Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Głośny stukot przy wysokich obrotach.

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187

    Głośny stukot przy wysokich obrotach.

    Witam.Dzisiaj postanowiłem pierwszy raz nieco dać w kopyto po wymianie turbo i dotarły do moich uszu niepokojące dźwięki.Mianowicie w okolicach 4000 obrotów i wyżej jest slyszalny wyraźny i głośny stukot (intensywny przechodzący wręcz w warkot z racji szybko rosnących obrotow).na każdym biegu.na postoju rowniez.przed wymiana turbo tego dźwięku nie było i niewiem czy obecne dźwięki mam z tym łączyć. Z racji jego głośności (jak klepiace popychacze tylko 3 razy glosniej albo stary zmęczony diesel) bardzo mnie to niepokoi.Dzieje się to tylko podczas dodawania gazu pow 4 tys obrotów. Przy utrzymywaniu stałych wysokich obrotów jest cisza.Może napinacz łańcuszka? Zawór? Nie mam pomysłu, może ktoś mnie naprowadzi

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dodam że błędów brak a auto jedzie jak należy

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Naprowadzic to troche ciezko bez sluchania silnika. W/g mnie kazde metaliczne stukanie W SILNIKU to objaw uszkodzenia ktoregos z jego elementow.. Skoro dopiero co wymieniales turbo to radzilbym wrocic do mechanika lub poprosic go o ogledziny auta pod domem skoro istnieje obawa uszkodzenia silnika.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-07-2016 o 01:05

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Nowy objaw...
    Brak ciśnienia oleju....

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ups...

    Puk puk!
    Kto tam?
    Panewka..

    Cos sie rozsypalo kolego. Z tego co piszesz jest niedobrze. Bedzie remont. Musisz dac auto do mechanika. Musi sprawdzic co jest nie tak. Moze to glupie pytanie ale.. masz wogole olej w silniku, jest stan??

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Byl czyszczony smok w pompie olejowej?? Moze jest zapchany i nie dostaje silnik oleju.. lub padla pompa.. jak gora jest sucha to bedzie klepalo jak cholera. Jesli byla przerwa w dostawie oleju musisz liczyc sie ze cos moglo "poleciec". Panewki, turbo, glowica... sam wiesz.

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Ciemny nie jestem w temacie mechaniki wiec takie rzeczy jak poziom i jakość sa kontrolowane na biezaco.Teraz gdy pojawiła się kontrolka oleju to już wiem jakie mogą być przyczyny.Albo panewka, w lepszym przypadku pompa oleju.pierwsze to zrzucam dół i wymieniam pompę. Smok pójdzie przy okazji do czyszczenia.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Na szczęście wymiana i koszt pompy to niewielki koszt podobnie jak i czas więc to pójdzie na wstępie. A jakie będą efekty to opiszę z pewnością dla potomnych.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie mowilem ze jestes ciemny tylko ze czasem mozna stracic stan oleju w szybkim tempie. Pompa nie jest przesadnie droga ale smok to pieta achillesowa 1.8t Maly przekroj sprawia ze potrafi sie zapchac i to przewaznie on jest problemem. Trzymam kciuki ze to tylko to i ze motorownia ocalala.

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Dzieks.Mimo ze jakaś wiedzę mechaniczna posiadam to wielu rzeczy nie wiem i warto zakładać tematy bo takie jest założenie forum.dzielić się wiedzą i doświadczeniem.oleju rano brakowało 100 ml.wycieku nie było.Turbo ma tydzień po regeneracji wiec mam nadzieje ze nie dostało. Od razu po zapaleniu lampki zgasilem auto wiec mam nadzieje ze to stukanie było tylko wywołane niedoborem oleju na szklankach a nie uszkodzona panewka.ale to na dniach się okaże

  8. #8
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    U mnie jak zatkał sie smok to momentalnie klepaly ale szklanki . Po chwili jazdy padło turbo , przejechałem może z 500m . Polecam ci kupić pompę z ASO a nie Topran ! W ASO to koszt ok 560 zł ze śrubami po zniżkach . Jeśli u Ciebie nie klepią szklanki to raczej to co innego . Jeśli dźwięk jest po przekroczeniu danych obrotów to stawiam na panewki . Nie jezdzij autem bo szkoda turbinki

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    A wiec dostała panewka na 3 cylindrze.wal cały bez śladów zużycia.Wiec idę na ryzyko i zakładam panewki bez szlifu.Przyczyna nie jest jednoznaczna choć smok był zamulony zarówno jak i kanał w wale doprowadzający olej na 3 cylinder.Wszystko przedmuchane i drozne.Pompa idzie zapobiegawczo nowa.Jutro składam do kupy.Zna ktoś może moment dokręcania panewek?

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Moze ten link Ci pomoze:

    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2355532.html

    Tutaj link z naszego forum, post #9 i #10:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...5%9Bba-o-pomoc
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 08-07-2016 o 23:40

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Juz znalazłem ale dziękuję. Mam nadzieje ze zabiegi pomogą bo nie widzi mi się wyciągać wał...tym bardziej ze mam tylko kanał bez podnośnika i żadnego sprzętu.

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jezeli pomimo stukow wal ocalal to z nowymi panewkami jest szansa, ze bedzie ok..
    W jaki sposob oceniles ze wal nie dostal po doopie??
    Jezeli masz do dyspozycji kanal to nie jest zle. Przyda sie dobry zestaw kluczy nasadowych, oczywiscie klucz dynamometryczny oraz zestaw kluczy wpustowych.
    Musisz zachowac idealna czystosc przy wkladaniu nowych czesci. Przelewac je olejem podczas montarzu i pilnowac zgodnosci zakladanego zestawu. Najlepiej robic kazda z panewek po kolei demontujac i skladajac osobno kolejno kazdy z cylindrow.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-07-2016 o 00:30

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    A wiec autko poskladane.Póki co wszystko działa jak należy. Luzów na panewkach brak.Korbowod na 3 cylindrze nie miał śladów uszkodzenia.reszta panewek jak nowa mimoda przebiegu 250 tys.Były jeszcze fabryczne.Podejrzewam ze powodem usterki był wcześniej wspomniany smok.Po głębszym przyjrzeniu był zapchany prawie na amen.W siateczce nagar pozatykal oczka + nieco skrawkow silikonu i trochę "mułu ".Miejmy nadzieję że usterka nie powróci. A więc panowie czysccie smoki przy okazji.zdjęcie michy to nie czarna magia wiec myślę że warto.

  14. #14
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Fajnie ze operacja zakonczyla sie sukcesem i pacjent przezyl mam nadzieje ze turbo nie dostalo po tylku..
    Co do smokow to jest to bolaczka 1.8t i nie tylko. Sam robilem juz kilka i mimo braku smarowania turbiny smigaja w dalszym ciagu, o dziwo! mimo ze usterki mialy miejsce juz pare lat temu. U siebie, pomimo malego przebiegu tez sciagalem miske proforma i czyscilem smok chociaz tego nie potrzebowal, ale to zalezy kto na jakim oleju jezdzi. W moim przypadku silnik nie mial zadnego nagaru ale ludzie leja 10w40 i to jest masakra dla tego silnika. Miske sciaga sie bardzo latwo w TT takze KAZDY kto tego nie robil POWINIEN to zrobic. Jak amen w pacierzu. W passacie np juz tak latwo nie ma bo przeszkadzaja sanki ale da sie i bez podnosnika choc idzie sie nawkurzac. Przerabialem. Pozdrawiam i zycze spokojnej juz jazdy!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 09-07-2016 o 18:39

Podobne wątki

  1. 1.8t apx grzeje sie na wysokich obrotach
    Przez BartoszRzeczoznawca w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 16:00
  2. głośny dźwięk podczas ruszania, na niskich obrotach
    Przez pawel0520 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2017, 16:16
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 11:52
  4. Głosne gwizdanie przy wysokich obrotach
    Przez maniakTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •