Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Proszę o pomoc nagła awaria :(

  1. #1
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953

    Proszę o pomoc nagła awaria :(

    No i stało się pierwsza awaria w mojej tt do tego stopnia że auto nie pali dziwny zbieg okoliczności chyba się na mnie obraziła (ogłoszenie). Z racji niedzieli chcę pojechać do rodziny z rana a tu zonk wsiadam auto nie pali... Do sedna tt stoi w garażu od 1.5tyg przez ten czas nie było nic robione. Otwieram auto wsiadam przekręcam kluczyk na raz zapalaja się wszystkie kontrolki (jak zawsze) i delikatnie mrugaja a raczej jarzą tak jak by miały za mało pradu nastepnie gasna lecz zostaje kontrolka immo (mruga normalnie). I tak ciagle zero odzewu, postanowiłem odpiąć kleme poczekałem chwile podpinam ponownie wsiadam wszystko normalnie gaśnie OK na fisie zapalam i nic tylko cyk pod maska i tyle nawet nie chce zakręcic. Mówie akumulator podkładam z 2 auta taki sam i dalej nic to samo Co się dzieje ? Fis dziwnie zachowuje z kąd to immo i dlaczego te kontrolki tak dziwnie świeca.... aha jeśli chodzi o fis to za każdym razem jest dobrze wszystko czyli wyskakuje OK. Nie mam możliwości podpięcia do vaga a 2 kluczyk będę miał dopiero jutro bo jest u rodziców. Pomocy
    Dodam jeszcze że rozrusznik mam do przeczyszczenia bo od pewnego czasu przy odpalaniu "wył" i nie sądze żeby padnięty rozrusznik miał wpływ na fis.... a sam fis jak to fis czasem bzikował plus wyświetlacz do wymiany (brak paru lini)
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 12-06-2016 o 08:15

  2. #2
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Ojoj. Bez Vaga to nie damy rady chyba wywróżyć....



    Może to nawet być zarówno komp, albo coś błahego jak luźna klema lub luźna masa...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  3. #3
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Tak myślałem :/ mam problem z połączeniem z moim lapkiem ustawienia są ok ale mimo to nie widzi autta :/ luźna masa? Czy masz na myśli kleme od masy źle dokręcona pod aku ?Same klemy sa ok bo przeczyścilem je i dobrze dokręciłem...

  4. #4
    Awatar Kozi
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czarna
    Posty
    392
    Sprawdź napięcie. Może za krótko ładowarek aku z innego auta. Jak napięcie jest poniżej 12 to nie zapali.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Ładuje ten z tt w domu potem zaniose i sprobuję na nim. Ale przez aku tak by dziwnie fis działał no i to immo świeciło? Po odpięciu klemu immo znika tak do 3 przób zapalenia a potem zaczynaja cyrki z fisem jak pisałem na poczatku

    Jestem zielony z prądu ale takie pytanko czy mogę tak sprawdzić że podjedzie znajomy swoim mercem 5l z wiekszym akumulatorem i spróbujemy odpalić na kable ? Czy nic nie spalę ? Z tego co wiem ma 350konnego 5l meśka i czy po prostu tt nie dostanie za dużo prądu a raczej mój aku. Może głupie pytanie ale wolę upewnić...
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 12-06-2016 o 09:31

  6. #6
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Identyczny efekt miałem w A4 z 1.8T. Problemem okazał się akumulator. Po założeniu nowego jak ręką odjął. Rozumiem że nie masz żadnego dokładanego alarmu/zabezpieczeń ?

    Aha no i przy starym aku robiła się choinka na zegarach łącznie z fisem...

  7. #7
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Nie kolego nic mi nie kradnie prądu ani nic nie zabezpieczane dodatkowo. Nie ukrywam aku mam stary czyli na pewno odkad mam tt czyli 4 lata ma i byl ladowany pare razy z racji ze auto praktycznie stoi cały czas.

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Jak nie będzie to ciężarówa Mercedesa to nic się nie stanie Moc w KM czy pojemność silnika drugiego auta nie ma znaczenia. + do +, a - do - i powinno być ok.

    Być może że to wina akku, tak jak mówi Kozi. Mój FIS również pokazywał "OK" jak akku padało, także to nie jest wyrocznia i wyznacznik że wszystko jest OK
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    Mówie akumulator podkładam z 2 auta taki sam i dalej nic to samo
    Wiec pewnie nie akumulator. Sprawdz czy przewod od rozrusznika nie jest luzny. Jesli nie to moze kostka pod stacyjka dala za wygrana?? Bez vaga ciezko cos stwierdzic.

  10. #10
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Podczas postoju cos by sie wypieło ? Hmmm możliwe obadam wieczorem bo kolega wpada i bd próbować raz jeszcze ale na kable z innym autem. Jak nie załapie to nie wiem :/ bd wołał kogos z vagiem bo mi coś nie chce działać na lapku
    Nie daje mi spokoju ten rozrusznik bo ani rusz zero odzewu cisza tylko tyknięcie pod maską

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Mozliwe tez ze rozrusznik jest winien. Albo szczotki sie skonczyly albo elektrowlacznik dal za wygrana i nie wystawia bendix'a. Na odleglosc ciezko pomoc.

  12. #12
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Sprawa się wyjaśniła akumulator był do d....y heh. Dziś dostałem nowy i auttko odpaliło na rys także dziękuje Wszystkim za rady i pomoc.

Podobne wątki

  1. proszę o pomoc:)
    Przez tomus00000 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-08-2016, 18:05
  2. Prosze o szybka pomoc -zagladac prosze :)
    Przez wychylylybym w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 11:41
  3. VAG 4.9 PL proszę o pomoc!
    Przez tomus00000 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 11:02
  4. Skrzynia prosze o pomoc....
    Przez goldenboy34 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2011, 09:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •