Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 292

Wątek: ABT TT-Limited II

  1. #31
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak na pierwszy raz to uwazam ze wyszlo bardzo dobrze. Jak folia nie bedzie wstawala od temperatury to bedzie git.

  2. #32
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja też uważam, że bardzo dobrze. Powiem ci że okleiłem taką folią tłumik w mojej zx6r puszkę przelotową i nic się z folią nie działo, a puszka była naprawdę gorąca.
    Dopiero jak uszkodziłem mechanicznie folię to zaczęła się marszczyć, więc u ciebie nie powinno być tego problemu. Ja na dniach zaczynam zabawę z prawdziwym węglem, chcę zrobić dokładkę r32 spoilera tak jak na osir sprzedają. Zobaczymy co z tego wyjdzie
    ps. Nie ma za co, jakbyś coś jeszcze potrzebował, dawaj znać

  3. #33
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    hmmm... kontynuacja tematu z TT-ką ,w warsztacie sprawdzili alternator - wszystko działa jak należy, masę - też ok, bezpiecznik aku jakiś - też ok ...wszystko pomierzone i wygląda jakby nie pobierało nic prądu "na lewo", auto prześlą w poniedziałek dalej do gościa co zajmuje się tylko elektryką i zobaczymy co dalej wyjdzie.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ok już wiadomo coś więcej, po pomiarach intensywnych okazuje się że alternator po dłuższej pracy zaczyna podawać mniejsze napięcie... zobaczymy co będzie dalej czy naprawią czy będzie wymiana na nowy:/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    ...Okazuje się że to nie alternator po zamontowaniu nowego okazuje się że po chwili znowu pomiar pokazuje 11,3v lub 11,5v ... poszukiwania trwają (na pewno nic z masą to też sprawdzili)

  4. #34
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdzasz napiecie na baterii?? Moze byc przepalony przewod plusowy od alternatora. Wtedy nie "puszcza" pradu i tez moze byc taki efekt. Sprawdz napiecie bezposrednio na alternatorze i pozniej na baterii.

  5. #35
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Problem rozwiązany i tutaj zdziwienie...okazało się że pod rolką od alternatora jak się je rozbierze jest takie małe "sprzęgiełko" i one się ułamało co powodowało że rolka się obracała i co jakiś czas chwytało te "sprzęgiełko/klin" (nie wiem jak to nazwać a tak mi powiedział znajomy na warsztacie) z zewnątrz nic nie było widać
    Teraz jeszcze rozwiązać problem z szybą i będzie dobrze

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po dłuższym okresie użytkowania mogę już śmiało powiedzieć że oklejenie osłon/plastików w komorze silnika to taki średni pomysł, nie sprawdza się to...

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/3d27f092f1f3a1e3

    miejsca zaznaczone na czerwono to miejsca gdzie folia niestety pod wpływem temperatury powoli "odchodzi" także jak ktoś mówi że "...łoooo Panie kolega kolegi ze strony ciotki co zna takiego synka co ma kolege oklejał i sie mu trzyma..." to raczej troszkę wątpię aby tak właśnie było no chyba że na "kropelce" to przykleił to "czapka z głowy" i przepraszam bardzo ...może też trochę z tym przesadzam bo na równej powierzchni się trzyma i temperatura jakoś na te folię tu nie wpływa ale na tych elementach jest za dużo załamań i możliwe że to przez to nie trzyma jak powinna.
    Ewentualnie oczywiście opcja nr 2 czyli jestem "LAMA" i po prostu źle to okleiłem (czego na pewno nie wykluczam biorąc pod uwagę że "Mlody" pisał że miał oklejoną puszkę na której jest o wiele większa temperatura, tak więc mogę się skłonić bardziej w opcje nr.2 czyli jestem "LAMA" )


    Przy okazji problem z szybą się rozwiązał i jednak tak jak pisało w dziale z szybami to była kwestia zaparcia i programowania szyby, za chyba 6 razem się udało i śmiga w sposób który mnie zadowala
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 27-12-2016 o 14:22

  6. #36
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Wiesz puszka od wydechu jest okrągła i nie ma załamań dlatego może folia się trzyma. Ciesze się, że szyba zaczęła działać :P

  7. #37

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Problem rozwiązany i tutaj zdziwienie...okazało się że pod rolką od alternatora jak się je rozbierze jest takie małe "sprzęgiełko" i one się ułamało co powodowało że rolka się obracała i co jakiś czas chwytało te "sprzęgiełko/klin" (nie wiem jak to nazwać a tak mi powiedział znajomy na warsztacie) z zewnątrz nic nie było widać
    Teraz jeszcze rozwiązać problem z szybą i będzie dobrze

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Po dłuższym okresie użytkowania mogę już śmiało powiedzieć że oklejenie osłon/plastików w komorze silnika to taki średni pomysł, nie sprawdza się to...

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/3d27f092f1f3a1e3

    miejsca zaznaczone na czerwono to miejsca gdzie folia niestety pod wpływem temperatury powoli "odchodzi" także jak ktoś mówi że "...łoooo Panie kolega kolegi ze strony ciotki co zna takiego synka co ma kolege oklejał i sie mu trzyma..." to raczej troszkę wątpię aby tak właśnie było no chyba że na "kropelce" to przykleił to "czapka z głowy" i przepraszam bardzo ...może też trochę z tym przesadzam bo na równej powierzchni się trzyma i temperatura jakoś na te folię tu nie wpływa ale na tych elementach jest za dużo załamań i możliwe że to przez to nie trzyma jak powinna.
    Ewentualnie oczywiście opcja nr 2 czyli jestem "LAMA" i po prostu źle to okleiłem (czego na pewno nie wykluczam biorąc pod uwagę że "Mlody" pisał że miał oklejoną puszkę na której jest o wiele większa temperatura, tak więc mogę się skłonić bardziej w opcje nr.2 czyli jestem "LAMA" )


    Przy okazji problem z szybą się rozwiązał i jednak tak jak pisało w dziale z szybami to była kwestia zaparcia i programowania szyby, za chyba 6 razem się udało i śmiga w sposób który mnie zadowala
    Chcesz to zrobić raz a dobrze to zainteresuj się hydrografiką. Może nie najtańsze rozwiązanie ale na pewno skuteczne.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  8. #38
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Chcesz to zrobić raz a dobrze to zainteresuj się hydrografiką. Może nie najtańsze rozwiązanie ale na pewno skuteczne.
    a wiem, mam tą metodą zrobione lusterka w tej wersji właśnie, wygląda bardzo dobrze.
    Ogólnie to właśnie chciałem spróbować pooklejać i się pouczyć na czymś więc padło akurat na te osłony.
    Nie chciał bym wychodzić poza wersje Ori i dodawać tam innych dodatków ale nie ukrywam że zastanawiam się nad małą modyfikacją, czekam też jak tam pójdzie z dokładką spojlera od Młody_mk2 z zrobieniem jej z włókna i może nawet też sam spróbuje się zająć zrobieniem czegoś z włókna myśle że nie jeden z nas chętnie by przygarnął takie osłony zrobione z karbonu a jak już by mi to wyszło to formy bedę mieć gotowe tak więc nic nie stało by na przeszkodzie aby zrobić jakieś dodatkowe pare sztuk

    Co do tej "małej modyfikacji" to chciałbym zabrać się za odświeżenie tunelu środkowego bo mam go trochę już "zdezelowanego" (coś sie kiedyś temu sąsiadowi wylało paskudnego w miejscu za hamulcem ręcznym i się kleji strasznie, nie da się tego doczyścic niczym i jak nawet szczotką chciałem to poczyścić to schodzi ta czarna farba którą jest pokryty ten tunel) i myślałem czy nie dać tunelu i odrazu panelu (tego plastiku całego) z radia i klimy do flokowania.

  9. #39
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Nie flok sobie odpuść, to jest dramat z utrzymaniem czystości. Spróbuj doczyścić środkiem APC np Nielsen. Ja tym tunel czyściłem to brud spływał z neigo.
    http://showcarshine.pl/home/843-niel...e-cleaner.html

  10. #40
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak farba schodzi to juz jest po zawodach. Kup uzywany tunel i po krzyku. Nie sa drogie, przekladka prosta i bedzie jak trzeba.

  11. #41
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    faktycznie flok sobie lepiej odpuszcze bo z tym czyszczeniem moze być masakra, myśle jeszcze zeby sie dowiedziec ile by kosztowalo pokrycie tego calego tunelu i panelu karbonem lub ta hydrografika...firme mam obok siebie to zapytam ich ile by takie coś mniej wiecej kosztowalo.
    Oczywiscie opcja z używanym tunelem jest tez jak najbardziej rozsądna a stary mógl by mi posłuzyc jako "poligon doświadczalny"

  12. #42
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Ja powiem ze swojej strony tak Kanapa, auto jest Twoje, rob jak uwazasz. Gdybym to ja posiadal tak unikatowa wersje to trzymalbym ja w ori stanie. Dbalbym zeby byla zawsze tip top i jezdzil cieszac sie z cukierka. Auto jest po fabrycznym tuningu tak fajnym, ze mysle ze floki, hydrografiki i inne cuda tego typu to jak walenie keczupu do jakiegos zajebistego posilku super znanengo kucharza

  13. #43
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Acid zobacz temat Corrado by Drake, jak wygląda wnętrze zrobione w węglu. Wygląda to naprawdę pięknie, a do tej wersji myślę, że by pasowało !

  14. #44
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Tak Mlody, faktycznie nie wyglada to zle.. ja poprostu nie przepadam za modami tego typu.. juz wolalbym obszyc niektore elementy wnetrza naturalna skora wyglada dobrze, ma specyficzny bardzo ladny zapach i jest super w dotyku

  15. #45
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Mi obszywanie skórą niestety nie podchodzi, węgiel jest bardziej rejsingowy, a jakby nie patrzeć do tej wersji by to pasowało

Podobne wątki

  1. Audi TTS 2014 Limited Competition Edition
    Przez jean w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-12-2014, 11:22
  2. MK1 [8N] Tt 180km vs vw golf mk2 limited 210km
    Przez djksyy w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 10:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •