Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 46

Wątek: Wymiana oleju S-tronic - jaka metoda?

  1. #16
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    Hmm- ciut więcej kosztuje regeneracja mechatroniki ale najpierw muszę pojeździć po fachmanach i usłyszeć co oni myślą.

    Mimo że 20 tys temu wymieniałem to chyba się na to zdecyduję choć przydałoby się jeszcze kilka takich pozytywnych opinii :d


    Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

  2. #17
    Awatar Gak
    Dołączył
    Jul 2014
    Płeć
    Skąd
    Szczecin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Białe Q
    Posty
    129
    Gosc ktory mi naprawil skrzynie mowil ze wymiana dynamiczna to troche jak pompowanie opon azotem... Taki bajer dla bogatych

  3. #18
    Awatar squirrelkuss
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    240
    Rocznik
    2007
    Kolor
    yellow mat
    Posty
    783
    .

  4. #19
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Gosc ktory mi naprawil skrzynie mowil ze wymiana dynamiczna to troche jak pompowanie opon azotem... Taki bajer dla bogatych
    To jak strzelanie z armaty do komara, ale w przypadku kolegi Mądry nie zaszkodziło, bo jedna zmiana nie oczyscila by tak brudnej skrzyni, zwróć uwagę jaki zlał olej i porównaj chodź by ze swoim.

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #20

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez madry Zobacz posta
    Z ciekawości wysłałem dzisiaj zapytanie do Auto Special ASO Audi w Krakowie:

    Taką dostałem odpowiedź:

    "Witam,
    serwis wymienia olej grawitacyjnie.
    Koszt wymiany (oryginalne części oraz robocizna) wynosi 1200zł br. Czas trwania usługi około 3 godz."

    Wobec powyższego, podziękuje ASO… już znalazłem firmę gdzie wymienię olej dynamicznie, koszt minimum 900 zł (czekam jeszcze na dokładną wycenę). Niestety odległość 90 km od Krakowa, ale na miejscu nic sensownego nie znalazłem… poniżej link, może ktoś skorzysta

    http://slusarczyk-auto.pl/oferta/dyn...-wymiana-oleju
    Bardzo Ci dziękuję za linka do sprawdzonej osoby. Skorzystam niebawem bo już czas się zbliża.

  6. #21
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez Gak Zobacz posta
    Gosc ktory mi naprawil skrzynie mowil ze wymiana dynamiczna to troche jak pompowanie opon azotem... Taki bajer dla bogatych
    Opisałem swoje doświadczenia, jeżeli mechatronika jest już uszkodzona to dynamiczna wymiana nic nie da… w moim wypadku kanały/zawory w mechatroniku zaczynały się pewnie dopiero "zapychać" i uważam, że to był strzał w dziesiątkę, a wymiana tradycyjną metodą była by gwoździem dla tej skrzyni…

    Miałem już pierwsze oznaki szarpania DSG, które całkowicie ustały po wymianie. Każdy może wybrać metodę - ja miałem wyceny odpowiednio:
    - 900 zł (polecony warsztat przez forumowicza),
    - 1200 zł (ASO),
    - 1300-2100 (dynamiczna wymiana zależnie od oleju).

    Forum jest po to żeby dzielić się doświadczeniami, jeżeli ktoś nie jest pewien kiedy olej był wymieniany/czy był w ogóle to myślę, że sposób wymiany oleju powinien być oczywisty. Z drugiej strony jeżeli ktoś, tak jak ZUCZEK po wymianie zlewa przeźroczysty olej i robi to samodzielnie, to taka wymiana dynamiczna mija się z celem.
    Ostatnio edytowane przez madry ; 21-06-2016 o 19:43

  7. #22
    Awatar henry68
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    EU
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    769
    Wittam.

    Moze ktoś dokładnie opisać wymianę ,,dynamiczna'', na czym to polega, jak to się robi?

  8. #23
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez henry68 Zobacz posta
    Wittam.

    Moze ktoś dokładnie opisać wymianę ,,dynamiczna'', na czym to polega, jak to się robi?
    Tutaj filmik:

    https://www.youtube.com/watch?v=wb4_Oe57qmU

  9. #24
    Awatar TTkowiec
    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    KrK
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Czarny
    Posty
    162
    Mądry podałeś ceny brutto czy netto ? Bo dziś dzwoniłem do magików z Tarnowa i powiedzieli że na wymianę oleju z olejem nie ori trzeba liczyć od 1700-2000zł...
    Terminy też mają niezłe ale to pewnie przez sezon urlopowy

    PS: Ktoś jeszcze pisał by się na wymianę w tym zakładzie ? Może przy kilku auttkach zrobili by jakiś rabacik
    Ostatnio edytowane przez TTkowiec ; 13-07-2016 o 16:26

  10. #25

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez TTkowiec Zobacz posta
    Mądry podałeś ceny brutto czy netto ? Bo dziś dzwoniłem do magików z Tarnowa i powiedzieli że na wymianę oleju z olejem nie ori trzeba liczyć od 1700-2000zł...
    Terminy też mają niezłe ale to pewnie przez sezon urlopowy

    PS: Ktoś jeszcze pisał by się na wymianę w tym zakładzie ? Może przy kilku auttkach zrobili by jakiś rabacik
    No to stracił klienta (mnie). Podnosi ceny jak w ASO to już wolę jechać do serwisu.

  11. #26
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    Mądry jakiego oleju użyłeś dokladnie do dsg ? I ile litrów tam weszło wogóle.
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  12. #27
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez TTkowiec Zobacz posta
    Mądry podałeś ceny brutto czy netto ? Bo dziś dzwoniłem do magików z Tarnowa i powiedzieli że na wymianę oleju z olejem nie ori trzeba liczyć od 1700-2000zł...
    Terminy też mają niezłe ale to pewnie przez sezon urlopowy

    PS: Ktoś jeszcze pisał by się na wymianę w tym zakładzie ? Może przy kilku auttkach zrobili by jakiś rabacik
    Mi powiedzieli 2.100 zł brutto na ori oleju VW, przy czym zakładali że pójdzie około 10 litrów, a olej z ASO mają po ponad 100 zł/litr, więc rzeczywiście się coś nie zgadza jeżeli ma być olej nie ori…

    TTkowiec podaje numer bezpośrednio do serwisanta, który mnie obsługiwał, ponieważ pracuje tam co najmniej kilka osób odpowiadających bezpośrednio za klientów. Może trzeba przywołać mój casus i kwotę, którą ja zapłaciłem

    Leszek Chebda
    kom. 730 831 087

    Wklejam jeszcze treść e-maila z wyceną:

    "Proszę o wpłatę kwoty 95,41 PLN jako przedpłatę na oryginalny filtr oleju skrzyni biegów.
    Proszę o przysłanie skanu potwierdzenia wpłaty wtedy będę mógł złożyć zamówienie na część.
    Koszt dynamicznej wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów w Pańskim samochodzie z zastosowaniem oleju i filtra VW wynosi ok. 2100 PLN, z zastosowaniem oleju Motul Multi DCTF ok. 1300 PLN.
    W razie pytań pozostaję do dyspozycji pod nr tel. 730 831 087."



    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    No to stracił klienta (mnie). Podnosi ceny jak w ASO to już wolę jechać do serwisu.
    ICE tak jak pisałem wyżej na ori oleju cena była około 2 tys zależnie od zużytej ilości, stąd zdecydowałem się na tańszego Motula (finalnie zapłaciłem 1.300 zł brutto). Teraz cena 1.700-2.000 zł rzeczywiście co najmniej dziwna… Widać, że serwisują drogie, mocne auta - jak byłem u nich na podnośniku wisiało BMW M6 i Audi s5, więc możliwe że ceny jak w ASO biorą z sufitu..

    Jeżeli chodzi o ASO to w Krakowie przewidują jedynie grawitacyjną wymianę za cenę 1.200 zł (sic!)

    Cytat Zamieszczone przez patrykus007 Zobacz posta
    Mądry jakiego oleju użyłeś dokladnie do dsg ? I ile litrów tam weszło wogóle.
    Skrzynia została zalana Motulem Multi DCTF przeznaczonym do DSG - poszło 11 litrów, ale może pójść 8-9 jeżeli olej nie będzie zanieczyszczony - to urządzenie/diagnosta stwierdzają, że jest już czysty olej.

    Link do użytego oleju https://www.motul.com/pl/pl/products...nts/multi-dctf

    EDIT:

    Jako, że w przyszłości zamierzam również wymieniać tam olej, pozwoliłem sobie dzisiaj do nich zadzwonić i zapytać o nagłą zmianę cennika. Serwisant, którego przywołałem powyżej twierdzi, że według jego wiedzy nic się w cenach nie zmieniło… Nie on rozmawiał z TTkowiec, więc nie mógł się zobowiązująco wypowiedzieć co do oferty 1.700-2.000 zł, natomiast śmiało prosił żeby dzwonić do niego celem ustalenia szczegółów usługi.
    Ostatnio edytowane przez madry ; 14-07-2016 o 07:46

  13. #28
    Awatar patrykus007
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    BlackPearl
    Posty
    296
    To 11 l to przy wymianie dynamicznej bo rozumiem ze troche oleju poszło na "przepłukanie" skrzyni, a przy normalnej wymianie ile się tam zmieści, wiesz może ? Chce kupić olej na własną ręke a nie z serwisu więc chce wiedziec ile L kupić
    Ostatnio edytowane przez patrykus007 ; 14-07-2016 o 11:35
    ____/ \____
    ___(__\=OOOO=/__)___
    ___[_]..........[_]___

  14. #29
    Awatar madry
    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    351
    Rocznik
    2009
    Kolor
    quattro
    Posty
    312
    Cytat Zamieszczone przez patrykus007 Zobacz posta
    To 11 l to przy wymianie dynamicznej bo rozumiem ze troche oleju poszło na "przepłukanie" skrzyni, a przy normalnej wymianie ile się tam zmieści, wiesz może ? Chce kupić olej na własną ręke a nie z serwisu więc chce wiedziec ile L kupić
    Przy wymianie grawitacyjnej potrzebujesz 5 - 6 litrów.

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    5 na ogół wystarcza i tylko ori

    Wysłane z mojego ASUS_Z00ED przy użyciu Tapatalka
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. wymiana oleju
    Przez siwycyfra w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 22:34
  2. Co ile wymiana oleju haldex?
    Przez brachson w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 12:42
  3. wymiana oleju 1.8t 180 ps fwd
    Przez poo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 13:32
  4. Wymiana oleju DSG
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 23:59
  5. Wymiana oleju w skrzyni s-tronic DQ-250.
    Przez thefirm w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 20:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •