Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?

  1. #1

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71

    TT quattro `99 225PS a brak ESP, dziwne?

    Witam,

    Mam pytanie techniczne, czy TT-tka rocznik 99 moc 225, napęd quattro mogła być w wersji bez ESP ale za to ze spoilerem? Zastanawiam się czy jest to w ogóle możliwe bo zaczytałem na forum że jak jest spoiler to musi być ESP, na desce rozdzielczej przycisk jest ale pusty, zero napisu typu ESP, ASR itd, czy coś jest nie tak czy właściciel mógł po prostu nie zgłosić się na akcję serwisową bo była podobno nieobowiązkowa, skąd jednak ten spoiler, może quattro tak miały w standardzie nawet bez ESP.
    Nie mam możliwości na ten moment podjechania do ASO żeby sprawdzić a sprawa jest dość pilna. Druga sprawa to to że TT-tka jest wg. papierów `99 a w dekoderze win wyskakuje że 2000, podobno jest to możliwe jeśli jest z końca produkcji. Próbowałem szukać jakiś sensownych dekoderów VIN ale nie ma chyba takiego porządnego który by pokazywał szczegóły wyposażenia, kolor itp itd żeby porównać ze stanem faktycznym.
    Jeśli ktoś byłby tak miły i miał dostęp do takiego dekodera to będę bardzo zobowiązany za pomoc.

    przepraszam za post- tasiemiec ale temat jest dla mnie bardzo ważny.

    z góry dziękuję za pomoc.

    pzdr.
    DJK

  2. #2
    wygląda na to, że ta tetetka nie była na 100% na akcji nawrotowej - czyli ma stare zawieszenie i brak esp.
    spoiler można poprostu dokupić i dokleić samemu do klapy bagażnika - jest to osobna część

  3. #3
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    ESP musi być. Ja tez mam rocznik 99 ale bez spoilera. I ta opcja jest zdecydowanie lepsza. Podjęć do ASO i oni powinni wiedzieć więcej na ten temat.

  4. #4

    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    Katowice
    Posty
    71
    No cóż - i tak muszę podjechać do ASO.
    Ciekawe czy skoro ta akcja była proponowana bezpłatnie to można nawet po latach podjechać i zażądać bezpłatnej modyfikacji zawieszenia i dołożenia modułu ESP. Może to naiwne z mojej strony ale czy ktoś miał takie doświadczenia?

    Tak przy okazji znalazłem dość ciekawy link do dekodera VIN m.in AUDI. Wszystkie dotychczasowe były beznadziejne, tylko podstawowe info nawet rocznik mi się nie zgadzał do końca a tu full info - łącznie z dokładną datą produkcji i wyposażeniem.
    Jedyna wada to że strona jest po rosyjski ale po kliknięciu na prawy górny link wyskakuje po niemiecku! )

    http://www.detali.ru/cat/au/au.dll

    link pochodzi ze strony

    http://www.carxen.pl/index.php?optio...d=13&Itemid=23

    pzdr.
    DJK

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    Bieżuń/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    -
    Kolor
    2
    Posty
    142
    Ja mam TT z 99r nie mam esp(zadnego przycisku w srodku takze nie mam) a spoiler z tylu mam.Jak kupowalem TT to w zestawie gosciu dal mi zestaw zawieszenia ktore dostal w salonie.Wiec Twoje tt moze juz miec zamontowany taki zestaw...
    225 Q,black,xenon,bose,18"RS ,R32-look,

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2008
    Skąd
    Tarnow
    Posty
    32
    W moim jest esp a nie ma spoilerka na klapie bagaznika.
    Podjedz do aso i oni sprawdza czy miales robiona akcje. Jezeli nie byla to mysle ze dostaniesz wszytsko co bylo robione w tej akcji. U mnie byl akcja przeprowadzana wiec we wlasnym zakresie bede montowal lotke w aso. Juz ja kupilem, teraz tylko kwestia zamontowania.

  7. #7
    Awatar marekgastro
    Dołączył
    Aug 2007
    Płeć
    Skąd
    Pabianice
    Pojemność
    2.5T
    KM
    480
    Rocznik
    2017
    Kolor
    Catalunia
    Posty
    34
    Może nie być esp,a lotka i zawieszenie mogło być zrobione,poprostu nie była przeprowadzona akcja z esp.A co do tego czy będziesz mógł teraz coś z tym zrobić w serwisie w sensie akcji to napewno nie bo to już stara sprawa.pozdro

  8. #8
    a przy okazji esp ja mam małe pytanie... czy samochodem z esp 225 quattro da sie zapiszczeć oponami na suchym asfalcie? bo u mnie sie nie da :/ może to problem przepływki, której jeszcze nie wymieniłem

    jechałem ostatnio z Toba SerwiTT i zapiszczaly Ci oponki, ale Ty masz 250 koni i wersje bez esp, wiec to nie jest żaden punkt odniesienia do mojej wersji

  9. #9
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    moim zdaniem, jak esp jest wlaczone to sa marne szanse, zeby zapiszczaly. Z tego co wiem to SerwiTT nie ma esp, wieksza moc i moze dlatego zapiszczaly

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Ariel
    a przy okazji esp ja mam małe pytanie... czy samochodem z esp 225 quattro da sie zapiszczeć oponami na suchym asfalcie?
    Da sie jesli bardzo umiejetnie puscisz sprzeglo w okolicach 3,5 - 4 tys obrotow jednak na seryjnym sprzegle nie polecam . A tak BDW to poto min. jest quattro zeby jechac a nie piszczec

    ESP nie ma znaczenia , osobiscie zawsze mam wylaczony a wlaczam tylko jak pada i w zimie


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    ESP nie ma znaczenia
    hmmm, ale to nie jest tak, ze w TT ESP zawiera w sobie ASR? W starszych TT jest tylko ASR. Np. z wlaczonym ESP czy to na sniegu, czu mokrym asfalcie nie da sie ruszyc z poslizgiem, z wylaczonym to juz zupelnie co innego

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    O to samo mi chodzilo , wylaczamy i mie ma znaczenia
    W zimie czy na mokrym wlaczam zeby uniknac zbednych poslizgow jesli chce jechac spokojnie
    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Audi TT 8N 1.8 225PS Quattro by Piti
    Przez Piti w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 07:10
  2. Aviator Grey 225PS Quattro - Legion
    Przez Legion w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 12:40
  3. Brak błędów i dziwne zachowanie auta
    Przez TroyaN w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-03-2012, 02:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •