Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 62

Wątek: Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

  1. #1
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787

    Mody na ok 400KM - Lista potrzebnych części i modyfikacji

    Cześć

    Chciałbym z Wami skonsultować listę potrzebnych części i prac przy budowie 1,8t. Chcę na spokojnie wszystko co potrzebne zebrać, zaplanować co trzeba zrobić i dopiero wystartować z wyciągnięciem silnika. Planuję to zrobić w zimę tak więc czasu na zebranie gratów powinno wystarczyć.

    Cel - 400KM i 450-500 NM, kręcenie do 7200 obr/min.

    Silnik APX

    Słupek:
    - Korby JRspec
    - panewki korbowodowe kolbenschmidt wzmacniane, główne ori (już zrobione)
    - śruby do korb ARP
    - pierścienie (już zrobione)
    Czynności dodatkowe - zakołkowanie rozrządu

    Głowica
    - Zawory wydechowe Paradowscy
    - Sprężynki pod wydechowe od 2,7 bi turbo (nie wiem czy jest sens?)
    - podwójnie ori tależyki pod zawory wydechowe (nie wiem czy jest sens?)
    - wszystkie nowe prowadnice zaworów (producent?)
    - wszystkie nowe gumki zaworowe
    - nowa uszczelka pod głowicę, pokrywę zaworów, półksiężyc etc.
    -śruby ARP do skręcenia głowicy z dołem (śruby, szpilki też ?)
    - kompletny nowy rozrząd, pasek, rolki, pompa wody z wirnikiem metalowym.
    Czynności - dotarcie zaworów, porting głowicy pod nowy kolektor wydechowy, sprawdzenie szczelności, splanowanie

    Układ paliwowy
    - ori pompa daje jakoś radę karmiąc 280 KM i chciałbym dorzucić in line bosch 044 lub walbro 255?
    - wtryski 630 bosch
    Czynności dodatkowe - brak?

    Układ dolotowy
    - przepływka, działa dobrze, pozostawić czy wymienić na inną większą?
    - TIP 3" z alu
    - IC 550/230/65 z FMIC (już jest)
    - orurowanie 2,5" (już jest)
    - stożek amsoil 3"
    Czynności dodatkowe - brak?

    Układ wydechowy/turbo
    - DP 3" dalej 2,5" brak tłumika środkowego, końcowy przelot customowy (już jest, do korekty ze względu na nowe turbo)
    - kolektor wydechowy (jaki dokładnie jeszcze nie wiem, zależy od turbo ale raczej żeliwo - podobno turbo szybciej wstanie, minus na górze się może zapchać)
    - turbo EFR 6758 lub GT3071R ar .64 (garretta bo zależy mi na łożyskach kulkowych). No i tu mam mętlik w głowie które turbo wybrać, z tego co widziałem na necie EFR daje bara przy 3 tyś, GT przy 3,5. Dmuchać nie chce więcej jak 1,5. Różnica w cenie spora, pytanie czy warto dołożyć.
    - linie wodne i olejowe do turbo custom

    Sprzęgło
    - Kit Valeo na jednomasie (już jest) chcę dodatkowo tarczę obić kevlarem

    Inne
    - zegarki Gagi, boost, egt, ciśnienie i temperatura oleju
    - podstawka pod filtr oleju z wyjściem na czujnik
    - n75 mam nowy działa poprawnie, wrzucać od S2, inny ?

    Co powinienem jeszcze zrobić? czego nie powinienem robić ?

  2. #2
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Ad. Zaworów Paradowski bym spekulował czy to dobry mod. Jeżeli masz ori to one są ze specjalnego stopu. Po rozmowie z fachowcem co robi głowice wnioskuję że nie ma sensu ich wymieniać.
    Wystarczy zapytać ile kosztuje ori zawór wydechowy w aso i dlaczego Chyba że chcesz mieć nowe, a na ori nie ma kasy.

  3. #3
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez hubi Zobacz posta
    Ad. Zaworów Paradowski bym spekulował czy to dobry mod. Jeżeli masz ori to one są ze specjalnego stopu. Po rozmowie z fachowcem co robi głowice wnioskuję że nie ma sensu ich wymieniać.
    Wystarczy zapytać ile kosztuje ori zawór wydechowy w aso i dlaczego Chyba że chcesz mieć nowe, a na ori nie ma kasy.
    Bardzo dużo projektów lata na zaworach od Paradowskich i wszyscy sobie to chwalą. Ori lubią się urwać o czym można było już kilka razy przeczytać. Tymabrdziej, że w naszych autach zawory te mają już swój czas, a nie zawsze wiemy jak auto wcześniej było traktowane.
    Nawet Paweł w swojej A3 miał zawory wydechowe od Paradowskich, a jak wiadomo auto z tym silnikiem było dość mocno upalane
    Jeżeli cena nie gra roli to można zawsze iść w Supertech Inconel

  4. #4
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Podepnę się pod pytanie - co z prowadnicami zaworowymi? Producent?

    oraz na czym polega zakołkowanie rozrządu?

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2015
    Płeć
    Skąd
    Limanowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY9Z
    Posty
    9

  6. #6
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    z opinii jakie otrzymuje jeśli chodzi o głowicę, na tę moc co zaplanowałem, to wszystko co robione ponad wymianę zaworów wydechowych to dmuchanie na zimne, dlatego chyba nie będę wydziwiał i wrzucę prowadnice z aso - chyba że mnie ich cena zaskoczy...

  7. #7
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Daj znać jak poznasz cenę Prowadnice należałoby też wymieniać nawet dla zaworów ssących które nie będą zmieniane?

  8. #8
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Na moje jak sie zaworów odlotowych nie wymienia to można dać sobie spokój z prowadnicami, tylko gumki wrzucić nowe, ale to tylko na moje, może ktoś bardziej rozeznany w temacie wpadnie tu i sie wypowie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    jajca, nie mają prowadnic zaworów w aso, serwisant wysłał mi nawet zrzut z etki i faktycznie nic nie ma....

    przy okazji zapytałem - zawory wydechowe i dolotowe 230zł sztuka

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To za komplet w Aso to masz supertecha z prowadnicami jak ja modzilem to za coś ok 1300usd wszedł cały stage od supertecha inkolnel full z gumkami i prowadnica, ach co to była za głowica, dalej funkcjonuje u kolegi Micjed, no ale kurs dolara obecnie skutecznie studzi emocje, do 400hp zrobił bym wydechowe gumki i prowadnice supertech 7200 obr. to max
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Wiem, dlatego aso totalnie odpada całego kitu supertecha nie ma w moim przypadku sensu wstawiać, moc ok 400 z tego silnika to nie wyczyn a i węża w kieszeni mam tez dochodzę do takiego wniosku jak napisałeś tak wiec dzieki za potwierdzenie moich zamierzeń odnośnie głowicy.
    Zuczek, przeczytałem Twój temat o mk1 kilka razy, conieco bede kopiował
    Czy pamiętasz przy jakich obrotach miałeś 1 bara?

  11. #11
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Ciężko przypomnieć ale od 3.2 zaczynało to wstawać chyba 3.8 był 1bar.


    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  12. #12
    Awatar nonamed
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Warszawa / Konstancin-Jeziorna
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2004
    Kolor
    brak
    Posty
    256
    Ja finalnie zamówiłem wydechowe Supertech StainlessSteel (Inconel dla mnie to przesada celując w okolice 350KM):

    http://www.performancebyie.com/super...valve-set-1-8t
    Ostatnio edytowane przez nonamed ; 17-06-2016 o 09:37

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez czerniel2 Zobacz posta
    Cześć

    Chciałbym z Wami skonsultować listę potrzebnych części i prac przy budowie 1,8t. Chcę na spokojnie wszystko co potrzebne zebrać, zaplanować co trzeba zrobić i dopiero wystartować z wyciągnięciem silnika. Planuję to zrobić w zimę tak więc czasu na zebranie gratów powinno wystarczyć.

    Cel - 400KM i 450-500 NM, kręcenie do 7200 obr/min.

    Silnik APX

    Słupek:
    - Korby JRspec
    - panewki korbowodowe kolbenschmidt wzmacniane, główne ori (już zrobione)
    - śruby do korb ARP
    - pierścienie (już zrobione)
    Czynności dodatkowe - zakołkowanie rozrządu

    Głowica
    - Zawory wydechowe Paradowscy
    - Sprężynki pod wydechowe od 2,7 bi turbo (nie wiem czy jest sens?)
    - podwójnie ori tależyki pod zawory wydechowe (nie wiem czy jest sens?)
    - wszystkie nowe prowadnice zaworów (producent?)
    - wszystkie nowe gumki zaworowe
    - nowa uszczelka pod głowicę, pokrywę zaworów, półksiężyc etc.
    -śruby ARP do skręcenia głowicy z dołem (śruby, szpilki też ?)
    - kompletny nowy rozrząd, pasek, rolki, pompa wody z wirnikiem metalowym.
    Czynności - dotarcie zaworów, porting głowicy pod nowy kolektor wydechowy, sprawdzenie szczelności, splanowanie

    Układ paliwowy
    - ori pompa daje jakoś radę karmiąc 280 KM i chciałbym dorzucić in line bosch 044 lub walbro 255?
    - wtryski 630 bosch
    Czynności dodatkowe - brak?

    Układ dolotowy
    - przepływka, działa dobrze, pozostawić czy wymienić na inną większą?
    - TIP 3" z alu
    - IC 550/230/65 z FMIC (już jest)
    - orurowanie 2,5" (już jest)
    - stożek amsoil 3"
    Czynności dodatkowe - brak?

    Układ wydechowy/turbo
    - DP 3" dalej 2,5" brak tłumika środkowego, końcowy przelot customowy (już jest, do korekty ze względu na nowe turbo)
    - kolektor wydechowy (jaki dokładnie jeszcze nie wiem, zależy od turbo ale raczej żeliwo - podobno turbo szybciej wstanie, minus na górze się może zapchać)
    - turbo EFR 6758 lub GT3071R ar .64 (garretta bo zależy mi na łożyskach kulkowych). No i tu mam mętlik w głowie które turbo wybrać, z tego co widziałem na necie EFR daje bara przy 3 tyś, GT przy 3,5. Dmuchać nie chce więcej jak 1,5. Różnica w cenie spora, pytanie czy warto dołożyć.
    - linie wodne i olejowe do turbo custom

    Sprzęgło
    - Kit Valeo na jednomasie (już jest) chcę dodatkowo tarczę obić kevlarem

    Inne
    - zegarki Gagi, boost, egt, ciśnienie i temperatura oleju
    - podstawka pod filtr oleju z wyjściem na czujnik
    - n75 mam nowy działa poprawnie, wrzucać od S2, inny ?

    Co powinienem jeszcze zrobić? czego nie powinienem robić ?

    Po pierwsze gratuluję decyzji

    Wracając do spraw technicznych to może po kolei...

    Jeśli chodzi o silnik obowiązkowo na okolice 400KM to w zasadzie tylko korby i zawory wydechowe . Przy okazji oczywiście panewki i pierścienie .
    Można by to zrobić i z całkowicie seryjną głowicą ale musi być w dobrym stanie, jeśli ostatnio była składana w fabryce to jest to już kuszenie losu
    Tak więc z tego powodu zawory wydechowe klasyfikuje jako obowiązkowy mod.

    Wracając do korb zdecydowanie polecam tylko takie które mają nawiercony otwór umożliwiający smarowanie pod ciśnieniem sworznia tłoka.
    Wiele osób pewnie powie Ci że to niekonieczne ale uwierz, widziałem już wystarczająco dużo przedwcześnie zużytych sworzni tłokowych aby wyrobić sobie opinię w tej sprawie..
    Do auta które jeździ na co dzień robi przebiegi i silnik ma wytrzymać długi czas taka korba to najlepsze rozwiązanie..

    Domyślam się ze korby które podałeś nie występują w tej opcji , najbardziej przystępne cenowa z tą opcją będą korby IE . Koszt ok.500$

    Do reszty listy jeśli chodzi o silnik nie mam zastrzeżeń

    Odnośnie głowicy kilka uwag ...
    Jeśli nie masz w planach kręcić więcej jak wspomniałeś (a te turbiny i tak tego nie potrzebują) to nie widzę za bardzo sensu utwardzania sprężyn..
    W takim wypadku proponowałbym dać tylko zawory wydechowe i sprężyny seria tak jak jest w TT 225 z jedną podkładką( czyli bez dodatkowej). Najlepiej oczywiście nowe sprężyny i talerzyki.
    Co do zaworów to przyznaję się bez bicia że nie wiem za wiele o tych które zaproponowałeś i jest to dla mnie egzotyka, ludzie są zadowoleni ale nie wiem jakie przebiegi przy jakich mocach to tak naprawdę wytrzymuje.. W zasadzie z każdego zaworu można być zadowolonym do momentu aż się urwie
    Osobiście wybrałbym Supertecha (Inconel) tyle ze jak reszta jest seryjna to trzeba wybrać opcję ''triple groove''
    Prowadnice zaworowe łatwo sprawdzić czy mają luz w normie i jeśli zmieszczą się w górnej specyfikacji to nie trzeba wymieniać.
    Gdyby zaszła potrzeba wymiany to IE też robi bardzo porządne prowadnice...
    Reszta tak jak zaproponowałeś w Twojej liście ..

    Układ paliwowy.
    W zasadzie mogło by być tak jak zaproponowałeś , idealnie było by zrobić jakiś surge tank dla tej 044 ... Ale są i nowsze rozwiązania.
    Myślę że na chwilę obecną najlepszą dla Ciebie opcją będzie pompa montowana w baku na miejsce seryjnej.
    Minimalnie droższa od 044 ale odpada Ci robota z podłączeniem i elektryką .
    https://store.034motorsport.com/high...dw65v-awd.html

    Układ dolotowy.
    Potrzebna będzie przepływka z S4 (B5) seryjna się ''zamknie'' lub będzie na skraju...
    Reszta OK

    Układ wydechowy/turbo
    Może zacznę od turbin EFR na pewno wcześniej Ci wstanie i będzie to w stopniu odczuwalnym, szybszy też będzie powrót do pełnego doładowania po zmianie biegu.
    Tak więc tylko z tych powodów bardziej polecałbym EFR .
    Z drugiej strony GT3071R też jest dobrą opcją , turbiny od lat sprawdzone w boju tyle ze technologia już starsza ..
    Obie te turbiny nie powinny mieć problemu z dmuchnięciem więcej jak te 1.5 bara, pozostaje tylko kwestia zdolności stroiciela do wykorzystania tego doładowania
    Kolektor tak jak napisałeś, żeliwo będzie najlepszą opcją zwłaszcza że są dostępne z flanszą T25

    Wydech jak już robisz od podstaw to proponowałbym cały 3'' calowy ale za to dać środkowy pełniący funkcję rezonatora i większą końcową puszkę ..

    Sprzęgło.
    To co masz myślę że da rady. Z obijaniem kevlarem jes dylemat jakości roboty i materiału jeśli jesteś tego pewien to czemu nie..
    Kevlar wymaga jednak specjalnej procedury dotarcia zanim będzie można normalnie jeździć.

    Inne
    Może być seryjny N75
    Podstawka pod filtr oleju tylko po to aby wpiąć czujniki jakoś do mnie nie przemawia, był temat kolegi maehix w którym omawialiśmy inne opcje.
    Jak nie znajdziesz to poszukam i wrzucę linka..


    Z tego co jeszcze mógłbyś zrobić to na pewno wzmocnienie mocowań silnika i skrzyni biegów od spodu jeśli już tego nie zrobiłeś .
    I tutaj jest kilka wariantów poczynając od znanej od ponad dekady opcji z zalewaniem seryjnych mocowań różnymi specyfikacjami poprzez różne warianty poliuretanów na sztywnych mocowaniach kończąc..

    Jeśli o czymś zapomniałem to dopiszę w kolejnych postach ale w tej chwili wydaje mi się ze to tyle






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Ciężko przypomnieć ale od 3.2 zaczynało to wstawać chyba 3.8 był 1bar.




    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka

    Z tego co pamietam to Paweł mi mówił ze jego efr to przy ok 3k miał bara. Czyli nie ma co sie zastanawiać tylko trzeba dołożyć do efra


    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Po pierwsze gratuluję decyzji
    dzieki kopa lat na forum i sie w końcu zdecydowałem

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wracając do korb zdecydowanie polecam tylko takie które mają nawiercony otwór umożliwiający smarowanie pod ciśnieniem sworznia tłoka.
    Wiele osób pewnie powie Ci że to niekonieczne ale uwierz, widziałem już wystarczająco dużo przedwcześnie zużytych sworzni tłokowych aby wyrobić sobie opinię w tej sprawie..
    Do auta które jeździ na co dzień robi przebiegi i silnik ma wytrzymać długi czas taka korba to najlepsze rozwiązanie..

    Domyślam się ze korby które podałeś nie występują w tej opcji , najbardziej przystępne cenowa z tą opcją będą korby IE . Koszt ok.500$
    Takie miałem na myśli http://fmic.pl/jrspec/30481-honda-d16.html

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Osobiście wybrałbym Supertecha (Inconel) tyle ze jak reszta jest seryjna to trzeba wybrać opcję ''triple groove''
    Czy takie bedą odpowiednie? Cena na stronie wysoka, bym szukał gdzieś taniej.

    http://fmic.pl/elementy-glowicy-supe...t-27t-std.html

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Wydech jak już robisz od podstaw to proponowałbym cały 3'' calowy ale za to dać środkowy pełniący funkcję rezonatora i większą końcową puszkę ..
    Tu chce szukać oszczędności - chce skorygować DP pod nowe turbo i na jeszcze 3" pod autem dać V-band?(nie pamietam jak to sie wpisze) i w przyszłości zrobic wydech z klapa czyli cicho / głośno. Wiem ze te 2,5" może trochę blokować ale na tym etapie wole pozostać na dotychczasowym wydechu i mieć te 15 KM mniej niż robić cos na sztukę byle tylko by mieć 3"

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Kevlar wymaga jednak specjalnej procedury dotarcia zanim będzie można normalnie jeździć.
    Mógłbym Cię poprosić o przybliżenie tego tematu?

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta

    Z tego co jeszcze mógłbyś zrobić to na pewno wzmocnienie mocowań silnika i skrzyni biegów od spodu jeśli już tego nie zrobiłeś .
    I tutaj jest kilka wariantów poczynając od znanej od ponad dekady opcji z zalewaniem seryjnych mocowań różnymi specyfikacjami poprzez różne warianty poliuretanów na sztywnych mocowaniach kończąc..
    Poduchy dwie od silnika i od skrzyni mam juz utwardzone, Paweł mi ogarniał to wypełnienie i ładnie sztywno wszystko siedzi.

    Artur, dzieki za wszystkie wskazówki.

    Do listy zakupów dorzucam:
    - pompę dw65v
    - ori sprężyny wydechowe plus talezyki
    - przepływka od s4
    Ostatnio edytowane przez BelfegorTT ; 18-06-2016 o 23:22

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widzę że te korby do których podałeś linka nie mają tej opcji o której wspominałem.
    Chodzi o taki otwór



    Jak wejdziesz na stronę z linka poniżej to trzeba wybrać opcje z ''Rifle Drilling'' i wtedy są z tym otworem.
    Podobnie jak w seryjnych korbach olej pod ciśnieniem który jest podawany na panewki wału przedostaje się tym otworem dalej do panewki i sworznia tłoka
    Korby IE przychodzą w tej cenie już ze śrubami ARP tak więc jak porównać cenowo do tych JRspec z opcją ze śrubami to IE wychodzą w zaokrągleniu jakieś 25% drożej

    http://www.performancebyie.com/integ...rly-8v-audi-vw


    Jeśli chodzi zawory z linka którego podałeś to tak naprawdę trudno być pewnym co się kupuje Nie ma w opisie nic wspomniane jaka to wersja a fotka tylko obrazowa na sztukę i nie przedstawia zaworu do 1.8T
    Wejdź w linka który podał kolega nonamed, na dole pod opisem są fotki i widać zawory z 3 nacięciami czyli wg. ich nazewnictwa standard oraz tzw. Single groove czyli z jednym większym nacięciem . Te z jednym nacięciem wymagają specjalnych zamków które przychodzą jednak w komplecie.
    Jak teraz sprawdziłem to widzę że cena tylko 10$ większa za te zamki nie mniej jednak ostatnim czasem trochę się zraziłem do Single groove widząc rzadkie przypadki kiedy to jedna połówka zamka pękła i zawór poszedł do cylindra... W sumie to słyszałem o 2 takich przypadkach i jednym kiedy zamek pękł przy komuś podczas montażu nie ma jednak pewności że nie znalazło by się więcej ..
    Bardziej dmuchanie na zimne bo ''miliony'' ludzi używają Single groove i nic się nie dzieje ale mimo wszystko skłaniam się bardziej w stronę potrójnych nacięć i seryjnego zamka..

    Odnośnie wydechu to tak V-band tak się pisze
    Spoko, możesz i tak zrobić, myślałem że proponujesz już docelowy setup.


    Prawidłowe dotarcie sprzęgła to w zasadzie bardzo istotna sprawa tylko w przypadku tarcz kevlarowych i tzw Ferramic.
    W przypadku kevlaru docieranie takie polega na spokojnej jeździe przez okres minimum 800 km i w tym czasie częste spinanie i rozpinanie unikając dużych uślizgów gwałtownego przyśpieszania czy też hamowania silnikiem i ogólnie przegrzania tarczy.
    Założę się że niejeden mechanik Ci powie że pierwsze słyszy bo generalnie przy normalnych sprzęgłach nie ma się co za bardzo tym przejmować choć też nie jest zalecane pełne katowanie od razu po zamontowaniu.
    Poniżej podaje Ci linka z pierwszej ręki czyli od bardzo renomowanego producenta na wypadek gdybyś musiał uświadamiać jakiegoś niedowiarka
    Strona 7
    http://www.clutchmasters.com/content...ideBooklet.pdf


    Ps. Nie ma za co, po to tutaj jesteśmy









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 06:45
  2. Mody ukł wydechowego
    Przez kori w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 21:18
  3. MK2 [8J] NOwe MOdy
    Przez archi781 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 18:25
  4. audi TT fwd+mody vs bmw 1,8i
    Przez max1236454 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-07-2009, 23:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •