzedazy miec podkladke jak bylo naprawde..

  4. #4
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Z autopsji taty
    hmm...

  5. #5
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Nie oddawaj auta do naprawy. Niech przyjedzie rzeczoznawca , wyceni naprawę maski, wymianę szyby i dodaj jeszcze jakiś odprysk na zderzaku ( od srubki, która zleciała ze skutera). Możesz nawet sam "podkolorować" ten zderzak. Wtedy wyliczą ci naprawę maski, lakierowanie zderzaka i wymianę szyby. Szybę (odprysk) można naprawić za około 100zł, zderzak polakierujesz, maskę też i kasy jeszcze styknie na inne tuningi

  6. #6
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    SkÄ…d
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    hmm...
    Faktycznie, niefortunnie użyłem tego słowa

  7. #7
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Napraw szybę - nie wymieniaj jej jak nie ma potrzeby. Co do maski, to tak jak koledzy pisali, dobra dokumentacja zdjęciowa i wymieniaj ją.

  8. #8
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    SkÄ…d
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    A ja bym walczył o nową szybę. Oczywiście foto odprysku i opis sytuacji przed sprzedażą ale mieć nową szybę a paru letnią to jest różnica (przynajmniej u mnie była...).

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Bielsko-Biała
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Czarny
    Posty
    264
    Temat zamknięty. Koszt naprawy maski to 500 zl. Na szybie jest maly odprysk po stronie pasażera i nie ma potrzeby wymiany szyby. Allianz zaproponowal 1200 zl . Pofatygowalem sie do ASO. Wystawili mi kosztorys. Szyba 1000 zl maska 3800 (wpisali wymiane) zl. Nie wpisali do tego robocizny. Wysłałem papier do Allianz. Powiedziałem, że możemy spotkać się w połowie z gotówką albo biorę rzeczoznawce i oddaje do ASO. Wypłacili 2500. Temat zamknięty 😎 Podoba mi sie sposób likwidacji szkody. Wszystkie papiery wysłałem przez stronę razem ze zdjęciami. Przy drobnych szkodach nie wysyłają rzeczoznawcy i próbują dogadać się bez niego na podstawie zdjęć. Wszystko można załatwić w 2 dni. 😎😎

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Likwidowałem w Allianz szkodę w innym aucie, faktycznie on line wszystko szybko i bez stresu, tak powinno być.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,657
    Dlatego ja się w Allianz ubezpieczam. Z resztą ubezpieczycieli miałam niestety same złe przygody i kłopoty Dobrze że jesteś zadowolony z zakończenia sprawy!

Podobne wÄ…tki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2013, 19:21
  2. kluczyk...droga sprawa :(
    Przez Cezary Magier w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 19-04-2013, 17:39
  3. Walek rozrzadu !!!! SUPER PILNA SPRAWA!! AKCJA AUDI ASO
    Przez TT wroc w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 09:12
  4. sprawa nietypowa...
    Przez klara80 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 22:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •