Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 105 z 116

Wątek: Nakładki na zaciski ? Czyli... WTF ? ?

  1. #91
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    Już w innym temacie śmiałem się z "tego czegoś"
    Ludziska, jaki problem dać zaciski do piaskowania (po drodze można wymieniać jak zajdzie potrzeba - uszczelnienia, harmonijkę, wyczyścić tłoczek itd), potem pomalować epoksydem a na koniec kolorem właściwym - proste i nie drogie a trzymać się będzie konkretnie (po epoksydzie). Dodam że można zastosować metodę "mokro na mokro", czyli po piachu malujemy epoksydem a po 15-20min kolorem właściwym (metalik, akryl, renowacja). Na drugi dzień montaż i z głowy

  2. #92
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Jaki problem? Ano taki że trzeba auto dać do mechanika bo raz że nie wszyscy umieją tak prostą czynność jak zdjęcie zacisków zrobić a dwa że po prostu nie mają czasu (bo chyba nie chcesz porównać czasu montażu nakładki do ściągnięcia, założenia i zalania zacisków). Kolejna sprawa to brak auta na dobrych parę dni jak nie tydzień- może niektórzy dojeżdżają do pracy i nie mogą sobie na to pozwolić.
    Patrzysz na to wszystko pod swoim kątem a powinieneś mieć trochę szerszą perspektywę.
    Poza tym jak już dać takie brzydkie zaciski do piaskowania to lepiej od razu proszkowo pomalować. Efekt byłby na pewno lepszy.

    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  3. #93
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Squirrelkuss czasem trzeba się poświecić żeby było gites, czasem ludzie to docenią czasem nie .
    Chyba nie wpadniesz na zlot i nie palniesz "patrzcie ale mam zajebiste nakładki na heble" trochę lipa.

  4. #94

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    Reasumując, nakładki na zaciski to bdb pomysł. Muszę się zastanowić jeszcze nad kolorem bo nie wiem jakie do czarnego auta. Jak założę to się pochwale i wrzucę fotki.

  5. #95
    Awatar molendez
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    York/Siemianowice Slaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    368
    Cytat Zamieszczone przez Ernest Zobacz posta
    Reasumując, nakładki na zaciski to bdb pomysł. Muszę się zastanowić jeszcze nad kolorem bo nie wiem jakie do czarnego auta. Jak założę to się pochwale i wrzucę fotki.
    Reasumujac to twój samochód i możesz na niego założyć cokolwiek chcesz, a później zdobywaj szacun na mieście czy jakos tak to szlo

  6. #96
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Cytat Zamieszczone przez molendez Zobacz posta
    Squirrelkuss czasem trzeba się poświecić żeby było gites, czasem ludzie to docenią czasem nie .
    Chyba nie wpadniesz na zlot i nie palniesz "patrzcie ale mam zajebiste nakładki na heble" trochę lipa.
    No właśnie - wszystko to kwestia gustu. Ja poświęciłem całe 3 dni na oczyszczenie zacisków i części tarczy stykającej się z kołem i mimo wszystko zastanawiam się nad zakupem takiego shitu bo po prostu bardziej mi się podoba i kosztuje ciut mniej niż zestaw zacisków iluś tam tłoczkowych.

  7. #97
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Panowie tuning wymaga poświęceń środków, nakładów,czasu i nieraz bólu, tłumaczenie ze robimy coś byle jak bo czasu nie ma szkoda kasy i takie tam jest dla mnie nie do zaakceptowania, natomiast zaakceptować trzeba to że byle jaki tuning czyt. zmiany, będą krytykowane i wyśmiewane tak więc jak robić to porządnie jak byle jak to nie ruszać, tyle w temacie tego pseudomoda.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #98
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Robimy na grubo mają być nakładki bo tak to nie ma czym hamować;P
    To nie jest tuning... temat powinien być w dziale rozrywka
    Takie mody osobiście zalatują mi brakiem profesjonalizmu, a tylko taki rodzaj tuningu rozumiem.
    Czyli wsadzamy lepszej jakości części, stosujemy mocniejsze sprawdzone rozwiązania mające konkretne zadanie. Progres
    Rozumiem że zacisk ma wyglądać i jeśli komuś takie rozwiązanie pasuje to jego sprawa. Jest to jedynie półśrodek rozwiązania bo zyskujemy tylko 'wygląd zacisku, co wywoła u niejednego majsterkowicza banan na twarzy
    Przyznaje wygląda to świetnie i zarazem śmiesznie
    Polecam montować na super glue Gdzieś słyszałem że to bardzo dobry klej bo do wszystkiego się nadaje

  9. #99

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    nie trzeba być majsterkowiczem, specem, a tym bardziej znać się na tuningu, żeby poznać że to coś co siedzi na zaciskach to nakładki - Panowie nie róbcie wsi i nie sprowadzajcie forum do poziomu tuningu warburga czy trabanta. Dramat jak się to czyta, że znajdują się tacy co im kasy nie szkoda na takie gówna i jeszcze chce się im o tym dyskutować przez 7 stron.... czas zamknąć to forum
    Ostatnio edytowane przez ŻONA ŻUCZKA ; 24-06-2016 o 10:48

  10. #100
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ręce opadają co tutaj się dzieje.
    Szczerze jestem już troszkę zniesmaczony że na temat żałosnych nakładek na hamulce gadka się kręci a na temat nowych relatywnie tanich rozwiązań na temat big turbo nikt nawet nie skomentuje.
    Osobiście to jest spory wstyd że na tak poważnym forum ktoś dyskutuje serio nad takimi modami w dziale tuning( oczywiście zaraz to przenoszę).
    Gdy prezentuję patent i rozwiązanie do big turbo z kolektorem w cenie 40zl ( dobry porządny oryginalny żeliwny kolektor ) to nikogo to nie interesuje.
    Widać że tuning tt zmierza chyba w złym kierunku i niestety bardzo mnie to smuci gdyż odechciewa sie opisywania modyfikacji mechanicznych...

  11. #101

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    Może by tak zdarł ten napis brembo z nakładek i w ich miejsce nakleił napis TTS czy cokolwiek innego ? Wtedy wyglądało by to realistycznie jeśli ktoś ma np zrobione całe TT na TTS, tak jak np ja.

  12. #102
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    kupta se kupta, a żeby Wam one nie podeszły
    hubi eeee tam, trytyty lepsze

  13. #103
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Ernest Zobacz posta
    Może by tak zdarł ten napis brembo z nakładek i w ich miejsce nakleił napis TTS czy cokolwiek innego ? Wtedy wyglądało by to realistycznie jeśli ktoś ma np zrobione całe TT na TTS, tak jak np ja.
    Przedni pomysł ! Zamiast pomalować swój zacisk to bawić się w malowanie/naklejanie czegoś na nakładki
    Nakładka zawsze będzie nakładką i nikt i nic tego nie zmieni.

  14. #104

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2016
    Kolor
    Black TTS
    Posty
    186
    Na oryginalnym zacisku tt, który jest mały i z dziurą nie zmieścisz naklejki TTS, a na nakładce już tak, dodatkowo utrzymanie w czystości będzie zdecydowanie łatwiejsze - wiem bo w poprzednim aucie miałem pomalowane zaciski i po roku niezbyt świeżo to wyglądało. Więc reasumując pewnie tak zrobię jak napisałem, czego efektem będzie ładny wizualny efekt.

  15. #105

    Dołączył
    Mar 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Otwock
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    526
    Rocznik
    2007
    Kolor
    stalowy
    Posty
    530
    Hu .... tam że się będzie brudziło i może w przypadku ewentualnego wypadku dobre hamulce uratują Wam życie, ale będzie ,,zajebiście,, wyglądało. Chyba chce bana bo tego się nie da czytać. Musi być źle jak już kobieta zwraca na to uwagę rozumiem że może tt można już kupić za 8 tyś i generalnie stać już na nią ciecia z bazaru ale na Boga nie bawcie się w Calibra team, przynajmniej może nie wśród nas ....

Podobne wątki

  1. Nakładki na zaciski ? Czyli... WTF ? ?
    Przez TTkowiec w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 99
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 10:37
  2. Nakładki na pedały
    Przez Moto_Fan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:39
  3. MK1 [8N] Nakładki na pedały
    Przez Moto_Fan w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-03-2015, 16:39
  4. Nakładki na śrubę.
    Przez singl0r w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2012, 23:15
  5. nakładki na lusterka
    Przez Mateusz w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •