Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Problem z trzymaniem obrotów, gwizd 1.8t.

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23

    Problem z trzymaniem obrotów, gwizd 1.8t.

    Witam,

    Moje auto coś boli. Silnik nie trzyma obrotów, VAG pokazuje wahania w przedziale 740-860 obrotów na biegu jałowym, słychać nierówną pracę silnika oraz czuć drgania w kabinie, na kierownicy etc.
    Towarzyszy temu także samoczynne podbijanie obrotów podczas wchodzenia silnika na bieg jałowy, obroty opadają i momentalnie zostają podbite (dorzucam nagranie). Znajomego 1.8t też tak przebiera, może ja jestem przewrażliwiony lub on też ma jakąś usterkę.

    Drugi problem to gwizd, który jest słyszalny dopiero od mniej więcej 4,5k obrotów. Przy gazie w podłodze od tego momentu zaczyna się przemiana 1.8t w silnik odrzutowy, jest to dosłownie taki donośny gwizd, że aż ludzie sie oglądają bo nie wiedzą co się dzieje, sąsiedzi już mnie mierzą wzrokiem i dużo rozmawiają no hałas jak cholera Znajomy podczas wymiany filtra paliwa powiedział, że mam delikatny przedmuch na elastycznym złączu wydechowym, stąd też moje podejrzenia, że gwizda przez tą dziurkę, ale aż tak? Czy to może wirnik turbiny ma jakiś luz i stąd ten hałas?

    Trzeci problem jest taki, że dwa dni z rzędu silnik nie chciał odpalić, zgasiłem rozgrzany na jakąś godzinę i klapa, VAG pokazał mi błąd czujnika położenia wału korbowego G28 - po skasowaniu błąd nie wraca.
    Olej Motul x-cess 5w40, rozrząd wymieniany wraz z olejem ok 4000km temu tak samo wszystkie filtry. Wymieniłem uszczelki pod kolektorem oraz między nim a przepustnicą, także zabrałem się za odmę i test szczelności - węże od odmy były dosłownie skamieniałe w środku więc zostały wymienione wraz z zaworem zwrotnym, test szczelności silnik przeszedł pozytywnie. Nowe świece, zawór DV oraz N75.
    Dodam, że pod pokrywą wałków było dużo nagaru, jakiś ciul jeździł na castrolu i chyba go w porę nie zmienił, chciałem zalać płukankę lecz nie jestem do końca pewien kondycji silnika czy zaraz się coś nie wysypie więc wyczyściłem co się dało. Łańcuch napięty solidnie, oczka między zębami zgadzały się.

    TT ma silnik 1.8t 180km quattro i jedzie identycznie jak kolegi A4 150km, wydaje mi się, że chyba jedzie normalnie bo to rozłożenie mocy i napędu jednak jakąś rolę odgrywa i nie jest to jakiś potwór uliczny

    Film co do pierwszego problemu: https://youtu.be/xSbegtnm4DI

    Pozdrawiam i liczę na jakąkolwiek pomoc
    Ostatnio edytowane przez LeVaN ; 27-06-2016 o 14:48

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak dla mnie to obrotomierz zachowuje sie ok, troszke zafaluje ale trzyma obroty jak trzeba. Co do nagaru pod deklem to polecam zdjac miche i wyczyscic smok pompy oleju bo ktoregos dnia zapali sie oliwiarka i bedzie lipa. Skoro masz dziure w ukladzie wydechowym turbo bedzie slychac bardziej.

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Dzięki za odpowiedź.

    Najbardziej irytujące są te drgania na biegu jałowym, czuć dosłownie, że silnik nie pracuje równo.
    Czy przed zdjęciem michy zalać płukankę czy po prostu wszystko dokładnie wyczyścić, złożyć i już nic nie ruszać?
    Zastanawiam się nad DP 3" i tu pytanie - wiesz może czy AJQ 180q ma dwie sondy czy jedną?

    Pozdro!

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Bieniów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    U mnie chodziło podobnie i także czułem drgania ,po wymianie sondy drgania ustały, obroty dalej delikatnie falują ale drgań silnika nie ma ...

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Plukanka nie zaszkodzi ale po niej takze trzeba zdjac miske i wyczyscic smok, jesli nie byl czyszczony to zaloze sie ze wymaga tego. W 1.8t smok ma maly przekroj i szybko sie zapycha. Sprawdz czy wibracje beda mniejsze jesli wylaczysz klimatyzacje.
    Wydaje mi sie ze AJQ ma dwie sondy. Latwo sprawdzic, poloz sie pod autem i sprawdz czy ma sonde za katalizatorem.

  6. #6
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    180Q AJQ ma jedną sondę

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to zostalem poprawiony i dobrze bo zapamietam na przyszlosc! mam ARY z 2001 i sa dwie sondy. Myslalem ze to bardzo pokrewne jednostki, a jednak roznice sa jak widac

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Ok dzięki za wskazówki!
    Przez nieszczelność na złączu elastycznym sonda może przekłamywać? Jeżeli tak to chyba bez sensu będzie wymiana sondy na nieszczelnym wydechu, niedługo zakupię DP 3" - ma się rozumieć, że skoro silnik posiada tylko jedną sondę przed katalizatorem po założeniu układu z kwasówki nie będzie świrować?

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wydech musi byc szczelny dla prawidlowej pracy sondy.

  10. #10
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Jak nie chcesz zaraz regenerować turbo to zdejmij miskę i wyczyść cały smok pompy oleju. Dodatkowo wyczyść dokładnie miskę. Wymień olej i filtr, pojeździj trochę i znowu nowy olej i filtr.

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Ok narazie już wszystko wiem dzieki wielkie Jeszcze jedno pytanie - jak to jest z tymi cewkami. Cewka zapłonowa działa lub nie działa czy mogą się zdarzać jakieś chwilowe anomalia? Posiadam cewki HITACHI.

  12. #12

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    3City
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    53
    Mam kolego bardzo podobny jak nie identyczny przypadek jak Ty. Cewki dwie Hitachi i dwie inne bo już padły wcześniej i mam dziwne wrażenie że właśnie jest to wina cewek. Teoretycznie działa albo nie ale wydaje mi się że w praktyce może ona padać po malu i mieć takiej objawy. Za ok. 3 tygodnie kupuje komplet nowych cewek i mam nadzieję że to pomoże bo mecze się z tym dość długo. U mnie tak samo czuć że auto pracuje w pewnym momencie gorzej, jakby go przyduszalo.
    Mam wielką prośbę do Ciebie jak ogarniesz szybciej problem a pewnie tak napisz w temacie co zrobiłeś i jak to się skończyło. Będę wdzięczny i pewnie kilka innych osób też. Może jakoś razem do tego dojdziemy. Jak coś PW.

    Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Dokladnie tak jak mlody_mk2 napisal. Ja czyscilem smok i miske, zalalem swiezy troche tanszy olej ale pelen syntetyk, przejechalem ok 1000km i wymienilem na motula 5w40 razem z filtrem i glowe masz spokojna jezeli pozniej juz smigasz na 5w40..

  14. #14
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Można się pokusić o zdjęcie pokrywy zaworów i szklanek i tam też wszystko wyczyścić.

  15. #15

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Śrem
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    23
    Dziękuję za rady! Czyszczenie będzie obowiązkowe, głównie chcę sprawdzić ogólną kondycję silnika na ewentualne mody w przyszłości i jakiś delikatny program. Co do drgań to wydaje mi się, że sonda nie może się odnaleźć bo coraz bardziej słychać dziurę w wydechu i tym samym są większe drgania na jałowym. Co więcej drgania i nierówna praca silnika nasila się na ssaniu, po nagrzaniu się silnika i zmniejszeniu przez komputer dawki drgania nie ustają co prawda lecz są wyczuwalnie mniejsze. Aktualnie olej Motul X-cess 8100 5w40 - polecicie coś lepszego na zmianę do 1.8t? Co powiecie o olejach FUCHS, Millers?

Podobne wątki

  1. Dziwny gwizd podczas przyspieszania(turbo)??
    Przez Krzysztof_B w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 15:23
  2. Podniesienie obrotów
    Przez MarioK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 07:39
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:47
  4. Gwizd z turbo na wolnych obrotach
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 20:59
  5. Falowania obrotów
    Przez Metju w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-04-2012, 10:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •