Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 29

Wątek: Kontrolka EPC

  1. #1
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400

    Kontrolka EPC

    Czy u Was również nie gaśnie kontrolka EPC po przekręceniu kluczyka na zapłon, tylko dopiero gaśnie po odpaleniu silnika? Wg instrukcji powinna zgasnąć po włączeniu zapłonu po ok. 3 sek.
    Byłem u elektromechanika i po podłączeniu do komputera wyskoczył błąd przepływomierza Podmienili na chwile przepływomierz z jakiegoś TDI-ka i auto od razu dostało kopa chociaż nie na dedykowanym przepływomierzu

    Nie wiem też, ale na obu przepływomierzach po gwałtownym dodaniu gazu, silnik wkręca się na obroty dopiero po ok 0,5sek. czyli nie w momencie wciskania pedału gazu, tylko z pewnym opóźnieniem. Czy to normalne??

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2002
    Skąd
    z okolic Warszawy
    Posty
    225
    podmienienie przeplywki od tdi mija sie z celem , albo nie wiedzieli co robia , albo udawali ze wiedza..... Po odpieciu przeplywomierza mozesz poczuc roznice ale bedzie to spowodowane przejsciem sterownika w tryb awaryjny, na dluzsza mete grozi uszkodzeniem silnika.....
    To ze kontrolka gasnie po odpaleniu silnika to dobrze , kontrolka EPC odnosi sie glownie do przepustnicy sterowanej elektronicznie.

    Czy gasnaca dioda zaniepokoila Cie i daltego zaczales szukac przyczyny?? , czy tez
    co innego? ,

    Kazdy silnik reaguje na otwarcie przepustnicy z opoznieniem.... jednak jezeli uwazasz ze jest gorzej niz poprzednio , to wyczysc i nasmaruj przepustnice , zamien przeplywke na taka jaka przewiduje producent (nie zakladaj od tdi ,bo to tak jakby jej nie bylo albo i gorzej) lub najlepiej porzycz od kogos na chwile i porownaj.
    TTC Quattro
    GG 1539752

  3. #3
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Auto mam dopiero jaieś dwa tygodnie, więc nie wiem jak powinno chodzić "normalnie".
    Zaniepokoiła mnie nie tylko ta kontrolka ale i to, że samochód czasem przyspieszał lepiej a czasem tylko wkręcał się na obroty, ale nie przyspieszał już tak gwałtownie.

    Ten przepływomierz od TDI był identyczny jak oryginalny, no i auto chodziło dużo lepiej, chociaż nie wiem czy napewno tak jak powinno, bo nigdy wcześniej nie jeździłem samochodami o takiej mocy i nie potrafie wyczuć "na oko" tych 225KM

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Toronto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    183
    Jesli masz dostep do vag-coma w bloku 211 sprawdzisz poprawnosc dzialania przeplywomierza.Przy 225KM powinny dochodzic do okolo 180 g/s (moc x 0, mierzac na 2 badz 3 biegu przy maxymalnych obrotach.

  5. #5
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No i kolejny pech Oryginalny nowy przepływomierz BOSCH kosztuje ok. 900zł.
    Zamówiłem więc zamiennik za 280zł. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z zamiennikami przepływek w TT? Kod VW tego zamiennika jest taki sam jak mojego uszkodzonego: 06A 906 461E.

    Czy to się sprawdzi

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2008
    Płeć
    Skąd
    Bieżuń/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ???
    Rocznik
    -
    Kolor
    2
    Posty
    142
    Ja zmienialem ostatnio przeplywke w serwisie audi,musialem zdac stara,a za (nową,albo zregenerowana) zaplacilem 380zl.Nie wiem,wyglada i jezdzi sie na niej jak na nowej
    225 Q,black,xenon,bose,18"RS ,R32-look,

  7. #7
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    No właśnie mi to samo powiedzieli, że trzeba oddać starą, a za 380 jest zregenerowana BOSCH-a. Zobacze jak będzie się sprawował zamiennik. Jak coś będzie nie tak, to też kupię tą regenerowaną...

  8. #8

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    mi tez EPC gasnie dopiero po odpaleniu auta ..... wiec mam sie nipokoic czy moge tak jezdzic ?

  9. #9
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Do lukaszienko...

    No już sam nie wiem jak ma być poprawnie Tak jak napisałem powyżej "Wg instrukcji powinna zgasnąć po włączeniu zapłonu po ok. 3 sek." Może faktycznie ma gasnąć dopiero po uruchomieniu silnika a w instrukcji jest może jakiś błąd w tłumaczeniu. Musimy poczekać aż się wypowiedzą inni jak u nich jest Najlepiej przeskanuj auto na VAG-u i napisz czy jakiś błąd wyskoczył.

    Pozdrawiam.

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Kontrolka ma zgasnac dopiero po odpaleniu silnika , tak wiec jest OK
    A przeplyaki tylko orginalne i dedykowane pod kod silnika


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Hmmm ale oryginał trochę kosztuje. A jeśli zastosuje się zamiennik ale dedykowany i ze zgodnym kodem, to czy będzie działał poprawnie, czy może zaniżać moc silnika??

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2007
    Skąd
    Lublin
    Posty
    27
    U mnie ta kontolka gaśnie własnie jakoś po 3 sekundach od przekręcenia na zapłon, ale nie musze uruchamiać silnika. Przekręcam klucz, gasną po kolei wszytskie kontrolki i EPC również nawet na nie pracującym silniku.
    Ostatnio miałem zresztą zabawe apropo tej kontrolki. Zapalała mi się nagle w trakcie jazdy, silnik w momencie jak się zapaliła robił się taki lekko przymulony. EPC odpowiada za przepustnicę oraz pedał gazu, jak jedno albo drugie pada zaczyna się ona ściecić. Wyciągnołem przepustnicę , przeczyściłem bo okazała sie być dość zasyfiona, i od tamtej pory nic się nie świeci, a różnica w jeździe jest znaczna, samochód jak by dostał skrzydeł.

  13. #13
    Awatar Bart227
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    400
    Mi też tak się wydaje że powinna gasnąć, skoro inne kontrolki gasną. Natomiast jeżeli zapali się w czasie jazdy, to silnik przechodzi w tryb awaryjny i zostaje zmniejszona moc. Może faktycznie sprawdzę jak u mnie wygląda sprawa przepustnicy i czy nie jest zabrudzona.

  14. #14

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    No w instrukcjii jest napisane ze powinna zgasnac niby a u mnie gasnie po odpaleniu silnika no ale nie czuje jakiejs zmiany w przyspieszaniu tzn tak jak ma byc czyli ok 6,5 do 100tki przy 225k/m no a EPC niby oganicza moc silnika czyli powinien wolniej jezdzic ... moze sie myle ? napiszcie jak jest u Was???

  15. #15
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    dziwna sprawa bo u mnie tez gasnie dopiero po wlaczeniu silnika, z moca jest wszytsko ok, co wiecej w instrykcji obslugi nie jest napisane ze ma gasnac po 3 sekundach. Przy innych jest tak napisane. Myslalem, ze zalezy to od rocznika (moja z 2003, juz po liftingu), ale Bart227 ma z 1999 wiec tez pewnie to odpada. Ponizej fotka mojej instrukcji (z 2003 roku).

Podobne wątki

  1. MK1 8N - kontrolka ABS ESP
    Przez Just w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-09-2021, 13:39
  2. Kontrolka ABS ESP + mrugająca kontrolka hamulcy na FIS
    Przez nonamed w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-03-2017, 21:50
  3. Kontrolka ABS i ESP :(
    Przez numberOne w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 13:50
  4. KONTROLKA ESP
    Przez damek0007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 19:29
  5. Co to za kontrolka?
    Przez kilazz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-11-2008, 19:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •