Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 29 z 29

Wątek: Kontrolka EPC

  1. #16
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Czyli z tego wynika, że ostatecznie może się palić na włączonym zapłonie (większość z Was tak ma, a autka śmigają z pełną mocą), byleby nie zapalała się na włączonym silniku, gdyż wtedy oznacza to, że uszkodzeniu uległ pedał przyspieszania lub przepustnica i silnik pracuje w "trybie awaryjnym". Jedynie Daz ma wszystko w porządku, bo wszystkie kontrolki gasną tak jak trzeba

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    EPC jest to kontrola silnika więc gaśnie dopiero wtedy gdy uruchomimy silnik ,układ się diagnozuje i jak jest wszystko ok. to gaśnie, i tak jest w każdym aucie. Szczrze mówiąc to nie spotkałem się jeszcze z innym przypadkiem.

  3. #18
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zdecydowanie i bezapelacyjnie kontrolka ma gasnac po wlaczeniu silnika , jesli w instrukcji jest inaczej to jest tam blad !!
    Kontrolka ma prawo zaswiecic sie na chwile i co jakis czas podczas jazdy , sygnalizyje nam to ze nasz uklad kontroli trakcji wlasnie zadzialal i zaprawde nie ma to nic do czynienia z brudna przepustnica ... Jesli swieci sie caly czas przyczyn moze byc kilka ale nie o tym temat
    Bart - Jedyny do zaakceptowania zamiennik ptzeplywki to przeplywka Boscha bez znaczkow audi czyli ta sama co w serji tylko bezposrednio od producenta ..


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #19
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    W takim razie przepraszam wszystkich za "sianie paniki" z tą kontrolką. Teraz muszę tylko myśleć o tym przepływomierzu i chyba zdecyduje się na ten Boscha regenerowany.

    Pozdrawiam

  5. #20
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Kontrolka ma prawo zaswiecic sie na chwile i co jakis czas podczas jazdy , sygnalizyje nam to ze nasz uklad kontroli trakcji wlasnie zadzialal i zaprawde nie ma to nic do czynienia z brudna przepustnica
    Arttur mowisz o ESP a wszyscy o EPC

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Trafna uwaga
    Nie zmienia to jednak faktu ze w polskim tlumaczeniu jest blad
    U mnie w instrukcji pisze ze powinna zgasnac 3 sec po uruchomieniu silnika .


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22

    Dołączył
    Sep 2008
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Black
    Posty
    57
    Cytat Zamieszczone przez Piotrek
    podmienienie przeplywki od tdi mija sie z celem , albo nie wiedzieli co robia , albo udawali ze wiedza..... Po odpieciu przeplywomierza mozesz poczuc roznice ale bedzie to spowodowane przejsciem sterownika w tryb awaryjny, na dluzsza mete grozi uszkodzeniem silnika.....
    To ze kontrolka gasnie po odpaleniu silnika to dobrze , kontrolka EPC odnosi sie glownie do przepustnicy sterowanej elektronicznie.

    Czy gasnaca dioda zaniepokoila Cie i daltego zaczales szukac przyczyny?? , czy tez
    co innego? ,

    Kazdy silnik reaguje na otwarcie przepustnicy z opoznieniem.... jednak jezeli uwazasz ze jest gorzej niz poprzednio , to wyczysc i nasmaruj przepustnice , zamien przeplywke na taka jaka przewiduje producent (nie zakladaj od tdi ,bo to tak jakby jej nie bylo albo i gorzej) lub najlepiej porzycz od kogos na chwile i porownaj.

    Witam wsystkich serdecznie

    Ostatnio padła mi przeplywka szukająć tu i tam okazało sie że w serwisie za nową wolają 1000 pln a gdy zwrócę starą 500 do silnika BAM 225km. Tymczasowo kupile magnetti mareli i samochod jeździ nawet nawet, ale biorąc pod uwagę że oryginal to oryginal postanowilem poszukać. Spisalem symbol BOSCHA z samego wkladu i okazalo sie że te same wklady sa montowane w silnikach 1.9 TDI. Czy może ktoś mial już jakieś doswiadczenia w tym temacie ? bo do TDI jest o wiele większy wybór i taniej (a biorąc pod uwagę że przepływka powinna przejeździć auto to chyba nie jest najgorsza alternatywa ) . Pozdrawiam

  8. #23
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Masz rację. Te same wkłady są faktycznie montowane do TDI a cena (w innej obudowie) jest duuuużo mniejsza i są bardziej dostępne.
    Jeżeli chodzi o zgodność numerów wkładów z numerami obudów to proszę:

    06A-906-461-A - F 00C 2G2 032
    06A-906-461-D - F 00C 2G2 040
    06A-906-461-L - F 00C 2G2 049
    071-906-461-B - F 00C 2G2 032

    U mnie do APX mam numer obudowy: 06A-906-461-E i wkład: F 00C 2G2 040 czyli taki jak w powyższym zestawieniu 06A-906-461-D.

    Co do numerów w TT to wygląda to następująco:

    TT 180:
    AJQ............06A 906 461 C
    APP............06A 906 461 D
    AUQ...........06A 906 461 L

    TT 225:
    APX............06A 906 461 E
    BAM...........06A 906 461 M

    Wg mnie liczy się numer z wkładu, bo wszystkie pasują do jednej obudowy, ale tylko jeden do danego silnika i nie ważne czy TDI czy w benzynie

    Pozdrawiam

  9. #24

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15
    Witam, jestem nowym posiadaczem i zakup chyba nie do konca był szczęśliwy. Z tego co przeczytałem kontrolka epc powinna zgasić się po zapaleniu silnika choć w instrukcji jest inaczej. I u mnie dopiero gaśnie po zapaleniu silnika. Jednak mam wrażenie że auto nie ma mocy jaka powinien mieć samochód dysponujący 180 km. Jest to moje subiektywne odczucie, nie jeździłem inna ttka więc nie mam porównania. Drugą kwestią jest niska temperatura, ale to już na inny wątek - na trasie 260 km wskazówka pokazywała ok 70. Dzisiaj sprawdziłem to na klimatroniku za pomocą kodu 49 i mniej więcej się potwierdza.
    Mam gorącą prośbę czy znacie jakieś warsztaty czynne w ten weekend w Warszawie żeby mi się podpieli pod komputer i zdiagnozowali czy wszystko jest ok. Albo może ktoś z forumowicz byłby wstanie mi poświęcić trochę czasu i sprawdzić błędy.Obiecuje nagroda będzię Chyba zrobiłem życiową głupotę.... Proszę o pomoc

  10. #25

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    magik-kj, co do mocy to chyba faktycznie cos nie tak , w mojej 180 jest odczuwalne te 180 ps , na poczatku sie zastanawialem czy nie jest po programie

    jezeli chodzi o temp mogą sie takie rzeczy dziac przez wadliwy termostat

  11. #26

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15
    No niestety porażka chyba roku, z rodziną wychodzi się najlepiej na zdjęciach. Kontrolka check engin też mi się nie świeci i pasy również. Mam nadzieję że to tylko żarówki

  12. #27
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Nie denerwuj się tak na samochód, jak nie kupiłeś dobrego/dopieszczonego egzemplarza, to trzeba na początek wymienić parę pierdółek
    Kontrolka niektórym gaśnie wcześniej, niektórym po zapaleniu i jest to normalne, u mnie nie ma żadnych błędów i gaśnie w trakcie uruchamiania silnika.

    Termostatu na vagu się nie sprawdzi, z tego co piszesz, musisz go wymienić.

    Jak nie patrzeć, samochód trzeba sprawdzić przed zakupem :P

  13. #28

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    15
    Myślałem że jak wujek nim jeździł 3 lata to wie o nim wszystko, no cóż myliłem się.

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    magik-kj, Porażka to by była jak by ci się auto złamało na zakręcie masz standardowy pakiet do ogarnięcia
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. MK1 8N - kontrolka ABS ESP
    Przez Just w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2021, 13:39
  2. Kontrolka ABS ESP + mrugająca kontrolka hamulcy na FIS
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:50
  3. Kontrolka ABS i ESP :(
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 13:50
  4. KONTROLKA ESP
    Przez damek0007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 19:29
  5. Co to za kontrolka?
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •