Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 292

Wątek: ABT TT-Limited II

  1. #61
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Dobrze ze tam zajrzales, wymiana oleju i filtra bez wyczyszczenia magnesu mija sie z celem jak widac.
    Szerokosci


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Wszystko robiłem w Zabrzu w CTR tak jak kiedyś mi podpowiedziałeś ... ciekawe mają podejście do klienta i podoba mi się to, nie ma problemu z ewentualną fotorelacją z wymiany części także mogę ich polecić.

    Został mi jeszcze do znalezienia jeden dekielek i będzie cacy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ... no i udało się dopaść ostatni dekielek ostatni jest nowy nie używany tak więc całe koła ABT ori gotowe ... pozostała dokładka zderzaka przód która widziałem na DE za około 1500zł ale nie plastik, tak więc powstał dylemat czy się spłukać kompletnie i kupić teraz czy poczekać/odłożyć troszkę kaski i potem kupić.

    Do tego nie długo czeka mnie mały autodetailing już zakupione preparaty także tescik sobie zrobię i zamieszczę w odpowiednim dziale :P

  2. #62
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    ogólnie jak się pojawia coś na co polujesz to nie czekaj, drugiej szansy może nie być!

  3. #63
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Powstał mały problem w moim autku wczoraj wieczorem
    Kiedyś przed kupnem już brakowało górnej części anteny od gps-a (samej gumy) ponieważ urwali ją na myjni, problem się pogłębił niestety wczoraj wieczorem a konkretnie to guma co trzymała końcówkę wystającą z dachu sparciała i się rozsypała wczoraj podczas jazdy i teraz mam dziurę w dachu bo antenka wpadła do środka... czy ktoś wie jak rozebrać podsufitkę całą może? bo inaczej to się tam chyba nie dostanę ...

    no i problem nr.2 to co tu teraz zrobić bo jak już uda mi się dojść do tej anteny to co zamontować zamiast ori końcówki anteny? (płetwa odpada bo po 1 nie podoba mi się do tego auta a 2 dach nie jest płaski więc byłaby rzeźba, ewentualnie kupić bacik podobny do ori i go przerobić)

    Zależy mi czy ktoś może wie jak podsufitkę zdemontować żeby się do tej anteny dostać :/

    ps. w aso jak dzwoniłem to nie ma opcji samej końcówki tylko cała antena gps za jedyne 980zł.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AcidTT wielkie dzięki za podesłanie linka do tego sklepu w USA

    W ten piękny sposób Audi ABT TT limited II byłaby gotowa bo tylko tej choler... dokładki brakuje właśnie.

    Już wprowadziłem wszystko i właśnie chciałem pełny szczęścia dokonać zakupu a tutaj taki oto "zonk" ... cena przesyłki



    no i tymczasowo wracam dalej do poszukiwań

  4. #64
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Jaka to dokładka? duże to?

  5. #65

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Widzialem to auto ....

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Jaka to dokładka? duże to?
    To jest dokładka przedniego zderzaka, wiec na szerokosc (patrzac od przodu na zderzak) bedzie miala wymiar zderzaka, jesli chodzi o reszte wymiarow to paczka pewnie mialaby 1790mm x 700mm x 500mm cos takiego mi sie wydaje by to bylo...

    dodatkowy link do stronki (Z podziękowaniem oficjalnym dla Acid-a )

    https://www.carid.com/duraflex/type-...320&url=433652

    Na razie Arttur próbuje mi pomóc z tym tematem już zacieram powoli rączki i może już tuż tuż będzie pełne ORI ABT TT LIMITED II a wtedy to trzeba będzie świętować ...
    ...i oblewać

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No i troszkę lipton wyszedł mi ostatnio z autkiem.
    Jakiś czas temu razem z Eslawem zrobiliśmy logi no i wyszło z nich wstępnie że mam najprawdopodobniej nieszczelność, diagnoza okazała się w 100% słuszna a konkretnie cała masa wężyków i innych przewodów popękana była i sparciała.
    Odmę też wymieniono na nową przy okazji bo byłą w fatalnym stanie ale...
    po wyeliminowaniu nieszczelności całkowicie oraz wymianie uszczelki pod pokrywą wraz z inspekcją "co tam w silniku się dzieje" plus wymiana oleju na motul 5w40 okazało się że niestety moje turbo wraz z kolektorem jest popękane i ogólnie jest źle...
    Do tego umiera pompa paliwa...
    Na szczęście w tym wszystkim sam silnik jest w bardzo dobrym stanie to jedyny plus.

    Oczywiście nie oznacza to że poddam się i zrezygnuję z mojego projektu odbudowy ABT TT Limited II dla siebie i "Naszego" Klubu.
    Dylemat jaki mam to albo nowe ori turbo dla 1.8BAM K04 albo kupić i oddać swoją w zamian jakiejś firmie "centrumturbo" czy jakoś tak na "aledorgo" za 900pln (nowa kosztuje 3468zł i to same turbo), no i do tego jeszcze kolektor trzeba by znaleźć ...

    pytanie brać regenerowaną czy "walić to" nie jeść przez pół roku (może schudnę wtedy), wyprowadzić się pod most itd itp. ( HELP )

    ps. w opcji Nowe Turbo mogę zapomnieć o funduszu na przyszły cały rok nawet gdyby gdzieś okazjonalnie wpadła dokładka zderzaka ABT :/
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 20-07-2017 o 21:11

  7. #67
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Ja u siebie postawiłem na regenerację turbiny. Regeneracja plus wymiana muszli po stronie ciepłej. Latam już 5 lat i puki co jest ok. Więc mogę polecić regenerację.
    __________________________
    Pozdrawiam

  8. #68
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Ja u siebie postawiłem na regenerację turbiny. Regeneracja plus wymiana muszli po stronie ciepłej. Latam już 5 lat i puki co jest ok. Więc mogę polecić regenerację.
    Dzięki Kris za szybkie i skuteczne podniesienie "na duchu" , regeneracja myślę że do 1000zł się uda zamknąć prawda?.

    Na razie taką opcje na szybko sobie znalazłem na necie jeśli chodzi o turbo:

    http://allegro.pl/turbo-seat-leon-1-...876949951.html

    Może ktoś z szanownego Państwa miał już kontakt z kolektorami firmy "turboworks" , szukam sobie aktualnie teraz też ale ORI nówek to coś na razie nie umiem znaleźć,
    są właśnie z tej firmy "turboworks" żeliwne ale są i 3x droższe tzw. baranki z nierdzewki pod K04, pytanie brzmi czy lepiej żeby zrobili na zamówienie taki kolektor (baran z nierdzewki) czy brać jakiś gotowiec jak się znajdzie żeliwny ?

    poniżej przykłady gotowców:
    http://www.rpmotorsport.pl/kolektor-...-p-170635.html

    http://mtuning.pl/Kolektor-wydechowy...-8T-K04-p23270

    https://www.olx.pl/oferta/kolektor-w...tml#6ecee96126
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 20-07-2017 o 22:24

  9. #69
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak nie planujesz jakis silnych modow to zostan przy dobrym zeliwie, barany lubia pekac, chyba ze sie dogadasz z Pawlem i Ci wykinuje cos co posiedzi.

    Mam nadzieje ze Arttur pomoze Ci z ta dokladka! Trzymam kciuki!

  10. #70

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    A moze zamiast rwgenerowanej orginalna uzywka nie myslales ?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  11. #71
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    A moze zamiast rwgenerowanej orginalna uzywka nie myslales ?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

    Lepiej regenerowac. Profi firma zrobi to tak jak trzeba i bedzie na wiele lat / tysiecy kiliometrow spokoj. Uzywka pochodzi tyle ile zechce, moze rok, a moze miesiac i robota na nowo, a uzywka tez za darmo nie bedzie. Zregeneruje raz i bedzie wiedzial co ma. No ale to tylko moje skromne zdanie, decyzja nalezy do Kanapy.

  12. #72
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Też bym zregenerował.
    I trzymam kciuki za pełną odbudowę rodzynka, nie może być tak, że się nie uda.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  13. #73
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Też bym zregenerował.
    I trzymam kciuki za pełną odbudowę rodzynka, nie może być tak, że się nie uda.
    Nie ma w moich opcjach takiej sentencji "nie uda się" także musi się udać bo auta nie sprzedam i może kiedyś się nawet o żółte blachy postaram (tak dla osobistej satysfakcji)

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Lepiej regenerowac. Profi firma zrobi to tak jak trzeba i bedzie na wiele lat / tysiecy kiliometrow spokoj. Uzywka pochodzi tyle ile zechce, moze rok, a moze miesiac i robota na nowo, a uzywka tez za darmo nie bedzie. Zregeneruje raz i bedzie wiedzial co ma. No ale to tylko moje skromne zdanie, decyzja nalezy do Kanapy.
    Acid tak właśnie będzie, dziś zaczynam dzwonienie i pierwszym kandydatem będzie firma InterTurbo blisko mnie w miarę.

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    A moze zamiast rwgenerowanej orginalna uzywka nie myslales ?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Właśnie odradzano mi w CTR opcje kupno używki (nie regenerowanej) bo nie wiadomo na co się trafi a jest to dosyć stara konstrukcja i dosyć już mocno wyeksploatowana. Mówili że albo nowa pod 1.8 Bam albo jak mody bede chciał robić (a nie bede chciał bo chce miec tylko ori 265km no może do 280 max ale bez widocznych gołym okiem modyfikacji) to K04 z fsi ale to juz mi na dzień dobry powiedział że 4000zł plus przeróbki bo ona jest inaczej montowana i osłonie ori ABT na silnik mogę zapomnieć (to coś jak u Ciebie gdzie ta rura idzie wyżej jak patrzyliśmy na spocie)

    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jak nie planujesz jakis silnych modow to zostan przy dobrym zeliwie, barany lubia pekac, chyba ze sie dogadasz z Pawlem i Ci wykinuje cos co posiedzi.

    Mam nadzieje ze Arttur pomoze Ci z ta dokladka! Trzymam kciuki!
    Modów nie planuje praktycznie żadnych a'la centralny intercooler itd itp nic co by wpłynęło na wygląd auta, jedyne co to i tak mam pompe do wymiany bo nie wydala więc tutaj coś innego dam, wtryskiwacze najprawdopodbniej też wymienią na bardziej wydajne (wiadomo turbo i kolektor to nie musze pisać) i program na koniec bo już mi powiedział że miałem strasznie wysokie EGT przez ten program ABT który się rozjechał po tych latach i trzeba bedzie to poprawić po wymianie pompy, wtryskow, kolektora itd itp.

    Do Pawła już napisałem może uda się mu jakoś mi pomóc o ile będzie miał trochę czasu bo na bank ma mnóstwo pracy.
    Arttur bardzo mi pomaga w całej sytuacji z dokładką ale już go poinformowałem o tym że na razie muszę odłożyć dokładkę na bok bo wydatki mnie praktycznie zabiją na pół roku, jak nie więcej.

    Acid ja nie ukrywam że mnie bardzo zmotywowałeś do takiego działania aby mieć ORI po tym zdjęciu tego motocykla dlatego nie poddam się " oj nie nie!"
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 21-07-2017 o 08:25

  14. #74
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Milo sie czyta, ze rodzynek jest w dobrych rekach! no ale ja to juz wiem nie od dzisiaj!!

    Wiadomo, ze tania w utrzymaniu zabawka to nie jest, ale to juz wiek robi swoje, a nie konstrukcja auta. Ogarniesz i bedziesz pozniej smigal bez problemow, az do zoltych tablic hehe a glowy niezmiennie sie beda za TT ABT obracaly na ulicy tak samo jak 15lat temu!!

  15. #75
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Hej, słuchaj lepiej nie kupuj turbinek na allegro regenerowanych. Najczęściej to chińczyki w całości. Oddaj swoje turbo do regeneracji i wymiany części gorącej, a cały core niech wsadzą od melleta. U mnie wymiana całego core kosztowała 1200zł chyba... Jak kupisz regenerowaną na chińskich zamiennikach to długo to nie pojezdzi.

Podobne wątki

  1. Audi TTS 2014 Limited Competition Edition
    Przez jean w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 11:22
  2. MK1 [8N] Tt 180km vs vw golf mk2 limited 210km
    Przez djksyy w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •