Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 62

Wątek: Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

  1. #31
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    No jestem mocno ciekaw jak one wypadną, będziesz miał super porównanie jak EFR zachowuje się w 2.0 względem 1.8 - kiedyś miałeś takie turbo u siebie więc będziesz mógł podzielić się doświadczeniami, no i może wykresem

    To wiem że przy przejściu z TD na EFR czekałoby przerobienie DP, TIPa i linii. Pisałem to w zamyśle, że słupek i głowica już byłyby ogarnięte.

    TD05 masz hybrydę czy serię ? gdzieś wyczytałem że były dwa rodzaje, "mniejsza" 9.8 i większa 10.5 ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    W przypadku użycia wału od 2.0TFSI w zasadzie potrzebujesz tylko wymienić zębatkę napędzającą pompę oleju i wał korbowy pasuje bez żadnych dalszych modyfikacji.
    Uszczelką się teraz nie martw, nie pamiętam teraz wszystkich numerów części ale jest kilka do wyboru. jak będzie trzeba to znajdę
    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?

  2. #32

    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wyszków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    310
    Rocznik
    2007
    Kolor
    black matt
    Posty
    900
    TD0% to było kilka rodzai, najbardziej popularne to 9,8 i 10,5. Opinia o nich jest taka, że na 9,8 400 km nie zrobisz.

  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    No jestem mocno ciekaw jak one wypadną, będziesz miał super porównanie jak EFR zachowuje się w 2.0 względem 1.8 - kiedyś miałeś takie turbo u siebie więc będziesz mógł podzielić się doświadczeniami, no i może wykresem

    To wiem że przy przejściu z TD na EFR czekałoby przerobienie DP, TIPa i linii. Pisałem to w zamyśle, że słupek i głowica już byłyby ogarnięte.

    TD05 masz hybrydę czy serię ? gdzieś wyczytałem że były dwa rodzaje, "mniejsza" 9.8 i większa 10.5 ?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?
    znam jeden przypadek w pl połamania bloku. Gościu atakował 800ps i dmuchał 2.6 bara z gt35/40 dlatego myślę ,że CI to raczej nie grozi Potem odprężył bardziej i wypluło na wykresie 820km...Zanim blok się "zapadł" łamał sworznie itp dlatego raczej nie martwiłbym się cienkimi ściankami bloku...

  4. #34
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta

    Wyczytałem też że jak jest rozwiert 83,00 mm i więcej to blok powinno wzmocnić się przekładką ponieważ ścianki są na tyle cienkie że może je rozerwać ?

    Jeśli chodzi Ci o przekładkę montowaną między blokiem a miską ( przykręcaną tam gdzie główne panewki ) to jest to wzmocnienie zabezpieczające przed siłami skręcającymi blok i w zasadzie nic to nie ma do grubości ścianek..
    W rzeczywistości ścianki nie są naprawdę tak cienkie jak to można wyczytać gdzieniegdzie

    Przez te wszystkie lata spotkałem się z tylko jednym przypadkiem pęknięcia ścianki i był to ten sam silnik o którym wspomniał kolega wyżej.
    Ludziom się przytrafiały różne awarie , ''podniesienie'' głowicy przy 45PSI , wygięte sworznie tłoków , pęknięte wały korbowe ( odlewane nie z TFSI które są kute) a ścianki cylindrów w bloku całe.. Przy czym stroker na 83mm jest bardzo popularną opcją w USA i jeździ tego sporo.












    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #35
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Artur, to mój apetyt na strokera sięgnął zenitu Obawiałem się że będzie więcej z tym zabawy. Decyzja podjęta, będzie 2.0

    Zatem zaczynam się rozglądać za gratami pod strokera, później zabiorę się za graty do głowicy (bo jeszcze się waham co i jak), decyzję o wyborze turbo podejmę jak Paweł skończy swoje aktualne projekty.

    To co... wiecie kto ma na sprzedaż dobry wał od 2.0 tfsi ?

    PS. wszystkie 2.0 tfsi były kute ? od któryś oznaczeń silników szczególnie szukać ?

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W zasadzie stroker to żadna filozofia
    Jeśli kupisz odpowiednie tłoki (a to najlepsze wyjście) to po rozwierceniu bloku w zasadzie składasz wszystko jak w seryjnym silniku.
    Są tylko 2 bardzo istotne zagadnienia specyficzne dla strokera
    1. Prawidłowo wykonana obróbka bloku.
    Oczywiście poza odpowiednią średnicą i osią otworu wymaganego pod dany tłok, idealna okrągłość otworu jak również obróbka z użyciem bloku imitującego dokręconą wg. specyfikacji głowicę..



    2. Sprawdzenie czy dysze natrysku na denka tłoków nie będą z nimi kolidować.
    Nawet jeśli producent tłoka podaje że nie będzie kolidować to trzeba się upewnić bo jest kilka rodzajów tych dysz i różnią się delikatnie..

    Jeśli chodzi o wały korbowe to wszystkie 2.0TFSI są kute ( to samo dotyczy 1.8T BTW )..
    Wał z każdego 2.0TFSI się nadaje byleby był to silnik EA113









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Panowie a jakie turbo byście polecili na ok. 330-350 ps ? Chciałbym żeby wstało szybko porównywalnie albo lepiej od seryjnej K04.

  8. #38
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Panowie a jakie turbo byście polecili na ok. 330-350 ps ? Chciałbym żeby wstało szybko porównywalnie albo lepiej od seryjnej K04.
    K04 64 z TFSI

  9. #39
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Mam gt2871 na slizgach i wirniku cnc. Dobre turbo i budzetowe. 1 bar jest przy 3400 czyli nie jakos super szybko ale do jazdy na codzien jest ok a dzieki fs auto idzie bez chwili zmulki.
    Cena jest niska, wszystko nowe i preferuje razem z montazem.

  10. #40
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Cytat Zamieszczone przez Domenik Zobacz posta
    K04 64 z TFSI
    Czy faktycznie jest sens K04-064 z TFSI (zwłaszcza jeśli nie mówimy o hybrydzie) zamiast hybrydy K04-023 ? Wynik wg. mnie będzie porównywalny na obecnych hybrydach k04-023, a wszystko pasuje p&p i nie trzeba adaptera do montażu k04 tfsi / nowych linii wodn,olejowych, DP, tip i etc. Nakład pracy nieporównywalnie większy jak i $ , a zyski.... ? :/ Sam rozważam k04-064, ale racjonalnie patrząc nie wiem czy to opłacalna impreza...

  11. #41

    Dołączył
    May 2012
    Płeć
    Skąd
    wawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    287
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    Czy faktycznie jest sens K04-064 z TFSI (zwłaszcza jeśli nie mówimy o hybrydzie) zamiast hybrydy K04-023 ? Wynik wg. mnie będzie porównywalny na obecnych hybrydach k04-023, a wszystko pasuje p&p i nie trzeba adaptera do montażu k04 tfsi / nowych linii wodn,olejowych, DP, tip i etc. Nakład pracy nieporównywalnie większy jak i $ , a zyski.... ? :/ Sam rozważam k04-064, ale racjonalnie patrząc nie wiem czy to opłacalna impreza...
    Niby racja, ale robiąc hybrydę z k04-23 też trzeba robić nowy TIP i DP, bo bez tego mija się z celem robienie hybrydy. Co prawda odpada robienie linii wodnych i olejowych. K04-23 wyjdzie na pewno taniej i "zamknie się" seryjny słupek (korby). K04-64 będzie miało większe możliwości zwłaszcza kiedy zrobi się hybrydę. Tylko wtedy bez kutej korby się nie obejdzie. bo robienie takiej turbiny, żeby ciąć doładowanie i ograniczać Nm żeby korby nie wygięło, to też żadna radość. Tylko znowu cena robi się zaporowa... Co prawda można kupić chińską korbę za 1000 zł która da sobie radę, ale na korbie to się nie skończy

    Najważniejsze to trzeba sobie policzyć ile się chce przeznaczyć kasy na takie przyjemności. I pamiętać że o ile nie robimy tego sami, cena robocizny też nie jest mała.

  12. #42
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    Czy faktycznie jest sens K04-064 z TFSI (zwłaszcza jeśli nie mówimy o hybrydzie) zamiast hybrydy K04-023 ? Wynik wg. mnie będzie porównywalny na obecnych hybrydach k04-023, a wszystko pasuje p&p i nie trzeba adaptera do montażu k04 tfsi / nowych linii wodn,olejowych, DP, tip i etc. Nakład pracy nieporównywalnie większy jak i $ , a zyski.... ? :/ Sam rozważam k04-064, ale racjonalnie patrząc nie wiem czy to opłacalna impreza...
    o czym My tu w ogóle rozmawiamy. Weźcie sobie obydwie turbiny do ręki. Przepływy kolektora wydechowego już pokazują różnice.
    Ja bym nawet nie porównywał tych 2 turbin bo to jest bez sensu.
    Prawda jest taka ,że na jednej zrobi 280 km a na drugiej 360km. Więc różnica jest spora. Jeśli na hybrydzie z k04 022 zrobi 300 z jakimś małym plus to tak samo można zrobić hybryde z k04 i mieć 400 czyli różnica dalej jest spora.
    Jak kolega domennik się zdecyduje to zrobimy taki projekt...

  13. #43
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    Czy faktycznie jest sens K04-064 z TFSI (zwłaszcza jeśli nie mówimy o hybrydzie) zamiast hybrydy K04-023 ? Wynik wg. mnie będzie porównywalny na obecnych hybrydach k04-023, a wszystko pasuje p&p i nie trzeba adaptera do montażu k04 tfsi / nowych linii wodn,olejowych, DP, tip i etc. Nakład pracy nieporównywalnie większy jak i $ , a zyski.... ? :/ Sam rozważam k04-064, ale racjonalnie patrząc nie wiem czy to opłacalna impreza...
    Jakby tego nie liczył to kwota i tak wychodzi spora.
    Hybrydy z K04-023 też nie zrobisz za darmo, a wtedy wypadałoby do tego znaleźć lepszy kolektor wydechowy.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    o czym My tu w ogóle rozmawiamy. Weźcie sobie obydwie turbiny do ręki. Przepływy kolektora wydechowego już pokazują różnice.
    Ja bym nawet nie porównywał tych 2 turbin bo to jest bez sensu.
    Prawda jest taka ,że na jednej zrobi 280 km a na drugiej 360km. Więc różnica jest spora. Jeśli na hybrydzie z k04 022 zrobi 300 z jakimś małym plus to tak samo można zrobić hybryde z k04 i mieć 400 czyli różnica dalej jest spora.
    Jak kolega domennik się zdecyduje to zrobimy taki projekt...
    Kolega Domenik się w jakiś sposób zadeklarował i będzie do ukończenia tematu dążył

    Ja bym do tego wszystkiego dodał jeszcze trwałość K04-064. Z hybrydami różnie to bywa.

  14. #44
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    rozglądam się za gratami do strokera - czy tłoki muszą być tylko od AXX czy mogą być też od BWA ?

  15. #45

    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Płock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    260
    Jak zbudujesz stroker daj znać . W jaką pojemność celujesz ?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 06:45
  2. Mody ukł wydechowego
    Przez kori w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:18
  3. MK2 [8J] NOwe MOdy
    Przez archi781 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 18:25
  4. audi TT fwd+mody vs bmw 1,8i
    Przez max1236454 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •