Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Skoki kangura

  1. #1
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015

    Skoki kangura

    Takie luźne spostrzeżenie (spisane teraz ze spostrzeżeń ostatniego roku), że moc >300KM jest przydatna nie tylko do zabawy, czy wyścigów. Ot zwykła sytuacja, skręcamy w prawo, a chwilę po skręcie widzimy, ze pas wlotowy nam się kończy za 30m. Obok nas jedzie spokojnie długi TIR. Możemy przyhamować i praktycznie ponownie włączać się za nim do ruchu, albo dać w pedał i w 1-2s go przeskoczyć zanim skończy nam się pas wlotowy.

    Podobnie jak przed nami jedzie cokolwiek na takim kończącym się pasie - zwykle od razu zjeżdża w lewo, blokując nam możliwość przyspieszenia. Co za problem nie zjeżdżać w lewo na pas właściwy, tylko znowu - skok kangura i zanim pas wlotowy się skończy jesteśmy już na właściwej drodze

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Czyli "na wżyne" coz za manifestacja miazdzacego przespieszenia! Wow!
    Ciekawe co powiesz jak bede za Toba i zrobie to samo, ot tak - od niechcenia - tylko na motocyklu.. ?
    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-07-2016 o 02:25

  3. #3
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Jak dasz radę to się uśmiechnę i pewnie pomyślę o kolejnym zwiększeniu mocy

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To mysl o zwiekszaniu mocy! Hehe

    Ps. Suzuki Hayabusa, 205KM, ok 2.4 do 100km/h, na 6tym biegu od 160km/h do 320km/h ok 6s...

  5. #5
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Lubię kilowac moto, mam już kilka na koncie, ale Haya to liga nie dla mnie, więc nawet nie proponował bym ustawki.
    Apropo Kangura
    https://youtu.be/D_C0Y5ehNyg
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 10-07-2016 o 12:01
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to jak kilujesz motocykle to masz naprawde szybkie auto. Gratuluje bo jak mowisz jezdzi i uwazam ze wyglada znakomicie!
    Jezdze motocyklami od ponad 20lat i od 16tu tylko scigaczami. Wiec jakiestam rozeznanie mam ale Hayka mnie bardzo pozytywnie zaskoczyla. Jest bardzo bardzo szybka. Przy licznikowych 320km/h mialem niecale 10k/obr na minute i jeszcze caly tysiac do wykorzystania. Przyspieszenia piekna sprawa!

  7. #7
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Jeszcze trzeba ruszyć motocyklem spod świateł.
    Jeśli od "świateł do świateł" jest kilkaset metrów, to zwykłe tts ruszając z launch control objeżdża średniego kierowce YZF-R6 ( mi się to zdarzyło )
    -"Na zielonym?
    - Dajesz........................
    - K***a co Ty tam masz?
    - dwa litry..."
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    I jeszcze bardzo często czuję ignorancję na propozycję killa, w sumie to się nie dziwię, a potem jest zdziwko i seria pytań, jak to tak!?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    nie bede sie spieral z Wami bo wierze ze launch control robi robote, ALE 2.5s do 100 i na 2jce ok 200km/h (po ok 6sekundach od staru) tez nie da sobie w kasze dmuchac nawet gdy kierowca moto da ciala przy starcie pozdrawiam!

    tak to mniej-wiecej wyglada, zegar w milach

    https://m.youtube.com/watch?v=TBGIDPQliJ8
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 12-07-2016 o 00:26

  10. #10
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Nie założyłem tego wątku, by robić analizy startu motocykli, ale mało kto się odważy tak ruszyć spod świateł. I bardzo dobrze, bo to moim zdaniem zbyt niebezpieczne, pewnie dlatego też Żuczek takich objeżdża (ja czasem również, choc nigdy jeszcze nie proponowałe im killa, właśnie ze względu na bezpieczeństwo motocyklisty). Co innego na torze. Na ulicy ja mam mocną konstrukcję dookoła mojego ciała, a motocyklista tylko kurtkę...

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Na ulicy ja mam mocną konstrukcję dookoła mojego ciała, a motocyklista tylko kurtkę...
    Bardzo trafne zdanie...o tym czesto zapomina ta czesc motocyklistow ktora wsiadajac na dwa kola zostawia rozum w garazu...

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Bardzo trafne zdanie...o tym czesto zapomina ta czesc motocyklistow ktora wsiadajac na dwa kola zostawia rozum w garazu...
    I właśnie dlatego jadąc motocyklem kładę pompę na propozycje takich startów czy to ze strony kierowców aut czy innych motocyklistów. Głowę mam jedną, jak ktoś prowokuje motocyklistę do takich startów w mieście to zupełny bezsens i żenada. Z wyłożenia lachy na typa mam większą satysfakcję niż gdybym miał go objechać. Dwa sezony temu w Łomży zginął doświadczony biker właśnie na Hayce, któremu po takim starcie zajechano drogę. Chłopa nie ma, kierowca auta odjechał - na miejscu został sprawca i trup motocyklisty.
    Ostatnio edytowane przez Kwinto ; 12-07-2016 o 09:15
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ważne że masz satysfakcję, ja pisałem o kilach w których podjęto rękawice, nie pisałem też o kilach super moto a zwykłych przecietniakach, upalalem mocne erki kiedy większość z was widziała je tylko na prospektach, lub z pozycji dywanu bawiąc się zabawkami, więc nie potrzebnie się spinacie Panowie więcej luzu. Pozdrawiam
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Wezcie pod uwage ze na drogach nie jezdza same motocykle po 1000+ pojemnosci i po 200km.
    Jest pelno starych wtsluzonych 600 itp.
    Ja sam na setupie 450km skilowalem kilka scigaczy. Fakt ze wszystko klasa 600 albo nakedy do 3/4 litra.
    Nigdy nikogo nie zaczepialem na swiatlach tylko najwyzej uczepialem sie tylka i potem sami proponowali.
    Zazwyczaj spinka motocyklistow byla wieksza niz moja a potem ich rozczarowanie takze i nawet zlosc. Z niektorymi sie nawet zakumplowalen jak ich potem spotkalem.
    Tak dla przykladu stara cbr:
    https://youtu.be/tvYKnia-330
    Swoja tt obecnie nie mialbym co z nia robic...
    Ja z motocyklem nigdy nie przegralem ale nigdy tez nie trafilem na szybkiego przeciwnika. Co nie zmienia faktu ze przyjemnie jest pokazac jakiemus wlascicielowi 600 ze zapuszkowany jest szybszy niz on krol szos
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 12-07-2016 o 10:53

  15. #15
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Mi chodziło tylko o to, że średni kierowca motocykla ze startu zatrzymanego
    w konfrontacji TTS+launch control, wypada w pierwszych kilkuset metrach gorzej, bo może się nakryć motocyklem na plecy.
    wiadomo, jak opanuje moto - idzie jak dzik w żołędzie i dochodzi seryjnego tts'a ale przy kilkuset metrowych odcinkach światła-światła...
    zanim go dojdzie - trzeba już hamować. "ZUCZEK" - przy Twoim aucie myślę, że 600'tka z rolki nie ma najmniejszych szans Cię dojść - obejrzałem film 500hp tt vs r6
    YouTube 500hp tt + R6...
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 10-03-2017, 17:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •