Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 62

Wątek: Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

  1. #16
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256

    Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

    Zakładając że wystarcza tylko zrobić wydechowe to od razu w ssących zostawiajac seryjne zawory warto wymienić uszczelniacze-gumki?

    Odnośnie pompy DW65v bo tez o niej myśle - podobno w korku potrafi sie zdławić ponieważ pompa jest zbyt wydajna. Zakładam że należałoby wymienić FPR na 4bar?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #17
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jeżeli Paweł miał 1bar przy 3tyś to u mnie był przy 3.2 bo pamiętam że mieliśmy różnicę 200 obr.
    Odnośnie korb to otwór smarujacy sworzen to świetna sprawa jest on w seryjnych korbach więc wypadało by go mieć i w kutych, w 3.2vr6 producent nie zdecydował się na jego zastosowanie ciekawe dlaczego?
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #18
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Co do spoola gt3071to 1 bar 3200 a efr z bandazem 2800. Wyraznie lepiej i agresywniej wstawal efr ale u Marcina ten wg cos nie dzialal najlepiej dlatego tez moglo gorzej dmuchac.
    Jak dla mnie efr lepszy dlatego kupilem juz 3 do vr
    Pte tez fajne turbiny ale cena sporawa.
    Obecnie skladam 3 silniki na 400km takze to sa juz mocno przetarte szlaki.
    Co do korb z otworami i tych sworzni mam takie u siebie. Kupilem kiedys i jest ok. Ale skoro bez otworow sa takie kiepskie to czemu w 2.0 tfsi odeszli od otworow a np w r32 nigdy ich nie bylo? I tam wszystko dobrze dziala. Jak kiepskie cisnienie oleju albo dyszlki niedrozne to i tak najpierw panewki sie zatra zanim sworzen sie przytsze tym bardziej ze predkosc jego ruchu jest znacznie mniejsza niz na panewkach

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Potwierdzam seryjny wg jest za mało wydajny do niskich doładowań i ciężko utrzymać je do odcinki trzeba portowac, obecnie do takiego setupu wybrał bym Efr serii 6xxx
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ekonomia Panowie Sporo silników nie ma tych otworów w korbach i coraz więcej mieć ich nie będzie.
    Wprawdzie VR to stara konstrukcja ale w seryjnej formie wydusza 41,6 konia z tłoka...
    Jeśli producent znajdzie taszy sposób na smarowanie w granicach przyzwoitości to go wykorzysta zamiast bulić dużo więcej za trochę lepsze rozwiązanie.
    Myślicie że w dzisiejszych czasach ''ich'' obchodzi co się stanie z silnikiem jak dołożymy większe turbo i jak długo silnik pochodzi po okresie gwarancyjnym ?

    Tak czy inaczej, różnica w kosztach jest na tyle nieduża że moim skromnym zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać.


    Cytat Zamieszczone przez nonamed Zobacz posta
    Zakładając że wystarcza tylko zrobić wydechowe to od razu w ssących zostawiajac seryjne zawory warto wymienić uszczelniacze-gumki?

    Odnośnie pompy DW65v bo tez o niej myśle - podobno w korku potrafi sie zdławić ponieważ pompa jest zbyt wydajna. Zakładam że należałoby wymienić FPR na 4bar?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Oczywiście, mając głowicę na stole to trochę grzech tego nie wymienić

    Wracając do tej pompy to nie sądzę żeby był to problem z 3 barowym FPR , może ktoś miał coś innego namieszane i stąd taki efekt .
    Z drugiej strony 4 barowy FPR to żadne zło, większe ciśnienie to lepsza atomizacja paliwa przez wtryski . Oczywiście zakładając '' normalne'' doładowanie i układ paliwowy który wydoli a to akurat nie jest problemem przy setupie który omawiamy..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    W międzyczasie wpadł jeszcze pomysł, aby zrobić strokera (i tak kupuje korby, panewki i inne drobiazgi zatem dochodzą tłoki, wał i rozwiert)
    I wówczas założyć "mniejsze" turbo i cieszyć się elastycznością z dołu. (lub pozostawić duże turbo i robić 450+ )

    Tłoki w tt mają 81 mm, czyli rozwiert na 82,5 + tłoki dedykowane lub z wczesnych 2.0 tfsi np AXX (+wycięcie okienka na środkowy zawór dolotowy)

    Wał z 2.0 tfsi np. z ABF (ma być taki o wykorbieniu 92,5)

    Dodatkowe modyfikacje:
    - skrzynia korbowa, wybranie ścianek bocznych z uwagi na większe wykorbienie (tylko miejsce styku)
    - stoczenie zębatki wałka pośredniego

    Uszczelka pod głowicę podobno pasuje z ALT

    Co wiem czego nie wiem ?


    (dróg do tych 400 kucy może być naprawdę wiele)

  7. #22
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta

    Wał z 2.0 tfsi np. z ABF (ma być taki o wykorbieniu 92,5)
    ABF to faktycznie 2.0 ale wolnossący, a nie TFSI. Wykorbienie 92.8

  8. #23
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    W międzyczasie wpadł jeszcze pomysł, aby zrobić strokera (i tak kupuje korby, panewki i inne drobiazgi zatem dochodzą tłoki, wał i rozwiert)
    I wówczas założyć "mniejsze" turbo i cieszyć się elastycznością z dołu. (lub pozostawić duże turbo i robić 450+ )

    Tłoki w tt mają 81 mm, czyli rozwiert na 82,5 + tłoki dedykowane lub z wczesnych 2.0 tfsi np AXX (+wycięcie okienka na środkowy zawór dolotowy)

    Wał z 2.0 tfsi np. z ABF (ma być taki o wykorbieniu 92,5)

    Dodatkowe modyfikacje:
    - skrzynia korbowa, wybranie ścianek bocznych z uwagi na większe wykorbienie (tylko miejsce styku)
    - stoczenie zębatki wałka pośredniego

    Uszczelka pod głowicę podobno pasuje z ALT

    Co wiem czego nie wiem ?


    (dróg do tych 400 kucy może być naprawdę wiele)
    Jak już idziesz w stroker to od razu w 2.1 i wał od diesla, Paweł ma już opanowany temat Jbc.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #24
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    z ciekawości zapytam - jaka jest różnica w cenie z otworem a bez? Bo na zdjęciu widzę, że jest drążony elektroerozyjnie, koszt takiego drążenia jednego otworu to 50zł
    Ostatnio edytowane przez STELMI ; 18-07-2016 o 17:25

  10. #25
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kupując 4 sztuki Integrated płaciłem 100usd za komplet.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #26
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Kupując 4 sztuki Integrated płaciłem 100usd za komplet.
    to w przypadku dostępnych takich korb nie ma sensu bawić się samemu, ale w przypadku jak wspomnieliście powyżej np w VR6 to jest to jak najbardziej do wykonania. Nie mówię, że tylko u mnie, ale poszukajcie w okolicy maszyny do drążenia otworów startowych (tych maszyn głównie do tego się używa, żeby wykonała otwór do przewlekania drutu na drążarce drutowej), bo na zdjęciu powyżej jest na 100% taka maszyna. Tak wygląda w całości:


  12. #27
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    po co kombinować z innymi wałami skoro z 2.0 tfsi jest już już wszystko obcykane. Z 1.9 tdi też temat przetarłem (pomimo ,że każdy w pl twierdził ,że się da ale nie znam jeżdżących projektów). Wały z tdi sa tanie tylko trzeba znaleźć odpowiedni...

  13. #28
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    z ciekawości zapytam - jaka jest różnica w cenie z otworem a bez? Bo na zdjęciu widzę, że jest drążony elektroerozyjnie, koszt takiego drążenia jednego otworu to 50zł
    Tak, otwory są wykonywane metodą EDM czyli na pewno na takich maszynach jak pokazałeś niżej.
    Dodatkowy koszt za taki odwiert to nadal 25$ za korbę.


    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    W międzyczasie wpadł jeszcze pomysł, aby zrobić strokera (i tak kupuje korby, panewki i inne drobiazgi zatem dochodzą tłoki, wał i rozwiert)
    I wówczas założyć "mniejsze" turbo i cieszyć się elastycznością z dołu. (lub pozostawić duże turbo i robić 450+ )

    Tłoki w tt mają 81 mm, czyli rozwiert na 82,5 + tłoki dedykowane lub z wczesnych 2.0 tfsi np AXX (+wycięcie okienka na środkowy zawór dolotowy)

    Wał z 2.0 tfsi np. z ABF (ma być taki o wykorbieniu 92,5)
    Wał 2.0TFSI = 92.8mm

    Dobrze zrobiony stroker to w większości głownie zalety niezależnie na jaką turbinę się zdecydujesz nie mniej jednak wiedząc konkretnie jaka turbina będzie finalnie, znacznie łatwiej będzie podjąć decyzję czy warto wydawać dodatkową kasę czy lepiej wydać ją na inne modyfikacje wspomagające.

    Jeśli już zdecydujesz się na strokera to osobiście z wielu powodów proponowałbym Ci robić to na wale z TFSI i dedykowanych pod strokera tłokach 83mm.
    W takiej konfiguracji otrzymujesz pojemność 2008cc i wytrzymały z zapasem dół silnika na wypadek gdyby z czasem zachciało Ci się więcej mocy.

    W przypadku użycia tłoka 82,5mm pojemność skokowa wyjdzie 1984cc
    Analogicznie, używając wał korbowy z TDI oraz tłoki pod strokera 83mm pojemność wyjdzie 2067cc więc można powiedzieć że takie lekko naciągane 2.1L
    Zmieniając tłok na 82.5mm i zostając przy wale z TDI pojemność wyjdzie 2042cc czyli tylko 34cc więcej od pierwszej z omawianych opcji..


    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Dodatkowe modyfikacje:
    - skrzynia korbowa, wybranie ścianek bocznych z uwagi na większe wykorbienie (tylko miejsce styku)
    - stoczenie zębatki wałka pośredniego

    Uszczelka pod głowicę podobno pasuje z ALT

    Co wiem czego nie wiem ?


    (dróg do tych 400 kucy może być naprawdę wiele)
    Nic z tych rzeczy nie trzeba robić, być może trafiłeś na info kogoś kto robił to na starym bloku (058 ) a te bloki są trochę inne.
    W przypadku użycia wału od 2.0TFSI w zasadzie potrzebujesz tylko wymienić zębatkę napędzającą pompę oleju i wał korbowy pasuje bez żadnych dalszych modyfikacji.
    Uszczelką się teraz nie martw, nie pamiętam teraz wszystkich numerów części ale jest kilka do wyboru. jak będzie trzeba to znajdę








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #29
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    przy 1.8 planowałem efr6758

    przy 2.0 turbo od lancera X TD05 10.5

    turbo od lancera wychodzi sporo taniej, tak samo kolektor wydechowy

    Logika jaka mną kieruje (może błędna) - zaoszczędzoną kasę na turbinie i kolektorze wkładam w graty pod strokera. Mam większą pojemność dzięki czemu TD05 szybciej wstanie + wypluje te 400 KM. Dodatkowo w przyszłości jak mi się zachce więcej mocy to zawszę mogę powiesić EFR6758 i grać o 450+

  15. #30
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    przy 1.8 planowałem efr6758

    przy 2.0 turbo od lancera X TD05 10.5

    turbo od lancera wychodzi sporo taniej, tak samo kolektor wydechowy

    Logika jaka mną kieruje (może błędna) - zaoszczędzoną kasę na turbinie i kolektorze wkładam w graty pod strokera. Mam większą pojemność dzięki czemu TD05 szybciej wstanie + wypluje te 400 KM. Dodatkowo w przyszłości jak mi się zachce więcej mocy to zawszę mogę powiesić EFR6758 i grać o 450+
    Niema kolektorow pod 1.8t i td05 z evo 10.
    Poza tym jak wystrugasz graty pod td05 to przechodzac na efr wywalasz wszystko i robisz na nowo caly osprzet z tylu...takze samym "powieszeniem" sie nie uda taka podmianka.

    Ja obecnie skladam setup 2.0 na efr6758 i
    Setup na td05 i "2.1" .
    Jeden bedzie w mojej a3 a drugi w fajnej czerwonej tt. Niebawem powinny jezdzic oba bo oba silniki juz poskladane i czekaja na wjazd do aut.
    Takze sie okaze ktory bedzie szybszy ale mysle ze tt z efr lecz mysle ze beda w muare podobnie smigac

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 06:45
  2. Mody ukł wydechowego
    Przez kori w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:18
  3. MK2 [8J] NOwe MOdy
    Przez archi781 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 18:25
  4. audi TT fwd+mody vs bmw 1,8i
    Przez max1236454 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •