Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 24 z 24

Wątek: Logi BAM - wskaznik doładowania 1.7Bar

  1. #16
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez v3r Zobacz posta
    Na razie muszę tak jeździć :/ w sobotę postaram się coś popatrzeć tylko pytanie co? Wydaje mi się że jak kupiłem auto to jeździło lepiej niż teraz (wcześniej 160000km, teraz prawie 210000). Pamiętam że czytałem że niby po 200kkm coś może się z nimi dziac. Jeżeli to sonda to jaka proponujesz kupić? oryginał czy może jakiś dobry zamiennik znasz?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
    Sprawdzil bym czy to rzeczywiscie sonda mozna ja chyba na krotko sprawdzic looknij na forum gdzieś o tym jest, bo byc moze kwestia programu jak kolega wyzej wspomnial, z kolei przelataleś 50k w sumie mowisz ze nic sie nie dzialo, mam nadzieje ze ktos bardziej ogarniety sie tu jeszcze wypowie bo moge sie mylic
    Ostatnio edytowane przez Quuuun ; 08-07-2016 o 12:22

  2. #17

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    Sonda jest ok, nie wymieniaj, tego ostatniego loga robiłeś na lpg czy na pb? coś niskie to egt wyszło jak na takie cofanie zapłonu, zadany afr powinien być troche niższy ze względu na podniesione doładowanie, a jak widać jest taki jak w fabrycznym sofcie.

  3. #18
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    na lpg, mam zrobić dodatkowo na pb?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  4. #19

    Dołączył
    Jan 2013
    Płeć
    Skąd
    Łódzkie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    150
    Rocznik
    2001
    Kolor
    niebieski
    Posty
    225
    No to już wiadomo czemu takie niskie egt wyszło w tym logu, jak chcesz to zrób dla porównania na pb.

  5. #20
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    logi na benzynie: http://vaglog.pl/log_269919.html
    zrobilem ~200km wchodze w kanal 34 i odrazu mam napis test ok, bez trzymania gazu i hamulca, tak może być? Jak wrócę to wykonam test na 34 kanale jeszcze raz.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Dzisiaj po krótkiej jeździe próbowałem zrobić test na kanale 34, ale ciągle pisało test off chociaż temp. była 450-500 C. Spróbuje go jeszcze później powtórzyć i zobaczymy czy się uda.
    W grupie 30 sonda przed katalizatorem zmienia wartość chyba prawidłowo. Jest 111 i przełącza się 011, 110. Natomiast druga sonda ma ciągle wartość 110 i nic się nie zmienia, również postaram się później to zweryfikować. Czy takie zachowanie jest prawidłowe? Czy może mam wyłączoną drugą sondę programowo?
    Grupa 31 na postoju, bieg jałowy wartość prawie ciągle utrzymuje wartość 1.0 czasami minimalnie spada, natomiast okolice 3-4tys(bieg jałowy) wyglądają następująco: http://vaglog.pl/log_270174.html
    Grupa 32:
    Nazwa:  Bez nazwy.png
Wyświetleń: 81
Rozmiar:  18.2 KB
    Widzę tylko, że jeżdzę na ubogiej mieszance. Z tego co widziałem to wartość ta powinna mieścić się w przedziale -+10, u mnie jedno przekracza, ale i tak chyba nie jest dobrze bo powinno być blisko 0;/

  6. #21
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Ponownie sprawdzalem grupe 32 po 200km i pierwsza wartość zmalala do 4%, a druga wynosiła 0% więc w porządku. Ma ktoś pomysł co mogę dalej sprawdzić i jak zweryfikować co jest problemem?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  7. #22
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zdecydowanie bardziej trzeba podlać paliwem bo silnik nie chce przyjmować zapłonów z powodu niskiej ilości paliwa.
    Przy takim stukaniu będziesz miał tylko problemy z silnikiem bo to ,że ecu robi korekty i broni się przed spalaniem stukowym to nie znaczy ,że nie niszczysz silnika.
    zmień jeszcze świece jeśli tego nie robiłeś bo czasem pomaga ale paliwa zdecydowanie trzeba dołożyć . Warto też zlogować jaka jest temperatura w dolocie bo spotykałem się ,że IC zasyfione, kierownic powietrza brak i nawet pomimo 2x smic w dolocie dochodziło do 60+ .
    Paliwo lej tylko 98..chyba ,że nigdy nie jeździsz na 100% gazu.
    Co do egt to ok ale ja je mierze od startu np do końca 4 biegu bo taki pomiar na 3 biegu niewiele mówi gdyż na właściwy pomiar egt potrzeba czasu...
    zloguj EGT na gazie bo jestem bardzo ciekawy...

  8. #23
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Świece zmieniłem z 2 tyg temu na nowe ngk, co znaczy dołożyć paliwa? Zlogowac też jednocześnie 31, 2, 112 ale na 4 biegu i do odcinki?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #24
    Awatar v3r
    Dołączył
    Aug 2014
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    144
    Rozmawiałem z mechanikiem i sugerował mi, że może być problem z cewkami. Co o tym myślicie?

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wskaźnik doładowania - jaki wybrać
    Przez d_matys w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 28-07-2023, 20:05
  2. MK1 [8N] Błąd czujnika ciśnienia doładowania- Logi
    Przez impo12 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2017, 08:54
  3. 1,8T App brak doładowania
    Przez Zielak88 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-08-2014, 18:21
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 00:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •