Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Skóra na gałkę zmiany biegów-pytanie

  1. #1
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126

    Skóra na gałkę zmiany biegów-pytanie

    Witam,przeszukałem forum ale nie widzę tematu wiec pytam. Czy ktoś z was wymieniał zużytą skórę gałki zmiany biegów na coś takiego jak w linku poniżej? Moja gałka ma trochę śladów po pierscionkach poprzedniej właścicielki i chciałbym ja wymienić. Pytanie czy ktoś z Was bawił się ze zmiana samej skory czy gra nie warta świeczki?
    Dodatkowe pytanie czy ten aluminiowy pierścień na gorze gałka da się wypolerować? Bo też ma sporo zarysowań.

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5114504488

  2. #2
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Dać się da, tylko jeśli na aukcji już wygląda to wg. mnie mega słabo, to jak będzie wyglądało po założeniu przez osobę niewykwalifikowaną? Widziałem takie akcje, co prawda nie w TT, i wyglądało to wprost koszmarnie. Odstaje, zagina sie itd itp.

  3. #3
    Awatar red5555
    Dołączył
    Sep 2013
    Płeć
    Skąd
    Danzig
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    217
    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_B Zobacz posta
    Dodatkowe pytanie czy ten aluminiowy pierścień na gorze gałka da się wypolerować? Bo też ma sporo zarysowań.

    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5114504488
    Da się ! I to nawet bardzo prosto
    Jest oddzielny temat na forum i w moim wątku też opisałem

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa-Bródno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    187
    Ja kupowałem gałkę zregenerowana przej Jerrego.półtora roku już hula i wygląda jak pierwszy montaż a więc jest to możliwe.

  5. #5
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126

    Skóra na gałkę zmiany biegów-pytanie

    Dobra,temat skory nieaktualny,już ją zregenerowałem i wygląda jak nowa.
    Co do pierścienia to też przeszedł regeneracje i teraz wygląda tak


    ale zastanawiam się czy nie zrobić go na szczotkowany czyli tak


    A całość wygląda tak
    Ostatnio edytowane przez Krzysztof_B ; 19-06-2016 o 18:56

  6. #6
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Offca1988 Zobacz posta
    Ja kupowałem gałkę zregenerowana przej Jerrego.półtora roku już hula i wygląda jak pierwszy montaż a więc jest to możliwe.
    Dzięki za wspomnienie o mnie No parę osób jeździ z tymi skórkami, nie powiem. Nikt do tej pory jakoś nie narzeka

    Ja co prawda nie korzystałem ze skórek z tej aukcji, ale trzeba by spróbować czy da się je ładnie naciągnąć.

    Podstawą jest naciąganie skóry "na mokro", czyli moczymy skórkę w ciepłej wodzie (niektórzy spece mówią że na wodę nie można (ble ble ble), tylko na olej....ja wolę na wodę bo ona wysycha...a olej nie) i naciągamy na gałkę po uprzednim usunięciu starej skórki. Po naciągnięciu drugą ważną sprawą jest dopasowanie poprzez odcinanie zbędnych resztek skóry i odpowiednie ułożenie pod pierścieniem aluminiowym jak i dolnym - plastikowym. Potem zostawiamy gałkę na wyschnięcie, wtedy skórka trochę się kurczy i idealnie pokrywa gałkę.

    P.s. Ja dodatkowo jeszcze usuwałem nadmiar skóry za szwem jak skórka jest wywinięta na "lewą stronę" (trochę ryzykowne, trzeba uważać). Dzięki temu szew idealnie licuje z wycięciem w gałce a sama gałka zachowuje kształt kuli.

    P.s.2 Tak tak, wiem. Trzeba przyłożyć do tego trochę serca i mieć trochę fachu w rękach, ale da radę zrobić jak widać

    P.s.3. Pierścień da radę wypolerować, papierami ściernymi wodnymi idąc po kolei od gradacji 500 aż do 2000 i więcej.

    Niestety aluminium pod wpływem ludzkiego potu może mieć i ma tendencję do śniedzienia, bo oryginalnie pierścień aluminiowy jak każdy element aluminiowy wnętrza w MK1 jest anodowany i tylko taki proces zapewni oryginalny wygląd jak z fabryki. Niestety nie jest to tania impreza...pytałem wiele warsztatów zajmujących się anodowaniem aluminium i naprawa, czyli ponowne anodowanie takich małych pojedyńczych elementów jest nieopłacalne, chyba że większa partia takich elementów...można też próbować anodowania w zaciszu swojego domu, tylko że bardzo łatwo o pomyłkę (atmosfera podgrzanego kwasu siarkowego i napięcia stałego od 12 do 20 V na elementy poddawane obróbce) co w konsekwencji przeważnie kończy się zawsze wybuchem (pomijając smród kwasu siarkowego)....nie polecam, chyba że ktoś ma dobre ubezpieczenie na życie i dom
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 19-06-2016 o 19:29
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #7
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126
    Nawet jak miałbym to robić raz na dwa trzy miesiące to i tak wole to przepolerowac niż patrzec na te zadrapania które były wcześniej

  8. #8
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126
    Nawet jak miałbym to robić raz na dwa trzy miesiące to i tak wole to przepolerowac niż patrzec na te zadrapania które były wcześniej

Podobne wątki

  1. Jak rozebrać gałkę zmiany biegów ?
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 04-08-2019, 18:16
  2. Kupię gałkę zmiany biegów mk2 i lampę prawą
    Przez Morissxd w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-07-2016, 02:47
  3. Kupię gałkę zmiany biegów TT 8n 5 bieg
    Przez omerta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-11-2015, 11:26
  4. jak zregenerować gałkę zmiany biegów
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 06-03-2013, 10:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •