Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 75

Wątek: Kompresja na pierwszym cylindrze?

  1. #16
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    No właśnie że chodzi w miarę normalnie, nie wiem może już się spaczyłem i tego nie słyszę, słuchałem ostatnio pracy apx-sów na różnych filmach z YT i nie zanotowałem większych różnic. Dzisiaj do nich podjadę i odpalę auto i posłucham bo to że silnik mógł chodzić trochę nie równo zrozumiem ale aby się nim nie dało jeździć nie zanotowałem tym bardziej jak auto rozpędza się do 200kmh bez żadnych problemów. A jak z tym kopceniem?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nie chodzi jak traktor, mniej więcej wiem jak brzmi traktor w wykonaniu tt, bo mi często uszczelkę turbo wydmuchiwało Zabieram dzisiaj auto pierniczę, dzięki za rady panowie.

  2. #17
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Auto rozpedza Ci sie normalnie do 200km/h.. nie byloby takiej mozliwosci. chlopie zabieraj to auto i jedz dla siebie samego zrobic pomiar u kogos innego. Bedziesz spal spokojnie.

  3. #18
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Tak też zrobię, po pracy jadę go odebrać bo coś mi tu jedzie

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Koniecznie jedź od razu np na stację kontroli pojazdów lub gdzieś gdzie na poczekaniu Ci kompresję zmierzą i pisz na forum bo bardzo jestem ciekaw

  5. #20
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    A może chodziło o 1Bar różnicy?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Chcesz to ja Ci znierze ta kompresje za free i watpliwosci beda rozwiane...

  7. #22
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Dzięki Paweł za propozycję, ale twój czas przeznaczę na inne rzeczy jak przyjdzie czas, a nie duperele

    Tak więc Panowie, niestety czarny scenariusz się potwierdził i wynik jaki jest to zaczynając od pierwszego cylindra: 1Bar, 10Bar, 10Bar, 10Bar. Tak więc silnik właśnie się rozbiera i zobaczymy co zostało zdewastowane. Co do objawów to jak już pisałem trzęsie budą, ale dość delikatnie tylko na jałowym i samochód wciąż jest w stanie rozpędzić się do 200Kh co jest dziwne, owszem pracuje nierówno i kopci przy przyspieszaniu, ale tak dla przestrogi przykład pokazuje że wszelakie scenariusze są możliwe :/

    I teraz mam kolejne pytanie, gdyż jak widzę z rozmowy mój obecny mechanik jest przeciwnikiem filtrów stożkowych i sugeruje, na razie wstępnie że przepuszczane przez niego drobinki dostawały się do silnika i to on jest przyczyną spustoszenia. Dodam że filtr to Simota 220cm. No i w takim razie na jaki filtr go wymienić tak aby być pewnym że będzie ok, tylko Amsoli? No i oczywiście czy to w ogóle możliwe aby przepuszczał na taką skalę?

    A jeśli zaś chodzi o samochód to będę wdzięczny za wszelkie sugestie wiążące się z jego naprawą i będę tu opisywał przebieg naprawy mojej biednej niuni

  8. #23
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wow! Naprawde niecodzienna sprawa... jezeli filtr mial dziure i ssal brudy to mozliwe ze i on byl winowajca... moze tip jest gdzies uszkodzony?? Z drugiej strony 1bar to zadna kompresja wiec wyglada bardziej jak rozwalona glowica.. takie gdybanie. Informuj co tam, ciekawy jestem co tam sie podzialo.. powodzenia!

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Chyba 5 lat używałem filtra od Arttura. Brak problemów z silnikiem. Obecnie oddałem go znajomemu i dalej jeździ.

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nawet najgorszy filtr trudno obwiniać o takie zniszczenia bo przecież po drodze jest cały czas obracający się wirnik turbiny i intercooler.
    Słabej jakości filtr może spowodować zanieczyszczenie oleju drobnymi cząstkami które będą mieć niekorzystny wpływ na wszystkie smarowane ruchome części silnika ale w tym przypadku zużycie postępowałoby równomiernie na wszystkich tłokach.

    Jak bym miał wróżyć to albo pękł pierścień ( pierścienie) na tłoku albo lekko nadtopił się tłok ..
    Tak czy inaczej, przykro mi że taka sytuacja wyszła i czekam na raport co było przyczyną.









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26
    Awatar BigBird.co
    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    Wwa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    397
    Hej wszystkim, w ramach mojej osobistej katastrofy zdaję dalszą relację i także proszę o sugestię jak jakieś macie.

    Mianowicie już wiemy co jest przyczyną owego stanu czyli tadam, zawór jest wypalony także pierścienie do wymiany co przypuszczam jest przyczyną niższej kompresji na pozostałych cylindrach. I teraz zasadnicze pytanie co robić? W sensie nie czy naprawiać a raczej co naprawiać? Głowica już poszła do roboty i teraz pytanie czy robić to co zostało zdewastowane czy też robić całość silnika? Mechanik sugeruje zrobienie całości oczywiście czyli: zaworów, pierścieni, prowadnic, cylindrów, tulei itp. Całego tego magicznego voodo którego do końca nie rozumiem bo moja wiedza kończy się na podstawowym ogóle silnika i jego budowy. Tak więc doradźcie co zrobić bo z pewnością wiecie więcej ode mnie i czy są jakieś rzeczy których nie ruszać czy też ruszać i dlaczego tak a nie inaczej Dodam że sugerowany koszt naprawy wraz z robocizną to około 4500zł, ale jak to mi podkreślono to raczej dość luźne założenie, więc przypuszczam że mniej nie będzie Dajcie znać bo jestem w kropce a muszę zdecydować co robimy.

  12. #27

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    139
    Kumpel ostatnio do s3 kupił silnik z angola z przebiegiem 90 tys mil za 1900 zł... No ale to zawsze loteria.

    W jakim stanie dół silnika? Skoro kompresja to tylko kwestia dziury w głowicy, to może o obejdzie się bez ruszania dołu? Skoro jeden zawór jest trafiony, to istnieje szansa, że reszta też przepuszczała i stąd obniżone wyniki?

  13. #28
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Pisał kolega, że kompresja bez szału na każdym w cylindrów. Ja chyba sprawdziłbym pierw słupek, czy trzeba tulejować czy wystarczyłoby przehonować i dać nowe pierścienie. Jeśli tylko honowanie to dajesz nowe pierścienie, panewki ( do sprawdzenia główne i korbowodowe). Oczywiście do sprawdzenia wał. Jak już silnik na wierzchu to od razu warto sprawdzić sprzęgło. Musisz się zastanowić czy chcesz mieć pewniaka i później podnosić moc na zrobionym dobrze silniku czy chcesz zaryzykować i kupić słupek używany.
    Możesz kupić słupek używany, a swoją głowice zrobić na cacy i też powinno być ok.

  14. #29
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak by był ogarnięty mechanik bez otwierania zdiagnozowal by przyczynę tak czy siak trzeba otwierać motor, i aż grzech nie wyremontować, zapewne nie grzeszy stanem całości

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #30
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Hmm.. jak zrobisz na porzadnych czesciach to bedziesz wiedzial co masz. Cylindry powinny byc raczej nie tkniete, tloki cholera wie, jesli nie wypalone to niech siedza, pierscienie i panewki to nie jakas straszna sprawa.. zregenerujesz glowice i bedzie silnik zdrowy. 4,5tys zl to sporo. Wpierw popros o bardzo dokladny kosztorys.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 07-07-2016 o 17:24

Podobne wątki

  1. Jaka Kompresja AJQ??
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-03-2019, 00:09
  2. Mk2 nie odpala za pierwszym razem
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 18:24
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 16:20
  4. Misfire tylko na jedym cylindrze
    Przez pro rider w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 21:55
  5. Bledy po pierwszym skanie.
    Przez Meping w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 16:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •