Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Wak box czy stożek? ''Rozmowy kontrolowane''

  1. #1
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163

    Wak box czy stożek? ''Rozmowy kontrolowane''

    Tak jak w temacie nawiasem mówiąc jestem na etapie budowania dolotu, tip kwasiak jest i teraz mam stożek amsoila i nasuwa mi się pytanie czy robić separacje na stożek czy bawić się w wak boxa, seryjna puszka wystarcza na duże moce z tego co mi wiadomo, dlatego modyfikacja jej wydaje mi się lepszym sposobem, lecz nwm czy jak już robić powycinać same dziury czy może doprowadzić powietrze bezpośrednio do puszki?


    PS. Zastanawiałem się nad założeniem tematu typu ''Rozmowy kontrolowane'' taki ot temat jak trzeba zadać jakieś pytanko, szczególnie fajny wydaje mi się dla nowych userów, ktoś czegoś nie doczytał nie zrozumiał, zawsze można rzucić pytanko w takim temacie bez odgrzewania starego tematu, co o tym sądzicie?

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Robilem wak boxa nie w tt a w a4 ale wydaje mi sie ze na to samo wychodzi, dzwiek wg. mnie byl drazniacy szczegolnie przy niskich obr. i wcisnietym sporo pedale gazu zanin turbina wstala, gdy juz zaczela ladowac bylo w miare. Jednak stozek wg. lepiej brzmi.

  3. #3
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Dajac stozek i robiac jego "zabudowe" w celu odseparowania od cieplego powietrza na postoju, robisz praktycznie to samo jak bys wsadzil stozek w seryjna puche robiac "wakboxa" z tym, ze zazwyczaj seryjna pucha jest troche za mala aby zmiescic tam stozek, ktory nie bedzie mial tam "ciasno".

    Moim zdaniem nie ma co sie bawic w wykorzystywanie seryjnej puchy bo to takie dopasowywanie stozka, ktory nie moze byc zbyt duzy aby sie zmiescic do puchy a powinno byc odwrotnie, budujesz airboxa pod stozek.
    To tylko moje osobiste zdanie ale uwazam, ze jak wsadzisz tipa do tego wystrugasz jakies silikony jak sie domyslam to seryjna pucha bedzie psula koncowy wyglad tego co stworzysz.
    Chyba, ze chcesz zachwowac w miare orginalny wyglad pod maska to jak najbardziej wakbox ze stozkiem.

    Natomiast jesli zalerzy Ci na efektach akustycznych typu sapanie przy zmianie biegow i dzwieku zasysanego powietrza podczas mocniejszego wcisniecia gazu to wakbox bedzie mial zbyt duze restrykcje akustyczne w porownaniu do samego stozka bez zabudowy.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 29-07-2016 o 16:09

  4. #4
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Dajac stozek i robiac jego "zabudowe" w celu odseparowania od cieplego powietrza na postoju, robisz praktycznie to samo jak bys wsadzil stozek w seryjna puche robiac "wakboxa" z tym, ze zazwyczaj seryjna pucha jest troche za mala aby zmiescic tam stozek, ktory nie bedzie mial tam "ciasno".

    Moim zdaniem nie ma co sie bawic w wykorzystywanie seryjnej puchy bo to takie dopasowywanie stozka, ktory nie moze byc zbyt duzy aby sie zmiescic do puchy a powinno byc odwrotnie, budujesz airboxa pod stozek.
    To tylko moje osobiste zdanie ale uwazam, ze jak wsadzisz tipa do tego wystrugasz jakies silikony jak sie domyslam to seryjna pucha bedzie psula koncowy wyglad tego co stworzysz.
    Chyba, ze chcesz zachwowac w miare orginalny wyglad pod maska to jak najbardziej wakbox ze stozkiem.

    Natomiast jesli zalerzy Ci na efektach akustycznych typu sapanie przy zmianie biegow i dzwieku zasysanego powietrza podczas mocniejszego wcisniecia gazu to wakbox bedzie mial zbyt duze restrykcje akustyczne w porownaniu do samego stozka bez zabudowy.
    Troszkę źle zrozumiałeś mnie nie mam zamiaru wkładać stożka w seryjna puche tylko jak już z cienkiej blachy zrobić jedynie izolacje od komory silnika zresztą tak jak w temacie artura tylko nieco z innego materiału, natomiast mając na myśli wak box chodziło mi o wyciecie w seryjnej puszce na dole i od strony nadkola otworów zostając przy zwykłym filtrze w środku.

  5. #5
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Spoko poprostu ten kawalek odebrałem tak, że masz stożek i chcesz albo zabudowac albo zrobic wakboxa z tym stożkiem
    mam stożek amsoila i nasuwa mi się pytanie czy robić separacje na stożek czy bawić się w wak boxa
    Jesli masz już stożek to grzechem byłoby go nie zakładać tylko ciąć seryjną puche.
    Nawet z zabudową będą fajne akustyczne atrakcje czego nie uraczysz robiąc wakboxa.
    Co do przepływów to Wakbox jest najtansza alternatywa na poprawe tzn nie bedzie gorzej a nic nie kosztuje.
    Tu mały test
    http://www.wak-tt.com/mods/induction...ctiontests.htm
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 02-08-2016 o 02:26

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Z ciekawości byłem dziś w sklepie tuningowym zapytać o filtr stożkowy do TT. Sprzedający gdy usłyszał to zapytał czy może najpierw obejrzeć auto. I oglądając od razu stwierdził, że zakładanie samego stożka spowoduje spadek mocy z uwagi na temperaturę jaka panuje pod maską. Rozwiązaniem, które mi polecił jest airbox ponieważ ma bezpośrednie zasysanie zimnego powietrza. Do tego montaż podobno jest bardzo łatwy.

  7. #7
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dlatego też montuje się separację w miejsce starej puszki, jak zrobisz to dokładnie jak np Arttur to będzie się sprawdzało na pewno lepiej niż bardziej restrykcyjny airbox. Do tego dolot z nadkola i będzie w porządku. Jednak co do dźwięku to jest dość słyszalny więc jak ktoś nie lubi może mu przeszkadzać, jak dodamy do tego wirusa będzie jeszcze głośniej. Jeśli chodzi zaś o wakboxa, to jest on o połowę cichszy, ale to czy wolisz stożek czy zwykły filtr zależy od ciebie. Kolejna rzecz że przy stożku w zależności czy suchy czy mokry, trzeba albo go czyścić i nawilżać, co też jak będzie źle wykonane zablokuje dopływ powietrza, albo suchy i wymiana po km zalecanych przez producenta.

  8. #8
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    Dlatego też montuje się separację w miejsce starej puszki, jak zrobisz to dokładnie jak np Arttur to będzie się sprawdzało na pewno lepiej niż bardziej restrykcyjny airbox. Do tego dolot z nadkola i będzie w porządku. Jednak co do dźwięku to jest dość słyszalny więc jak ktoś nie lubi może mu przeszkadzać, jak dodamy do tego wirusa będzie jeszcze głośniej. Jeśli chodzi zaś o wakboxa, to jest on o połowę cichszy, ale to czy wolisz stożek czy zwykły filtr zależy od ciebie. Kolejna rzecz że przy stożku w zależności czy suchy czy mokry, trzeba albo go czyścić i nawilżać, co też jak będzie źle wykonane zablokuje dopływ powietrza, albo suchy i wymiana po km zalecanych przez producenta.
    Szczerze to efekt akustyczny dla mnie jest mniej ważny co prawda przy stożku bez żadnej separacji jak zakładałem na próbe to było cholernie głośno, aż za bardzo dlatego nie wiem, czy separacji zredukuje tak ten dźwięk a wak box jest takim kompromisem, jedynym minusem to trzeba by częściej wymieniać filtr, ale przy stożku tak samo trzeba go dość często czyścić

  9. #9
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    To nie rozumiem po co w ogóle ruszać filtr? jak nie zależy ci na dźwięku i wyglądzie, bo od paru dziur w filtrze ci koni nie przybędzie.

  10. #10
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez BigBird.co Zobacz posta
    To nie rozumiem po co w ogóle ruszać filtr? jak nie zależy ci na dźwięku i wyglądzie, bo od paru dziur w filtrze ci koni nie przybędzie.
    No dobra ale nie jara mnie dzwięk startującego boeinga :>

  11. #11
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Zawsze możesz zamówić u Arttura wkładkę sportową pod ori obudowę i polepszy się przepływ.
    __________________________
    Pozdrawiam

  12. #12
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Ostatnio wyrwałem ori puszke za grosze wiec postanowiłem zrobić wak boxa. Efekt? Jest na prawde okej nie oszukując się prócz efektu akustycznego nie dało to żadnego przyrostu może o wartość błedu pomiarowego, tylko wadą takiego rozwiązania jest to, że filtr brudzi się o wiele szybciej, po 200 km wyciągając go aż się zdziwiłem. Teraz kończę obudowę z blachy na stożek i będę testował stożek (amsoil), ale tak nawiasem mówiąc nie ma się co oszukiwać, że jednak w granice 300 koni a już nie mówiąc o seryjnym aucie, najlepsza jest po prostu ori pucha :>

  13. #13
    Awatar Sodi
    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Y7W
    Posty
    93
    Cytat Zamieszczone przez Quuuun Zobacz posta
    Ostatnio wyrwałem ori puszke za grosze wiec postanowiłem zrobić wak boxa. Efekt? Jest na prawde okej nie oszukując się prócz efektu akustycznego nie dało to żadnego przyrostu może o wartość błedu pomiarowego, tylko wadą takiego rozwiązania jest to, że filtr brudzi się o wiele szybciej, po 200 km wyciągając go aż się zdziwiłem. Teraz kończę obudowę z blachy na stożek i będę testował stożek (amsoil), ale tak nawiasem mówiąc nie ma się co oszukiwać, że jednak w granice 300 koni a już nie mówiąc o seryjnym aucie, najlepsza jest po prostu ori pucha :>
    Czyli raczej w okresie jesienno- zimowym wak box ze zwykłem papierowym filtrem powietrza to bezsensowna opcja?
    Naprawdę odczucia akustyczne są tak fajne po "zrobieniu w seryjnej puszcze dziur" ?

  14. #14
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez Sodi Zobacz posta
    Czyli raczej w okresie jesienno- zimowym wak box ze zwykłem papierowym filtrem powietrza to bezsensowna opcja?
    Naprawdę odczucia akustyczne są tak fajne po "zrobieniu w seryjnej puszcze dziur" ?
    Kwestia tego czego oczekujesz, u mnie to brzmi trochę inaczej z racji, że mam całego tipa z kwasu i aż tak bardzo nie słychać dv, ale ogólnie słychać jak fajnie turbo wstaje Co do tego brudzenia filtra no wiadomo częściej trzeba zmieniać, ale jak nie jeździsz po jakiś ''polnych'' drogach to bez przesady, nawiasem mówiąc po wycinaniu warto opalic zapalniczka ranty i dobrze umyć.
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 12-09-2016 o 16:16

Podobne wątki

  1. Arrinera - luźne rozmowy
    Przez Alexander w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-04-2017, 11:12
  2. rozmowy w toku - auto czy kobieta?
    Przez M and V w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-02-2012, 17:23
  3. TT i Rozmowy w Toku... :)
    Przez M and V w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2010, 12:41
  4. stożek + mbc
    Przez Maras_66 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 10:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •